PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607382}

Wada ukryta

Inherent Vice
6,6 17 977
ocen
6,6 10 1 17977
6,9 27
ocen krytyków
Wada ukryta
powrót do forum filmu Wada ukryta

20 lutego wydawał mi się odległą datą, ale nie narzekałem, bo to standardowy w naszym kraju proces wypuszczania oscarowych filmów tuż przed oscarami (i tak lepiej niż kiedyś, kiedy to wprowadzało się u nas w film do kin dopiero po tym jak zdobył jakieś statuetki). Ale 24 kwietnia? Rozumiem, że w przedbiegach Inherent Vice nie należy do faworytów. Rozumiem, że Paul Thomas Anderson nie jest w Polsce super popularny. Nie zmienia to jednak faktu, że wprowadzanie filmu uznanego i nagradzanego na całym świecie reżysera, na postawie książki jednego z najważniejszych autorów postmodernizmu, w gwiazdorskiej obsadzie (zarówno pod względem popularności, jak i nominacji do prestiżowych nagród) pół roku po światowej premierze jest jawną kpiną z widza.

użytkownik usunięty
Pijany_Aniol

Do tego czasu wyciekną już kopie bluray. Widocznie dystybutor nie chce pieniędzy.

ocenił(a) film na 5

Jakie kopie blu ray? xD
Blu ray nie ma jeszcze nawet daty wydania, zakładając nawet że liczymy od stycznia, to płyty w sprzedaży pojawią się najwcześniej w maju. Wcześniej, owszem, mogą pojawić się jakiejś słabej jakości RIPy czy inne screenery, ale one nie mają znowu tak dużej popularności. Liczę tylko na to że w styczniu będą już puszczać ten film w niektórych kinach, tak jak to było chociażby ze Zniewolonym w Krakowie.

ocenił(a) film na 9
Ymir

Ale gówno-pisanie.

Gdzieś na początku kwietnia normalnie będzie można obejrzeć go na blu-ray. Już 2 tygodnie przed tym, w necie znajdą się ripy blu raya, i nie jakieś słabej jakości. Rip 1080p to nie jest słaba jakość.

ocenił(a) film na 5
M0RiARTY

O ile go wydadzą do tego czasu, póki co ten film nie ma nawet podanej daty wyjścia na jakikolwiek nośnik...

ocenił(a) film na 9
Ymir

Jasne że nie ma, bo premiera w USA dopiero na początku stycznia. Uprowadzona 3 też nie ma oficjalnie podanej daty wyjścia na nośnikach dvd/br, ale można przypuszczać że w kwietniu pojawi się na półkach.
Myślę że za miesiąc, może dwa, będzie można znaleźć informację o tym kiedy Inherent Vice będzie w sklepach, i ja stawiam że będzie to wczesny kwiecień.

ocenił(a) film na 6
M0RiARTY

To ja was przebiję - obstawiam, że już w lutym będzie można znaleźć film na necie w b.dobrej jakości. Jakąś nominacje do Oscara powinien Inherent Vice złapać - wyciekną kopie udostępniane członkom akademii. Jak co roku.

ocenił(a) film na 9
Pijany_Aniol

Z tym że dvdscreeny to już wyraźnie nie "ta" jakość. Jak ktoś się przyzwyczaił do oglądania w 1080p to będzie ciężko mu to obejrzeć. Ja np poczekam na najlepszą możliwą jakość, albo pójdę do kina jeśli będą pokazy przedpremierowe.

ocenił(a) film na 6
M0RiARTY

No liczę właśnie na jakieś przedpremierowe pokazy, ostatnio udało mi się obejrzeć "Whiplash" miesiąc przed polską premierą, więc może uda się obejrzeć "Inherent Vice" dwa miesiące wcześniej :)

ocenił(a) film na 9
Pijany_Aniol

Jeśli Whiplash przedpremierowo widziałeś w Poznaniu, to byliśmy razem na sali :D
Chyba że w Warszawie?

ocenił(a) film na 6
M0RiARTY

Muza :D

ocenił(a) film na 7
Pijany_Aniol

"Birdman" był w Warszawie 2 miesiące przed premierą

ocenił(a) film na 6
Gyp

Jak mi zagrają "Inherent Vice" dwa miesiące przed premierą, w dogodnym terminie, to jestem nawet skłonny przejechać się do stolicy tylko po to by go obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
Pijany_Aniol

Też cierpię.

Ale powiem tak - bywało gorzej. Pół roku od premiery festiwalowej, trzy miesiące od szerokiej premiery w USA? To nie jest jakiś największy koszmar. Wiele wybitnych filmów trafia do kin po latach, albo nigdy.

ocenił(a) film na 6
ogqozo

Tak, tylko, że premiera była ustalona na 20 luty. Podejrzewam, że z powodu znikomej liczby nagród płynących na konto Inherent Vice przed Oscarami, uznali, że nie ma szans na statuetki i stąd odroczenie premiery.
Pynchon ma ostatnio pecha do naszego kraju. Najpierw w listopadzie miała ukazać się jego nowa książka "W sieci" i nagle zniknęły o niej wszelkie informacje, nigdzie nikt nic nie pisze co się stało, ale książki nie ma. To dziwne, zwłaszcza, że jeszcze w październiku zamieszczano informacje na temat listopadowej premiery, a teraz cisza. Wydawnictwo na maile oczywiście nie odpisuje.
No a teraz ta akcja z przesunięciem premiery.

ocenił(a) film na 5
ogqozo

Prawda, ale świat przyspiesza, a po nas premierę ma tylko Rosja. W najlepszym wypadku do kin pójdą ludzie, którzy już wcześniej zaliczyli seans w necie. Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie, żeby w kwietniu sale były szturmowane, chyba że studyjniaki przytulą, w co wątpię.

ocenił(a) film na 6
duraq

Ja tam wierzę w kina studyjne, przede wszystkim w poznańską Muzę. Mistrza zagrali to i "Inherent Vice" zagrać powinni.

ocenił(a) film na 8
Pijany_Aniol

Sytuacja identyczna co do zeszłorocznego Dallas Buyers Club. Znam pewnego człowieka, który kupił DVD ze Stanów Zjednoczonych i obejrzał przed polską premierą, a nawet Oskarami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones