PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682655}

Wilgotne miejsca

Feuchtgebiete
2013
5,4 16 tys. ocen
5,4 10 1 16229
6,5 16 krytyków
Wilgotne miejsca
powrót do forum filmu Wilgotne miejsca

10/10

ocenił(a) film na 10

Najlepsza scena z pizzą :)

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

Specyficzny film,na pewno nie dla każdego.Jeśli kogoś raził Movie 43,lepiej niech tego filmu nie ogląda.Wiele wulgarnych,obrzydliwych scen.
Ale jeśli ktoś ma dystans do tego co ogląda na ekranie,będzie się świetnie bawił,tak jak ja :)

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

Wpisujcie swoje ulubione sceny :)

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://film.onet.pl/recenzje/wilgotne-miejsca-higiena-jest-przereklamowana-recen zja/9027z

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/wilgotne-miejsca-ta-nastolatka-lamie -wszelkie-tabu,1971240,38

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://www.publio.pl/wilgotne-miejsca-charlotte-roche,p60272.html

ocenił(a) film na 8
ronjeremy7

"Moja matka wyznawała już wszystkie religie świata, ale na koniec wybrała najgorszą: katolicyzm." Mistrzowski tekst.

ocenił(a) film na 10
Niskobudzetowy

Mam jeszcze ten film na dysku.W moim tłumaczeniu jest że "wybrała najdziwniejszą z religii" :)

ocenił(a) film na 8
ronjeremy7

Możliwe, bo cytowałem z pamięci.

ronjeremy7

Nie wiem być może ze mną jest coś nie tak ale dla mnie film był strasznie denny. Szczerze nie mogłem się doczekać końca.
W ogóle nie rozumiem dlaczego akurat taką bohaterkę nam przedstawiono. No bo mamy szaloną nastolatkę, szczerą do bólu i na każdym kroku pokazującą, że jest inna. Ja czułem się jakbym oglądał idiotkę, egoistkę i puszczalską w jednym. Żarty prowokacyjne ale nie śmieszne, fabuła nawet ok ale została przedstawiona w jak najprostszy sposób tak żeby każdy głupek zrozumiał. Przykładowo wyobrażenie, marzenie bohaterki pokazane w bańce mydlanej a następnie przekucie tej bańki igłą. No i marzenie pryska cóż prostszej metafory nie można było zastosować. Ale młodzieży chyba może się spodobać ...

ocenił(a) film na 10
alterego_3

Zacznę od tego że lubię prostą,nieskomplikowaną fabułę.Jak zobaczysz moje ulubione filmy,to nie będziesz miał wątpliwości jakie kino lubię.Czy główna bohaterką był egoistką ? Była.SPOJLER.Pokazuje to scena,i tu mnie Helen pierwszy raz wkurzyła,jak zdenerwowała się na swoją przyjaciółkę,bo ta zaszła w ciążę. Wybaczam Jej to,bo Ja też nieraz zachowywałem się egoistycznie.Czy była idiotką ? Była.
SPOJLER.Drugi i ostatni raz mnie zdenerwowała,gdy się samo okaleczyła.Ale to też Jej mogę wybaczyć.Zrobiła to,bo się zakochała w pielęgniarzu i nie chciała wracać do domu.Przez to o mało nie umarła,ale kto z nas nie robi głupich rzeczy,szczególnie w młodości.
Czy była puszczalska ? Była.Ale to Mi nie przeszkadza.Lubię oglądać na ekranie bohaterów patologicznych.Czy Helen była patologiczna ?
I czy trzeba by Ją było leczyć ze swoich zachowań ? Ja uważam że nie.Nie była wariatką,bywała ekscentryczna.Tak jak Ja,pewnie dlatego lubię Helen :)

ocenił(a) film na 7
ronjeremy7

UWAGA SPOILER!

Ona nie okaleczyła się dlatego, że zakochała się w pielęgniarzu. Wg książki (a to na jej podstawie nakręcono film) Helen chciała zostać w szpitalu, bo naiwnie jak dziecko marzyła i wierzyła w to, że jej rodzice mogą się zejść (dlatego usilnie starała się, by odwiedzili ją w tym samym czasie; pobyt w szpitalu, dramatyczna sytuacja z jej zdrowiem; potem samookalecznie, co podniosło jeszcze poziom tragizmu...). W filmie to też jest widoczne, więc nie wiem, jak można było pomyśleć, że w pierwszej kolejności chodziło o jej uczucie do Robina.

ocenił(a) film na 10
Bibaniu

Masz rację,o tym zapomniałem.

ocenił(a) film na 7
ronjeremy7

chyba już nie zamówię pizzy ;/

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

Wilgotne miejsca zdobyły nagrodę publiczności na festiwalu Off Plus :)

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/wilgotne-miejsca-nie-tylko-o-seksie, 2014240,38

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://krakowmovie.wordpress.com/2014/05/08/wrazenia-wilgotne-miejsca-off-plus-c amera/

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://www.offpluscamera.com/informacje/szczegoly/informacje-64/laureaci-7-edycj i-festiwalu-off-plus-camera

ocenił(a) film na 10
ronjeremy7

http://natemat.pl/105385,o-smialosci-seksie-i-hemorodize-film-wilgotne-miejsca