PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31636}

W samo południe

High Noon
7,7 19 425
ocen
7,7 10 1 19425
7,7 19
ocen krytyków
W samo południe
powrót do forum filmu W samo południe

Jeden z najbardziej klasycznych westernów w historii kina. Od dawna przymierzałem się do jego obejrzenia, ale dopiero teraz nadarzyła się okazja. Nie muszę pisać, że oczekiwania miałem duże. Być może zbyt duże, być może czasy ekscytacji westernami odeszły w moim przypadku bezpowrotnie. Oceniając ten film muszę jednak wziąć pod uwagę fakt, że został on nakręcony 57 lat temu! Taka produkcja siłą rzeczy musi trącić myszką. Naturalnym jest fakt, że z perspektywy dzisiejszego widza jawi się nieco naiwnie. Tuż po obejrzeniu filmu byłem nieco rozczarowany. Porównałem w ”Samo południe” z ”7 wspaniałych” i ”Rio Bravo”. Ten western wypada mniej efektownie. Oceniając jednak na chłodno uważam, że film jest bardzo dobry. Traktuje o ludzkiej naturze. W naszym otoczeniu trudno o ludzi bezinteresownych. Jeżeli oczekujemy od kogoś pomocy to musimy liczyć się z tym, że ten ktoś będzie kalkulował co na ewentualnej pomocy może stracić. 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones