PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467091}

Wrogowie publiczni

Public Enemies
7,1 176 254
oceny
7,1 10 1 176254
5,8 22
oceny krytyków
Wrogowie publiczni
powrót do forum filmu Wrogowie publiczni

Czy tylko ja odniosłem takie wrażenie jak w tytule tematu? Zrobienie z Johna Dillingera bohatera, a z policji i FBI przestępców trochę zniesmaczyło mi ten film. Przecież on zabijał ludzi dla pieniędzy, a tu go wynoszą na piedestały. Ta zła policja, która nie chciała podać zastrzyku znieczulającego gangsterowi, który wcześniej strzelał z karabinu do ich współpracowników, bez komentarza. Mimo to daje 7, bo film trzymał w napięciu.

KamilBTM

Dillinger zabijał ludzi dla pieniędzy. Chyba masz pasożyta w mózgu.

ocenił(a) film na 7
Vaylander

Rozumiem, że po napadzie na bank gdy zabijał policjantów robił to z przyjemności? Czekam, aż odpiszesz że musiał. Widzę, ze logiczne myślenie nie jest Twoją mocną stroną.

KamilBTM

Udowodniono mu choć jedno zabójstwo?
To chyba na tyle w tej dyskusji.

ocenił(a) film na 7
Vaylander

A co tu udowadniać? Brał w tym bezpośredni udział.

KamilBTM

Ale ani razu nikogo nie zabił.
Cała Ameryka go kochała. Był bohaterem narodowym.

ocenił(a) film na 7
Vaylander

Jakieś dowody, że nikogo nie zabił?
Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie nie grzeszą inteligencją. Bohaterem może być Purvis, ale nie taki ktoś.

KamilBTM

A dowody że kogoś zabił?
Udowadnia się winę, a nie jej brak. Istnieje w prawie coś takiego jak domniemanie niewinności.

ocenił(a) film na 7
Vaylander

Skąd ja wiedziałem, że tak mi odpiszesz;)
Powinno wystarczyć kilkukrotne (kilkunasto?) usiłowanie zabójstwa. Bardzo fajny bohater.

KamilBTM

Ty wiesz lepiej kim on był dla społeczeństwa i jaki on był, niż ludzie żyjący w jego otoczeniu w tamtych czasach. Był bohaterem czy Ci się to podoba czy nie, to nie jest teza tylko fakt.

ocenił(a) film na 10
Vaylander

Dillingerowi nie udowodniono żadnego zabójstwa, bo nie zdążył stanąć przed żadnym sądem z oczywistych względów, ale jest winien jednego zabójstwa, polecam wam książkę Bryana Burrougha WROGOWIE PUBLICZNI na podstawie której powstał film, wszystkiego się dowiecie min. tego dlaczego był bohaterem narodowym. Dodam tylko że film w wielu wątkach mija się z prawdą. Dlatego polecam przeczytać ja zrobiłem to już 4 razy:)

jd31

Książka też zapewne mija się z prawdą, lepsza jest oryginalna, prawdziwa biografia.

ocenił(a) film na 10
Vaylander

Najpierw przeczytaj a później wygłaszaj opinie:) i zdradź mi jak poznać tą "prawdziwą" biografię człowieka który zmarł w 1934?

ocenił(a) film na 7
jd31

Vaylander jak widać jest ślepo zapatrzony w niego, grochem o ścianę.
Książkę przeczytam na pewno, bardzo interesuje mnie historia Purvisa. Nie wiesz może jednak gdzie znaleźć dokument o tym samym tytule? Wiem, że kiedy był transmitowany na kanale Planete, ale niestety nie mogłem go obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
KamilBTM

wpisz na youtube prawdziwi nietykalni - melvin, ale najważniejsze to przeczytaj książkę choć możesz się zawieść na Melvinie pozdro:)

ocenił(a) film na 9
KamilBTM

Myślę, że twórcy nie chcieli na siłę wywrzeć takiego wrażenia pt. gangster-dobry, gliniarz-zły. To jest chyba cecha własna świetnych filmów, powieści, że odbiorca zaczyna stać po stronie bohatera lub wręcz się z nim utożsamiać. Czasem to może zaskoczyć i nas samych i przypomina o naszym drugim ja, jak w "Dexterze" - każdy ma swojego mrocznego pasażera. Pamiętam jak ok 10 lat temu, chyba na TVP2 puszczono "Leona zawodowca" i było teległosowanie, czy Leon jest dobry? Wygrała opcja pochwalająca płatnego mordercę. Ale uczciwie, czy ktoś z nas czekał aż policja odstrzeli tyłek Leonowi? Nie sądzę:) To tak jak czytałem niedawno "Okręt" Buchheim'a opowiadający losy załogi U-boota w czasie II w.ś. Człowiek ani się obejrzy a trzęsie się na myśl, że Niemcy oberwą. Dlatego ten film to naprawdę dobry kawałek kina. Daje więcej do myślenia, niż można by się spodziewać po historii kryminalnej. A Wasz spór jest najlepszym tego dowodem :)

ocenił(a) film na 10
traszka111

zgadzam się z traszka111, dlatego też nie czytam książek z Niemcami w roli głównej:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones