PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=127025}

Wojna światów

War of the Worlds
6,3 266 204
oceny
6,3 10 1 266204
6,3 29
ocen krytyków
Wojna światów
powrót do forum filmu Wojna światów

Oświetleniowiec, dźwiękowiec i operator kamery odwalili kawał porządnej roboty. Zdjęcia
rewelacyjne, muzyka robi świetny nastrój i klimat. Efekty specjalne na wysokim poziomie. I fajnie
wplątana wojna światów w główny wątek beznadziejnego ojca. Reżyser to mistrz jak i obsada
świetnie dobrana. Rola Toma boska jak i jego świetnie wykreowany bohater; na dodatek nie jest
on typem co uratuję cały świat przed apokalipsom. Nie wiem jakim cudem ten film ma ocenę
poniżej 6,8 choć dla mnie powinien mieć coś około 7,3. Ja daję mu 10/10

Szpila_1308

Przecież ich nie porywali aby jeść. A Dakota akurat najmniej mi się podoba, jej pisk jest wnerwiający.

ocenił(a) film na 8
AnthonyCole

Mi też bardzo się ten film podoba. Arcydziełem go nie określę ale sprawdziłem na imbd i film ma tam niewiele większą średnią bo 6,5. Trochę mnie to zastanawia.

ocenił(a) film na 9
AnthonyCole

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
AnthonyCole

Skąd tak niska ocena? Typowe polackie ocenianie zakompleksionego narodu które tylko w taki sposób potrafi poczuć się chociaż przez chwilę lepiej.

Film może nie jest arcydziełem, ale idealnie wpasowuje się w typowy scenariusz jednostki w obliczu zagłady.

Dla mnie 7.5/10.

ocenił(a) film na 4
Golan

skąd ta idiotyczna opinia że niby Polacy to zakompleksiony naród? a zwłaszcza skąd ta jeszcze bardziej idiotyczna opinia, że niska ocena jakiejś tam "wojny światów" miałaby leczyć kompleksy?-.-

mniej tvn-u, więcej patriotyzmu. jak widać Polacy to jedyny naród, który za przeproszeniem sra na siebie. nas jak widać nie trzeba obrażać, sami robimy to świetnie. wstyd.

ocenił(a) film na 6
AnthonyCole

naucz się pisać "SKĄD" -.-

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Przeczytał byś cały wątek zanim zawrzesz głos...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

co ma wątek do tego ?

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Właśnie ma, ponieważ założyciel tematu jest dyslektykiem. Jak byś przeczytał to byś się dowiedział...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

nie zmienia to faktu, że błędy typu "apokalipsom" podkreślają się na czerwono...

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Wiesz nie każdy ma włączony słownik tak jak ty...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

każdy takie coś powinien mieć, bo to jest "wbudowane" w przeglądarkę...i nie przeszliśmy na "ty"...

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Bujaj się dzieciaku może ma przeglądarkę w której daną opcję trzeba włączyć proszę "pana"...

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Z resztą włazisz na forum i pier...sz 3po3 zwracając komuś uwagę o jego pisowni, rozumiem jak byś rzeczowo się wypowiedział na założony temat, wypad stąd buraku...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

haha :) widać z kim mam doczynienia, gimbaza jak się patrzy... jesteś żałosny dzieciaczku, idź lepiej na dwór odśwież swój tępy mózg jeśli jeszcze go masz...

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Mam więcej szarych komórek niż ty("pan") włosów na jajach, z takimi tekstami gówniarzu, to do starego możesz startować, nie do mnie. Chociaż sorry byś miał karę na kompa do końca wakacji...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

wykażę się mądrością, którą nie grzeszysz i zakończę tą dyskusję :)

ocenił(a) film na 9
BitchesLoveCake

Mógłbyś wykazać się mądrością pisząc na tym forum swojego pierwszego posta, lecz ci się nie udało, także kończę tę dysputę bo widzę, że konwersacja z tobą po prostu zmierza donikąd.

ocenił(a) film na 4
WujekChu1ek

co za idiotyczna wymówka. to niech sobie słownik ściągnie.
a tak swoją drogą co to znaczy zawrzeć głos?

ocenił(a) film na 9
googaify

Proponuję zainwestować w słownik, nie chcę mi się tłumaczyć...

ocenił(a) film na 9
googaify

Ps. Z resztą nie pisałem do ciebie to po co się odzywasz i próbujesz wytykać błędy których nie ma?? żeby się zbłaźnić??

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

Zawrzeć to można umowę lub porozumienie, a nie głos.
Lepiej sam zainwestuj w słownik buraku.

ocenił(a) film na 9
Reynevann22

Wygooglowałeś to sobie?? Wiesz, istnieje coś takiego jak mowa potoczna a to, że wyszukiwarce tego nie ma, nie znaczy, że to nie istnieje, sam potwierdziłeś swoją głupotę...BURAKU

ocenił(a) film na 7
WujekChu1ek

Głosu nie można zawrzeć, co najwyżej zabrać głos w jakiejś sprawie, nie muszę nic googlować żeby stwierdzić że jesteś debilem, który próbuje ukryć swoją ignorancję i chamstwo bzdurnymi tekstami o mowie potocznej w której również nie istnieje coś takiego jak "zawrzeć głos".

Swoje mądrości zostaw dla kolegów z gimnazjum, może na nich zrobią wrażenie.

ocenił(a) film na 9
Reynevann22

Nie chodziłem do gimnazjum, ale jak spotkam kolegów z podstawówki to im przekaże.
http://synonim.net/synonim/zawrze%C4%87
udzielić się, włączyć(np. się do rozmowy), zacząć się.

AnthonyCole

Z kątowni :P

ocenił(a) film na 7
AnthonyCole

Niesamowite efekty,dobry dzwięk i taki specyficzny mistyczny filtr na kamerze - zdecydowanie podnosi atrakcyjnosc oglądania. Ale z końcówką nie wiedzieli co zrobic - strzelił z bazuki i koniec wszystkich obcych,a te czołgi to co wczešniej,ślepakami strzelały? Skopali zakończenie totalnie,a tak czekalem na jakis rodem z dnia niepodległości spektakularny jak cały film finał..

ocenił(a) film na 8
AnthonyCole

ja daje mocne 8 bo to naprawde ciekawy film, trzyma w napięciu cały czas!

ocenił(a) film na 8
AnthonyCole

też nie rozumiem - jeden z lepszych filmów katastroficznych

AnthonyCole

Z tąd? Kłania się wykształcenie i Słownik Języka Polskiego

użytkownik usunięty
voleon

Daj spokój bo zaraz Cię wtórni analfabeci, tłumaczący się dysleksją, dysgrafią lub dysortografią, zjadą za to, że śmiesz ich pouczać. Czytam te posty z zażenowaniem, że ktoś nie potrafi się poprawnie wysłowić i jeszcze nie pozwala zwrócić sobie uwagi, wychodząc z założenia, że najlepszą obroną jest atak. Masakra.
A film średni, bez rewelacji. Do jednokrotnego użytku.

Pozwolę się nie zgodzić. Na wielu polskich forach dostaje się bana za nieprawidłową pisownię. FW jakoś to nie rusza.
Poza tym większość ludzi, to wzrokowcy, którzy kształtują swoją wrażliwość ortograficzną mimowolnie podczas lektury dobrego forum, poprawnego bloga, czy książki. Tymczasem czytając fora FW, zaryzykuję, można zostać wtórnym analfabetą.

użytkownik usunięty
voleon

No właśnie, już dawno FW powinien coś zacząć robić w kierunku poprawy pisowni na forum. Byłem kiedyś na forum Pana Samochodzika i tam naprawdę admin i moderatorzy dbali o poprawność pisanego słowa. Staram się nie zwracać uwagi na brak ą, ę, ć itd, ale niechlujstwo w pisaniu najprostszych słów, mnie irytuje, zwłaszcza "na prawdę", zamiast NAPRAWDĘ, albo "jakiś", zamiast JAKICHŚ. Czasami zwracam uwagę tym geniuszom, ale to jak groch o ścianę. No i te wyzwiska, bo się film podobał, albo dlatego, że się nie podobał. "Gimbus", "gimbaza", "idiota", "bezguście". Opadają ręce. Czasami czuję się jak Adaś Miauczyński w klasie. :DDD

ocenił(a) film na 9

Zwróć uwagę, że ludzie strasznie nie lubią jak im się wytyka błędy i będą się kłócić mimo wszystko, wiedząc o tym, iż go popełnili a moderatorzy mają mało do gadania w kwestii czyjeś pisowni czy wypowiedzi, no chyba jeżeli ktoś kogoś obrazi to mają prawo zblokować posta, ale nigdy z powody pisowni, składni zdań bądź dysleksji... Moderatorzy czy weryfikatorzy mają prawo odrzucić kontrybucję z błędami czy poprawić już istniejącą z kiepską literówką czy składnią czyli opis aktora, jakiegoś filmu albo recenzji...To nie takie proste na jakie wygląda ponieważ gdyby mogli robić takie rzeczy i kasować posty to połowa komentarzy na tym portalu została by usunięta, sam czasem popełniam błędy, zazwyczaj z pośpiechu, ale jestem w stanie się do tego przyznać.

użytkownik usunięty
WujekChu1ek

Ja to wszystko rozumiem, nie chcę zmieniać świata za wszelką cenę, tylko denerwuje mnie niedbałość i niechlujstwo przy pisaniu postów, tłumaczona dysgrafią itd. Przecież większość jest zdrowa, tylko leniwa i szuka wymówek dla nieuctwa. Przecież wystarczy przed wysłaniem wpisu uważnie go przeczytać. Nawet ci co nie czytają książek mają w Googlach słownik, warto skorzystać, chociażby dla własnego poczucia komfortu. Eeee... I tak już się to nie zmieni, szkoda słów, ale dzięki za odpowiedź. ;)

ocenił(a) film na 9

Wiesz, Ja ci powiem, że swoje posty zanim wyślę czytam kilka razy, czasem po prostu z pośpiech tego nie robię jak jestem w pracy lub też w innych przypadkach. Na Filmwebie przydałoby się coś pokroju tego co jest na portalach "zmianynaziemi" czy "paranormalne", tak zwane WARNY i blokady konta na np. 2 tygodnie bądź też dłużej, to ludzie by się ogarnęli, lecz ciężko jest to wszystko okiełznać przy tak wielkim portalu i takiej małej ilości pracowników z wiadomych przyczyn oszczędności kasy. Nie piszę tu raczej o błędach ortograficznych, ale o buraczanym zachowaniu, spamie na potęgę i trollingu... Także dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

użytkownik usunięty
WujekChu1ek

Również staram się czytać swoje posty przed wysłaniem i poprawiać pod względem logiki lub ortografii(bardzo rzadko, ale jednak). Zdaję sobie sprawę, że niełatwo jest adminom zrobić porządek przy takiej ilości użytkowników, dlatego czasami staram się zwracać uwagę niektórym na naprawdę rażące błędy, ale tak jak pisałeś we wcześniejszym poście, najwyżej taki delikwent będzie się kłócił, albo pośle wiązankę. I gadaj tu z takim. W każdym razie, mimo że czasami się odzywam odnośnie stawiania "byków", to mam świadomość, że to walka z wiatrakami. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Ja staram się nie zwracać uwagi, w końcu to oni robią z siebie głupków, czasem zarzucę jakiś żart w tym kierunku, ale żeby poprawiać to nie bardzo.

ocenił(a) film na 4
WujekChu1ek

Mądry człowiek docenia konstruktywną krytykę, tylko idiota się kłóci i obraża... Nie ma czegoś takiego jak dysleksja... etc, tak samo jak nie istnieje coś takiego jak ADHD i inne wymysły XXI wieku - dla mnie to zwykłe lenistwo oraz nieudolność rodziców, że doprowadzają do takiego stanu rzeczy.

użytkownik usunięty
sheraster

Amen. :)

voleon

sam jesteś błąd i powinni cię już usunąć

ocenił(a) film na 10
AnthonyCole

Wręcz przeciwnie. Tom nie chciał być superbohaterem tylko wyjść z zaistniałej sytuacji cało wraz ze swoimi dziećmi. Przykład z piwnicy gdzie przyszło im spędzać czas z narwanym gościem, który swoją śmieszną "spluwką" chciał pokonać hordę krwożerczych obcych. Tom skutecznie mu to wyperswadował.

ocenił(a) film na 5
AnthonyCole

Skąd. SKĄD!!! Ja prdlę, ręce opadają :/.

AnthonyCole

Mnie się nie spodobał, bo patrzyłam na niego przez pryzmat rewelacyjnej książki, gdzie głównymi bohaterami są: specjalistka NASA od Marsa, jej ojciec naukowiec i pilot USA, a obok mamy wielu różnych bohaterów. Tu dano znów jakiegoś rozwiedzionego rodzica z dziećmi, w dodatku w książce lot dywizji kosmitów trwał 1/4 treści i cały świat go obserwował, a tu dali darkwalkery wychodzące z Ziemi. Ogólnie książka (remake) Douglasa Nilesa jest zupełnie o czymś innym, bardzo ciekawa, wciągająca i rozbudowana. Film wyszedł niestety słabo.

AnthonyCole

Sdu py

AnthonyCole

naucz się pisać po polsku nieuku !

ocenił(a) film na 6
AnthonyCole

z kątowni;

ocenił(a) film na 4
AnthonyCole

Wyższą ocenę dają piszący "z kąd", niższą ci piszący "skąd".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones