PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607382}

Wada ukryta

Inherent Vice
6,6 17 977
ocen
6,6 10 1 17977
6,9 27
ocen krytyków
Wada ukryta
powrót do forum filmu Wada ukryta

Polski tytuł

użytkownik usunięty

Aaaaa na imdb po wpisaniu inherent vice pojawił się polski tytuł 'Wada ukryta' D: Mam nadzieję, że
to nieprawda

Książka ma tak samo przetłumaczony tytuł, więc dlaczego ma być to nieprawda?

użytkownik usunięty
jojok21

O rety! Nowe forum i o rety!, wyobrażasz sobie tytuł 'Wada ukryta' obok tych nóżek plakatowych? Bo ja wyobrażam! Okropności!

Wyobrażam. Co ci przeszkadza? Uważam, że polski tytuł jest niezły. Czekam na twoje propozycje lepszego tytułu.

użytkownik usunięty
jojok21

No jeny, przeszkadza. Nie jestem super tłumaczem więc zostawię to komuś innemu. Mam wyobrażenie w głowie co oznacza ten tytuł i mi się podoba, rozumiem go. Jak przekładam na polski to już nie bardzo. Jak coś wymyślę, na bank się podzielę!

Vice to wada/defekt/zły nawyk/występek a inherent przyrodzony/nieodłączny, więc nie widzę tu jakiejś wpadki tłumaczy. Nie jest to dosłowne tłumaczenie, ale bliskie oryginałowi, a dosłowne tłumaczenia naprawdę rzadko dobrze działają...

użytkownik usunięty
jojok21

Ja bym bardziej szedł w kierunku złego nawyku i występku niż wady, chociaż nie wiem bo nie miałem zbytnio czasu na przeczytanie książki.

użytkownik usunięty

Zwiastunów także nie widziałem, idę prosto do kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones