film

Wall Street

1987
2h 5m
7,5 36 576
ocen
7,5 10 1 36576
7,3 17
ocen krytyków
Młody makler giełdowy Bud Fox zostaje współpracownikiem Gordona Gekko - bogatego i bezwzględnego finansisty. Zobacz pełny opis
Wall Street zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 6 innych nagród oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Wall Street
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:29:54 https://fwcdn.pl/webv/28/45/12845/z01.12845.4.jpg https://fwcdn.pl/video/1066/wallstreet_480.360p.mp4

Gordon Gekko (Michael Douglas), rekin finansjery otoczony przepychem i pięknymi kobietami, logiczny i wyrachowany, wywiera magnetyczny wpływ na Buda Foxa (Charlie Sheen), młodego maklera giełdowego marzącego o wielkiej fortunie. Bud jest gotowy zrobić wszystko dla swej kariery, również dokonywać wyborów niezgodnych z własnym sumieniem. Czy jest granica, której nie odważy się przekroczyć?

boxoffice
$43 848 069 w USA
budżet
$15 000 000
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Amercent Films / American Entertainment Partners L.P. (współudział)
tytuł oryg.
Wall Street
inne tytuły
Oliver Stone pozwolił wybrać aktorowi Charliemu Sheenowi, kto ma być jego filmowym ojcem - Jack Lemmon czy Martin Sheen. Charlie wybrał swojego ojca, Martina.
Reżyser Oliver Stone do roli Gordona Gekko rozważał na początku Richarda Gere oraz Warrena Beatty (ostatecznie postać tę zagrał Michael Douglas).
Studio 20th Century Fox naciskało Stone'a, żeby do roli Gekko zaangażował Warrena Beatty. Pomysł, żeby zatrudnić Michaela Douglasa, nie cieszył się aprobatą wśród producentów, jako że ten był wcześniej znany bardziej jako producent niż aktor, a jeśli już grał, to raczej role pozytywne.
Oliver Stone to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych amerykańskich reżyserów. Trzykrotny zdobywca Oscara, pięciokrotny laureat Złotych Globów, twórca tak znakomitych obrazów, jak "Pluton", "Urodzony 4 lipca", "The Doors", "JFK" czy "Nixon", wywarł ogromny wpływ na wielu twórców filmowych i zapisał się na stałe w annałach kinematografii.... więcej
Na wstępie chciałbym ostrzec wszystkich, którzy filmu nie oglądali, przed możliwymi spojlerami. Starałem się je ograniczyć do niezbędnego minimum, ale nie mogłem ich w całości wyeliminować, jako iż jest to recenzja połączona z analizą i napisałem ją zarówno dla osób, które nie widziały filmu, jak i do tych, którzy film widzieli, a chcieliby się... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

...z całą pewnością Gordon Gekko, w wykonaniu Michaela Douglasa jest doskonały. Podobnie jak cały film. Świetna relacja "mistrz-uczeń". No i kulisy wielkiej finansjery, która ,tak wtedy, jak dziś pozostanie dla mnie czarną magią. Dobre Kino.

Jedna z najlepszych ról Douglasa, prawdziwy klasyk

W mojej nic nie znaczącej ocenie, poczciwe kino lat 80. Jest klimat, są aktorzy, jest fabuła i na końcu nawet film jest. Bez ochów ale jest.

Ładna buźka, ale posłuchaj jak te usta kłamią,
Takie usta kochają tylko żreć kawior

dla mnie jeden z najlepszych i najbardziej szczerych filmów o finansowych machlojkach i robieniu
w konia milionów drobnociułaczy. Chciwość jest dobra - to hasło wypowiadane przez Gordona
Gekko będę pamiętał po wsze czasy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones