PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=452084}

Wall Street: Pieniądz nie śpi

Wall Street: Money Never Sleeps
6,4 34 286
ocen
6,4 10 1 34286
5,8 10
ocen krytyków
Wall Street: Pieniądz nie śpi

Gdy światowa ekonomia staje w obliczu katastrofalnego kryzysu, młody makler z Wall Street pozyskuje do współpracy skompromitowanego Gekko, prosząc go o pomoc w podwójnej misji: chce zapobiec nadciągającemu kryzysowi i odnaleźć tych, którzy doprowadzili do śmierci jego mentora.

Kontynuacja "Wall Street" Olivera Stone'a, jednego z kluczowych filmów lat 80-tych. Michael Douglas ponownie w roli Gordona Gekko, która przyniosła mu Oscara, a partnerują mu: Shia LaBeouf ("Transformers") i nominowany do Oscara za film "Milk" Josh Brolin.

opis dystrybutora kina

Po odsiedzeniu długiego wyroku, Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi na wolność. Musi odnaleźć się  w świecie, którym niegdyś rządził. Mając nadzieję na naprawę stosunków z córką Winnie (Carey Mulligan), Gekko nawiązuje przyjaźń z jej narzeczonym Jakem (Shia LaBeouf). Wkrótce jednak Winnie i Jake odkrywają, że Gekko nadal jest mistrzem manipulacji, którego nic nie powstrzyma, by osiągnąć swój cel.

opis dystrybutora dvd

Rok 2001. Po odsiedzeniu ośmiu lat w więzieniu za oszustwa finansowe Gordon Gekko (Michael Douglas) wychodzi na wolność. Dawny król Wall Street nie ma żadnego kapitału, co wyklucza powrót do dawnego stylu życia.
Rok 2008. Jake Moore (Shia LaBeouf) jest młodym maklerem zarabiającym miliony dla Keller Zabel Investments. Jego dziewczyna, Winnie Gekko (Carey Mulligan), od lat nie utrzymuje kontaktów z ojcem. Po pojawieniu się plotek o ogromnych długach, akcje firmy gwałtownie spadają. Mentor Jake'a, Louis Zabel (Frank Langella), próbuje ratować swoje przedsiębiorstwo. Bretton James (Josh Brolin) składa mu ofertę kupna akcji za minimalną cenę. Upokorzony Zabel popełnia samobójstwo. Jake jest wstrząśnięty śmiercią swojego szefa. Pewnego dnia trafia na wykład Gordona Gekko, który opowiada o swojej książce "Czy chciwość jest dobra?". Wpada na szalony pomysł - w tajemnicy przed Winnie proponuje Gordonowi, że pogodzi go z córką, a w zamian Gekko dostarczy mu informacji o tym, jak doprowadzić do upadku Brettona Jamesa.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Młody makler z Wall Street Jake Moore (Shia LaBeouf), po tragicznej śmierci swego mentora, ale i człowieka którego kochał jak ojca, stara się za wszelką cenę doprowadzić do zniszczenia osoby za to odpowiedzialnej. W tym celu postanawia udać się po pomoc do ojca swej dziewczyny, byłego guru giełdowego - Gordona Gekko (Michael Douglas). Młody makler nie zdaje sobie sprawy, że być może, właśnie zawarł kosztowny pakt z diabłem...

Abbaddon
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones