PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200615}
6,8 856
ocen
6,8 10 1 856
What the $* Do We (K)now
powrót do forum filmu What the #$*! Do We (K)now!?

szkoda mi tych co nic nie zrozumieli , oto pierwszy raz w przystępnej formie dokumentu doszło do unifikacji nauki i wszystkich znanych mi religii

Nie chcecie z tego kozystać wasza sprawa ... ja już od dawna przeprogramowuje swoje życie z pozycji ofiary na kreatora ... z dużym sukcesem

a myślę iż to dopiero początek

ocenił(a) film na 8
DavidTua

W Katolandzie (Polsce) wciaz panuje sredniowiecze i martwica mozgu ...

Nie uszczesliwisz nikogo na sile, jak w powiedzeniu;
You can lead the horse to the water, but you can't make it drink :)

DavidTua

Swieta prawda! Nie wszystkim dane jest ''widziec''. I tu nie o katolizm nawet chodzi, tylko o otwartosc umyslu, otwartosc serca.

ocenił(a) film na 3
mva_2

jakże jestem szczęśliwy iż ktoś mi przypominał jakie głupoty pisałem 1,5 roku temu ...
Cała papka new age i filmy w stylu "what..." to nic innego jak działalność iluminatów aby zwieść ludzi i odciągnąć ich od jedynej prawdy a ta się zwie JEZUS CHRYSTUS NASZ KRÓL I ZBAWICIEL ...
-kilka faktów-
- po 10 latach tkwienia w new age stwierdzam iż to kompletnie nie działa !!!
-jedyna co można to wkopywać w to innych ludzi i czerpać zyski ze sprzedaży i produkcji kolejnych bzdur w stylu "sekret"
-new age uczy egoizmu i hedonizmu ... czyli podstaw lucyferianizmu
-tylko Jezus i jego Przeczysta Matka gwarantują szczęście i prawdziwy sens życia

otwórzcie oczy oglądajcie wiadomości - rządy przejmuje Szatan - nienawiść , wojny , lichwa , strach , śmierć - to jego przykazania
-sny o potędze przy użyciu technik new age doprowadzą was do potępienia -i kompletnie niczego nie dadzą
-chyba że skierujecie się w stronę magii , ta da wam trochę przyjemności ale ... wtedy już nie będzie odkupienia

DavidTua

mhm, daleko zaszedles ze swymi slowami. Nawet nie wiem, czy to do mnie te slowa, bo piszesz "otworzcie oczy!".
I nie wiem, czy zdajesz sobie spraw, ze to jest film oparty na nauce, nie doktrynach new age. W ogole skad wziales to new age?
Jestes w ogole jakis zapalony katol to co Ty tu....

ocenił(a) film na 3
mva_2

Dość naiwnie brzmi wspomnienie o badaniach naukowych ... tak się jakoś składa zabawnie iż póki co to jeszcze Jezus i jego Matka stworzyli rzeczy których nie może ugryźć żaden naukowiec ery oświeconych humanistów ... mam na myśli Całun Turyński i płaszcz z wizerunkiem Matki Boskiej z Guadelupe

kompletnie nie łapiesz przewrotności tego filmu ... a mi się nie chce tłumaczyć , żyj sobie dalej we mgle

poza tym co znaczy ten ostatni tekst , odpowiadasz na mój post więc odpisuje ...

ocenił(a) film na 8
DavidTua

1,5 roku temu pisałeś, że osiągnąłeś duży sukces w tych praktykach. teraz piszesz, że "to kompletnie nie działa". seems legit.

ocenił(a) film na 3
okmanek

ktoś kto żyje tymi bredniami jest w autohipnozie , wtedy spotkanie na ulicy znajomego o którym się myślało , czy znalezienie złotówki , przypisuje się "sekretom" z "what..."

ludzie o słabej duchowości chcą wierzyć w coś co daje poczucie siły ... jednak ogromnie boją się aby nie był to Jezus ... kojarzony zwykle z zakazami i nakazami

i ja też taki byłem i przez wiele lat wierzyłem iż mogę coś osiągnąć ... pisałem te brednie o mocy ... a moje życie przypominało koszmar

DavidTua

stary, kocham Jezusa, kocham Budde i Matke Terese z Kalkuty . Wierz albo nie - kocham tez Ciebie. Bo jestes. A ja moge sie z Toba spierac przez internet :) gdyby Jezus byl tu i teraz to by was, katolikow, popukal w glowe i by sie wam poukladalo.
Nie ma zadnego, najmniejszego zdarzenia, ktore mozna nazwac by bylo przypadkiem. MAsz racje, co do nauki. Jest powolna. Wielu uduchowionych ludzi potrafi lamac zasady nauki tak czy wspak.
Nie bede z Toba polemizowac na temat religii, choc jesli ktos tu zyje we mgle to moze to jestem ja, a moze to jestes Ty...
Jak Twoj Pan mowil (nie cytuje) : wytykasz bratu swojemu zdzblo trawy w oku, a belki w swoim nie widzisz?
Stary, otwartego serca i umyslu zycze.
Oby nas wszystkich ... w 2012.

ocenił(a) film na 7
DavidTua

Jezus, sekret, energia, wyższe Ja, anioł stróż, Budda, Latający potwór spaghetti, to wszystko jedno i to samo. Nie ważne jak to nazwiesz, wiara w Jezusa to tylko upersonifikowanie tego co jest ponad nami w celu łatwiejszego zrozumienia (nie twierdzę że to jest złe, zły jest kościół jako instytucja). Pewne jest jedno, jest coś ponad człowiekiem, czego nasze móżdżki na razie nie ogarniają i tyle :).

ocenił(a) film na 3
Raizel

jednym z pierwszych zwodzeń jest uznanie Kościoła za złą instytucje , to podkreślają ludzie który się nawrócili ... jak wielu patrzy na Kościół przez pryzmat tego iż "Kora została wykorzystana przez księdza" albo że ktoś tam zdefraudował pieniądze parafii ... a ilu realnie ma kontakt ze swoim księdzem ? nikt z tych którzy rzucają tak ochoczo kamienie ... domyślam się iż nie chodzisz do kościoła i się nie spowiadasz ... ale kamieniem chętnie machniesz ?


słuchaj ja też byłem kiedyś po twojej stronie barykady , uważałem iż księża to zabobonni kapłani jakiś tam kultów które muszą przejść do historii bo idzie odnowa w duchu new age ... siedziałem w tym 10 lat !!!

mieszasz ze sobą i stawiasz na jednym poziomie
Boskie objawienie i ofiarę odkupieńczą Jezusa , ezoteryke , okultyzm i kpinę ... słowem jesteś idealnym produktem masonerii , bo nie rozróżniasz Boskich dzieł zbawczych od zwodzeń złego ducha

na dobrą sprawę cieszę się tylko z tego iż uznajesz iż jest jakiś wyższy świat duchowy , czyli może nie do końca jesteś utracony ... całe szczęście iż niedługo dojdzie do takich wydarzeń iż będziesz musiał uznać iż tylko Jezus z tego co pisałeś jest prawdą , teraz mnie wyśmiejesz ... ale do czasu

DavidTua

A jak odnosisz się do wprowadzenia lucyferianizmu do kościoła? Czy uważasz, ze Benedykt to godny następca Jezusa na ziemi? Czy na mszy świętej nie odbywają się różnego rodzaju rytuały, które bardziej przystały by naszym drogim masonom?

ocenił(a) film na 3
vinga84

To jest rzeczywiście ogromny problem bo lucyfer ma wiernych wyznawców nawet w Watykanie i doskonale sobie zdaje sprawę iż wśród purpuratów są jego słudzy ...

Postawa wielu kapłanów jest haniebna i nie ukrywam tego np niejaki Ray Snipers , w Polsce ks.Boniecki , ks.Lemański , kard.Nycz to są osoby o bardzo podejrzanej roli i bardzo mi się nie podoba to co robią

Benedykt XVI to wielki kapłan i jak najbardziej godny namiestnik Chrystusa ... gorzej bo wielu stojących za nim już raczej nie , jest tak znienawidzony bo od zawsze zwany był pancernym kardynałem , nie szedł na kompromisy

ale o jakie rytuały Ci chodzi konkretnie ?

DavidTua

Świetny film zna ktoś podobne?

PioP1992

Jest jakby rozszerzona część pod nazwą "What the bleep down the rabbit hole" i polecam niesamowity The Secret.

DavidTua Twój pierwszy post miał sens dopóki nie napisałeś kolejnych. Łykasz wszystko co Ci się wciśnie. Po obejrzeniu byłeś taki podjarany tym co usłyszałeś, że musiałeś napisać tego posta. Tylko, że wcale go nie zrozumiałeś a jedynie przyjąłeś, że to jest święta prawda. Podobnie było później gdy ktoś lub coś zrobiło tak z kościołem. W tej chwili jesteś zaczarowany i straszysz ludzi szatanem. Pewnie za niedługo będzie to coś innego i tak będzie do czasu aż nie zaczniesz sam myśleć.

Jeżeli już piszesz coś na jakiś temat to najpierw zaczerpnij nieco informacji.
Po pierwsze nie używaj pojęć, których nie rozumiesz np. autohipnoza.
Po drugie to nie wiem w czym tak długo siedziałeś ale to nie było to o czym rozmawiamy. Film tłumaczy pewne zjawiska i mówi, że mamy wpływ na fizyczną strukturę naszego ciała i świata jaki tworzymy. Sekret zakłada, że swoimi myślami kreujemy naszą przyszłość. To co przyciągamy do naszego życia to dzięki myślom i przekonaniom jakie posiadamy. Ludzie sukcesu mówią, że wszelki sukces związany z biznesem i bogactwem tkwi w umyśle. Mówią, że musisz mieć jasny obraz tego czego pragniesz i wierzyć w sukces. Na kursach samorozwojowych mówią, że musisz myśleć tylko i wyłącznie pozytywnie, bo w tym stanie jesteś najbardziej skuteczny na każdej płaszczyźnie życia. Budda i Jezus powtarzali, że masz być dobrym człowiekiem, traktować innych jak sam chciałbyś być traktowany i, że to Ty kierujesz swym życiem.
TO JEST WSZYSTKO TO SAMO. Masz kierować się sercem, masz tworzyć pozytywne stany emocjonalne i dzielić się nimi z innymi. Masz dbać o swój umysł i ciało. To mówią wszystkie wielkie księgi i wszyscy wielcy ludzie. I TO JEST DOBRE.
Ale wtedy wchodzi kościół. I mówi, że Bóg się na Ciebie obrazi jeżeli co niedziele nie przyjdziesz do kościoła zapłacić pieniędzy. Ksiądz ma trzy samochody i zbiera ofiarę na pomoc dla ubogich. Opłaty za ślub, pogrzeb, odnowienie przysięgi, za każdą mszę i na większy kościół . Ja się zabije. Najpotężniejsza istota, nieskończony byt, twórca świata i tak doskonałego stworzenia jak człowiek, potrzebuje do szczęścia pięknej i ogromnej katedry. Żąda od ludzi by wyrzekli się dóbr na jego rzecz. Wysyła do piekła tych co nie wierzą. Jeżeli się okaże, że taki naprawdę on jest to przed bramą niebios zawrócę i pójdę na dół. Bo nie w takiego Boga wierzę. Wierzę, że jest to dobra i nieskończona siła jaka zespala ze sobą cały wszechświat, że każdy człowiek ma moc tworzenia, że życie powinno być przepełnione nieograniczonym szczęściem. Wierzę, że jesteśmy wielcy o możemy osiągnąć wszystko.
Skończ z tym swoim szatanem bo najbardziej go przypominasz. Człowiek bo obejrzeniu Sekretu i tego filmu, wierzy, że ma siłę by kierować swoim życiem i to mu da szczęście. A wtedy pojawiasz się Ty, z tekstem że to zło i szatan nas wszystkich zabierze do piekła. Czy Ciebie naprawdę tak zdrowo porąbało? Czy chcesz, by ludzie cierpieli i byli przekonani, że smutne życie jakie wiodą to jest Boski plan?
Kościół to największe zło, najgorsza instytucja jaka powstała do zarabiania. Te liczne sprawy o molestowanie małych kurna DZIECI proszą się o zemstę. Ksiądz, który przychodzi do domu pokropić wodą ściany zbiera ze stołu kopertę z pieniędzmi. Powiem to inaczej. Sługa Boży, który przychodzi do Ciebie, by pobłogosławić Twój dom dostaje do ręki coś tak trywialnego jak pieniądze. Czy to nie jest śmieszne samo w sobie?

ocenił(a) film na 6
Famil

Świetnie napisane.

DavidTua

ale wam czaszki poryło chłopaki ...
walczcie se dalej , za 200lat nawet waszych kości nikt nie znajdzie...

ocenił(a) film na 10
DavidTua

To SERIO zbrzmiało jak żart (jak ironia) a Ty tak poważnie napisałeś /idąc na łatwiznę podporządkowując się jakiejś najpopularniejszej SEKCIE/. Wyobraź sobie, że gdybyś urodził sie gdzie indziej (poddany byłbyś innej indoktrynacji środowiska i) napisał byś wtedy ALLACH Moim PANEM:)

Czy zawsze musisz mieć Pana, być niewolnikiem, wierzyć w jakieś dogmaty, zamiast Myśleć samodzielnie.
Nawet Jezus (który jest dla mnie natchnionym mędrcem, a nie obrazem kultu) pisał "SZUKAJCIE PRAWDY, a PRAWDA WAS W-Y-Z-W-O-L-I (domyślnie od różnej maści sekciarzy i ideologów, podporządkowujących sobie ludzi na gruncie religii, które są zlepkiem tradycji, wypaczeń nauki tego typu mistrzów duchowych i w końcu pokazały co potrafią -wyrzynały w imię "Boga' całe rzesze niewinnych, pogan, innowierców, heretyków -śmiących myśleć samodzielnie i sprzeciwiać się "nieomylności" kościoła.
Zabawne, nieomylnie o niemal by nie spalono żywcem Kopernika, nieomylnie walczono filozofią i wszelką nauką nie wpisująca sie w dogmat -I TO TRWA DO DZISIAJ, tylko delikatnie bez przemocy (Wierz, że dobre drzewo nie może złych owoców dawać!!! a kościół ukazał się w historii jako zbrodnicza organizacja o charakterze TOTALITARNYM).

Sprawdź sobie i porównaj jak działa psychomanipulacja w sektach i że religia to tylko taka duża sekta, poza tym niczym zdaje sie nie wyróżniać, tylko że jest groźniejsza, bo powszechna (indoktrynując od kołyski przez tysiąc lat cały naród, kreująca kulturę więc ... szkoda gadać). Po prostu współczuję, że wybrałeś drogę na łatwiznę -wiarę w coś i podporządkowanie ideologii /tu odbierającej godność i ubezwłasnowolniającej, wyniszczającej psychicznie religii/ a jest alternatywa -CZYTANIE, MYŚLENIE, NAUKA i wiara w BOGA, któy jest normalny, logiczny tj. sprawiedliwy i nie wybiera sobie religii, a tworzy światy i nie wtrąca się pozwalając im się rozwijać w doskonałym procesie któremu nadał początkowy kierunek. Czyli obdarza wszystkim co niezbędne i daje WOLNOŚĆ, którą to z kolei rożne sekty/religie/ideologie próbują podstępnie odebrać pod pretekstem Jego woli -co za paradoks.

Najlepszy chrześcijanin to ciemny chrześcijanin stąd indeksy ksiąg zakazanych i ingerencja w naukę (prekursorstwo kościoła i naciąganie wszystkiego pod swoje sztywne dogmaty, a Niszczące wszystko inne co się nie da, lub CO GROSZA coś co jest samodzielne, niezależne, spójne tzn. zagradzające stabilności klikanego kolasa). To GŁUPOTA do kwadratu, nietolerancja i ZASTRASZANIE.. (Szatan to największa broń, najlepszy wynalazek kościołów). Kurcze gdyby tylko trzeźwo poczytać Biblię wiedział byś, że kościół jest sprzeczny z nią, irracjonalny... (jednak i tu jak w każdej sekcie silne oddziaływanie robi swoje i nie jest się w stanie wnioskować obiektywnie -po prostu niewola intelektualna i tyle).

Piszę tyle, bo niedawno wyzwoliłem sie z pod wpływu tej sekty (kościół katolicki) i od tej pory dużo czytam, poznaję i rozumiem świat, widząc go jako spójny i doskonały, ale bez tego (bez wiedzy lub ufności w dobro, czyli w Boga) trudno to zapewne zrozumieć , stąd FATALISTYCZNE religie mają taką popularność -wmawiają ludziom, że Bóg się "pomylił" i stworzył jak doktor Frankenstein, potwora "demona" oraz nie doskonałe dzieło -człowieka, którego to ów samozwańczy kościół ma misje chronić i leczyć, bo Bóg się nie spisał i wyprodukował armię bubli <lol>. Popatrz jaka to głupota. Albo dwa -skoro już jest ta instytucja, która ma chronić przed potworem i błędami w oprogramowaniu człowieka, to i tak jest KARA jeśli to sie jej nie uda: pieło, męki wieczne, brak amnestii -czyli kościół wmawia, ludziom kolejną głupotę, że Bóg to sadysta. Tak działa psychomanipulacja od pokoleń (że tego nie widać -ludzie patrzą a nie widzą).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones