PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 84 007
ocen
6,2 10 1 84007
5,3 24
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

Wystarczy zobaczyć film Pana Brauna TW Bolek. Zakładając że chcieli pomówić wałęsę to czemu nie siedzą ??? ZA DUŻO DOKUMENTÓW I ŚWIADKÓW wałęsa zostawił ??? Żenada, ciekawe kiedy zdejmą to nazwisko z nazwy lotniska, da Bóg jeszcze za jego życia...
Najgorsze że buc tak w zaparte idzie, a jeszcze smutniejsze że tyle lat wierzyłem że to prawdziwy człowiek...
Żenada te odznaczenia, salony, dr, Matka Boska w klapie, a to zwykły prostak i brudna świnia sbecka jak wynika jasno z dokumentów!

ocenił(a) film na 1
slawekdom20

Dumny jesteś z tej demokracji ?

slawekdom20

"Nie sądziłem, że branie pieniędzy może jeszcze pogorszyć moją sytuację".
K*rwa no nie, no po prostu k*rwa no nie. Boże czy ty to widzisz?

ocenił(a) film na 10
misiekwera

No widzę a tobie chyba okulary padły lub ich potrzebujesz jak nie rozumiesz tak prostego zdania to Ci wyjaśnię otóż chodzi o to że "branie pieniędzy" pogorszyło w obecnym punkcie widzenia Jego reputację bo gdyby tylko "nadawał" i nic nie brał to ludzie tacy jak ty nie mieli by przez pół swojego życia o czym gadać, no może Wałęsa zostałby potraktowany ulgowo a tak to brał kase i teraz przez to nie możecie spać!

slawekdom20

Skąd wiesz, że brał kasę Wałęsa od SB? Są na to jakieś dowody?

ocenił(a) film na 10
MaksDamage

Nie ma właśnie tylko te fałszywki. Napisałem tak żeby te "komuchy" skończyły wreszcie się czepiać Wałęsy i jak widać pomogło. Teraz sami pomyślmy czego teraz począwszy od TK kończąc na Wałęsie wszystko w czasie 100 dni rządów Pisu coś tu jest nie tak a rosja tylko czeka na odpowiedni moment i bedzię jak na Ukrainie Unia się rozpada a rząd sie jeszcze do tego przyczynia dobra robota tak dalej Ja napewno niebede walczył za takie Państwo.

slawekdom20

Co ci pomogło? Nazywanie mnie "komuchem"?. Człowieku urodziłem się w 1980. To, że moi rodzice wydali Mnie na świat w tym systemie czyni od razu w Mojej Osobie sługusa tego systemu? Natomiast mam swój własny mózg. 100 dni Pis'u co to znaczy wobec 8 lat PO. Ano tak zapomniałem 2,5 mld euro zgubionych pośród AUTOSTRAD (no nie ma co, tyle autostrad,żę ma prawo się zgubić) i wiele wiele innych afer. A Rosja tylko czeka i boi się UE no kurczę ale się BOI. Co UE tak naprawdę może zdziałac przeciwko nim? POTĘPIĆ?

slawekdom20

to może wyjedź w końcu zamiast się wypowiadać na temat TW Bolek, który takim samym "bohaterem" jest jak ty

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
slawekdom20

Ciekawe myślenie, zmieniłeś zdanie? Ciekawe jestem ile osób przejrzało na oczy.

slawekdom20

"Lech Wałęsa -dzięki bogu elektryk:) wam wszystkim dupy ocalił " buahahahahaha!!!!!

slawekdom20

hahaha nie wierze :D Głupców takich jak @slawekdom20 nie oświecisz :D

ocenił(a) film na 1
slawekdom20

buahahahahahahahahahaaaa poprawiłeś mi humor
nie ma to tamto

użytkownik usunięty
amigancik

Największy polski patriota (czyt. Kiszczak) nie spoczął na Powązkach? Skandal!

użytkownik usunięty
amigancik

Żebyś wiedział że obalili nie jednom flaszke jest film z magdalenki:

https://www.youtube.com/watch?v=WoYMow_bIeM

Proszę przesunąć suwak na filmie do 3 minuty i 50 sekundy.
Jest Bolek Wałęsa Jąkała Michnik wznosi toast za generała
Geremek Kiszczak odwróceni plecami do kamery
Chlają wóde aż miło zdrajcy

Polecam ten film wszystkim chwalącym zdrajce judasza Bolka.
Najlepiej obejrzeć cały film

I czemu ma dowieść ten filmik? Że ludzie z solidarności pokojowo negocjowali nowy, później demokratyczny ustrój Polski?
Wiesz jak przebiegała odwrotna sytuacja np. rewolucja w Rumunii?

MaksDamage

lepiej?

ocenił(a) film na 7
amigancik

Jak śmiecie nastoletnie, dwudziestoletnie pisklaki oceniać coś, co nie było waszym udziałem? Wymądrzacie się, wymyślacie, zaraz się dowiem, że w ogóle nie było komuny, przesłuchań, może ks. Popiełuszko był komunistą ,a może Wałęsa to w ogóle nie Wałęsa? Wszyscy kłamią, ludzie którzy to pamiętają, dokumenty - wszystko, tylko wy znacie prawdę. Jakby nie Wałęsa, to nadal mielibyście zomowską pałkę na pustymi łbami i kto wie, może by się wam przydało.
Przez takich jak wy ten kraj się stacza. To wy pchacie do polityki ścierwa i tumany, podczas gdy to własnie ktoś pokroju Wałęsy powinien się tam znaleźć.

użytkownik usunięty
Ekranizacja

Czy taki facet pacynka marionetka judasz srebrnikowy mogła obalic komunizm:
Komunizm został zastąpiony przez komunistów w liberalizm.
Bolek obalał flaszki wódki z komunistami i miał się dobrze za komuny i ma się dobrze za demokracji!

https://www.youtube.com/watch?v=7NXztZrqIPQ

https://www.youtube.com/watch?v=kcOaEPaKqbo

https://www.youtube.com/watch?v=I-uho1f5ofc

ocenił(a) film na 6
Ekranizacja

Oj tam, to przecież normalne, że skoro dana osoba nie ma prawa pamiętać danych wydarzeń osobiście, to wie o nich najwięcej i zna wszystkie niuanse i sekrety. Ma przecież mądre książki i dystans do całej sprawy, a nade wszystko jest obdarzona wspaniałym, analitycznym umysłem, dzięki czemu jest w stanie wyciągnąć jedyne słuszne wnioski dotyczące tego, co działo się w tych zamierzchłych czasach, kiedy to albo jej jeszcze nie było na świecie, albo za przeproszeniem srała w pieluszkę. :)

ocenił(a) film na 1
Kandara

No to teraz cos odpowiedz na temat wspanialego bolka haha :D

ocenił(a) film na 1
Ekranizacja

W takim razie Hitlera też nie możemy oceniać bo jesteśmy za młodzi?

ocenił(a) film na 2
Ekranizacja

No i co marionetko powiesz dzisiaj?

KaeM_4

Marionetko? Gdyż?

ocenił(a) film na 2
MaksDamage

pisałem do @Ekranizacja

Ekranizacja

postanowiłem sobie zrobic prt scr twójego wpisu i złozyc zawiadomienie do prokurauty o mowie nienawiści (ścierwa, smiecie) takie słowa nie maja miec prawa miejsca.

ocenił(a) film na 1
Ekranizacja

System ten zaczął upadać sam z siebie. Niektóre osoby mu co najwyżej trochę pomogły, a wśród nich są m. in. śp. Anna Walentynowicz, państwo Gwiazdowie i Krzysztof Wyszkowski, którzy sami podejrzewali za życia/podejrzewają go o współpracę z SB (a właściwie to wiedzą, iż był agentem).

amigancik

Pierwsze zdanie Twojego tematu a w nim "Pana Brauna" oraz "walesa", przestalem czytac i innym tez odradzam wdawac sie w dyskusje, ujawniles sie blyskawicznie :-)

amigancik

Dokładnie - Wałęsa obalił radykalny odłam Solidarności, po to, by tzw. "konstruktywna" jej część mogła się dogadać z komunistami, którzy chcieli sobie zapewnić bezpieczne lądowanie w nowej rzeczywistości (bo już wtedy wiedzieli, że komunizm to bankrut). To stara i sprawdzona metoda ubeków - chcesz zażegnać niebezpieczny ruch? Postaw na jego czele swojego człowieka...
Jest na ten temat wystarczająco wiele dowodów i literatury (prof. Dudek, Cenckiewicz...). Dziś tego mitu bronią tylko ci, którzy dzięki niemu dobrze żyją.

ocenił(a) film na 1
amigancik

Wałęsa - człowiek z wazeliny

ocenił(a) film na 1
amigancik

Parodia, zdrajca, nieuk, pachołek SB zapraszam do książki Prof. Sławomira Cenckiewicza "Wałęsa człowiek z teczki"

ocenił(a) film na 10
amigancik

sluchaj Bachen. co do rzekomej wspolpracy ze sluzbami bezpieczenstwa, to kazdy podpisywal, jak zpalowali. a gdyby nie podpisal, to by go zamkneli na 15 lat i zamiast dzialac, siedxialby i niewiadomo jak dlugo. dla mnioe walesa jest gosc i tyle. a ci wszyscy PISOWCY to tylko maja okazje, zeby go napietnowac. bo sa fr>>>jami.

malgoskalato

No to skoro współpraca Wałęsy to wg ciebie żaden problem, to czemu się do niej nie przyznał? :D:D:D

ocenił(a) film na 10
Zuzhet88

Bo to, ze przed stocznia byl ubekiem to wszyscy wiedza. i on sie z tym nie kryl, ale jak pozniej podpisywal, to tylko widnieje podpis na papierze. w kwestii moralnej na nic sie nie godzil.

malgoskalato

"Bo to, ze przed stocznia byl ubekiem to wszyscy wiedza."
Owszem, wszyscy wiedzą, ale przecież on wciąż się do tego nie przyznaje, wciąż kłamie. Mógłby wreszcie powiedzieć jak było naprawdę i skończyć z tym wszystkim, skoro i tak "wszyscy wiedzą".

Zuzhet88

Oczywiście, że wszyscy to wiedzą.

Nuno33

No tak, dlatego obrońcy Wałęsy zaprzeczają sami sobie mówiąc, że to nie ma znaczenia, co było to było itp. To się kupy nie trzyma, bo skoro tamte wydarzenia nie mają znaczenia, to jaki problem wreszcie się przyznać?

Zuzhet88

Do czego miałby się przyznać?

MaksDamage

No może do tego, do czego przyznawał się już nie raz, tylko za każdym razem potem się wycofywał?

malgoskalato

Podpis, którego prawdziwości nikt jeszcze nie potwierdził? Ale ty już wiesz że jest prawdziwy - skąd to wiesz?

MaksDamage

nikt nie musi matole stwierdzac autentycznosci, walesa sam powiedzial ze podpisał, bo w tamtych czasach kazdy to robił, wiec sie przyznał, tyle ze kazdy o tym wiedział od dawna. Mam nadzieje ze PIS odbierze mu wszystkie nagrody jakie zgarnal za pseudo walke z komunizmem i postawi w stan oskarzenia o współprace z sb, historia juz go rozliczyła teraz musi za to beknąc prawnie

malgoskalato

Mój Tato mimo pałowania nie podpisał żadnej lojalki. Dzięki czemu został wyrzucony z pracy. Jeśli ktoś połasił się na konfitury to powinien się do tego przyznać a nie robić z siebie niepokalanej dziewicy. Już w latach 90 było głośno o współpracy Wałęsy z SB np. słynny list Anny Walentynowicz z 1995 r.

"Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.



1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?

2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?

3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980r?

4. 9-ego grudnia 1980r przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tyś. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?

5. Co zrobiłeś z 60 tyś. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?

6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?

7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?

8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?

9. Czy byłeś w 1981r informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?

10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?

11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?

12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?

14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?

15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?

16. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?



Gdańsk dn. 25.09.1995r Anna Walentynowicz

ocenił(a) film na 10
tankowiec_2

Twoj tata mial szczscie

malgoskalato

twoj podpisywal jak lecialo? nie czekaj... to on dawal do podpisywania :)

ocenił(a) film na 4
amigancik

Masz sporo racji. Zresztą, czy ja bym nie chciał żeby był Wałęsa czysty???? Bardzo bym tego chciał. Niestety ten człowiek gołym okiem jest fałszywy jak na niego spojrzymy w choćby telewizji.
Liczę, ze w tej teczce Kiszczaka znajdą się te braki, które Wałęsa powyjmował ze swojej teczki z IPN-u jak został prezydentem.
Jak dla mnie to oportunista i lawirant. Komunizm i tak musiał upasc, więc ona był pomostem i Władza Ludowa to wykorzystała i dała mu możliwosć by Wałesa ten tłum pociągnął i żeby wyszło, ze to on obalił komunizm a tak naprawdę chciano tego, bo i tak wiedziano że to system utopijny, szczególnie w kraju, który zawsze potrafi się postawić.

malyfromhell

Komunizm nie musiał upaść, czego dowodem jest np. krwawa rewolucja w Rumunii. Warto żebyś się z ta historią zapoznał do dalszych dyskusji.

MaksDamage

zaraz, ale w Rumuni nie ma komuny, wiec jednak upadla?

MaksDamage

Warto dodać że nie w każdym państwie gdzie upadł komunizm dochodziło do rewolucji. Więc chybiony argument.

Ceausescu był jak Bierut lub gorzej dla Rumunów. To co on tam wyprawiał, ludzi Mu nie zapomnieli i krew krwią jego spłacili.

Gdyby ludzie w ręce za Poznań 56 dostali tych u władzy, krew lała by się litrami. Takich rzeczy nikt nie wybacza.

ocenił(a) film na 2
amigancik

do usuniecia

amigancik

jedyne co on obalił, to flaszkę i Solidarnośc 80

Spayky_2

A tobie nawet takie rzeczy się nie udają? Błyszczysz komentarzami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones