PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10872}

Wrzask

The Shout
6,5 1 076
ocen
6,5 10 1 1076
7,5 10
ocen krytyków
Wrzask
powrót do forum filmu Wrzask

Trzeba przyznać, że film jest mało znany - nawet bardzo mało znany. Osobiście nie spotkałem się z tym tytułem na żadnej z dobrych stron poświęconych kinu grozy oraz aż do niedawna sam o nim nie słyszałem.
A szkoda bo film jest zdecydowanie warty uwagi ! Fani wszelkiej maści krwistych horrorów na pewno będą zawiedzeni po obejrzeniu "Wrzasku", gdyż autorzy zdecydowanie nie postawili na to, żeby zamęczać widza flakami i litrami krwi...postawili na jakość i klimat !
Elementy kina grozy ograniczają się tutaj do niepokojącego nastroju filmu oraz do tajemniczej historii pewnego człowieka posiadającego niezwykłe zdolności. Atmosfera filmu dopełniona jest świetną warstwą dźwiękową i muzyczną, która jest dużym atutem ?Wrzasku?. Kolejna ? chyba najwieksza zaleta filmu to zdjęcia, praca kamery ? cała oprawa wizualna ! Od tej strony film prezentule się znakomicie...każdy kadr jest przemyślanyd, dopracowany i piekny !. Do tego wszystkiego nalezy dodać świetny scenariusz, wciągającą, śwetnie prowadzoną fabułę, bardzo dobrą grę aktorów, i ?parteie? dialogowe, ciekawe postacie filmu...a wydzie kino z wysokiej półki ? nie tylko kino grozy.
?Wrzask? to film wciągający i intrygujacy, który ogląda się bez chwili znudzenia...

Jedyna rzeczą, którą okresliłbym jako minus to nie do końca zrozumiałe zakończenie filmu.... chętenie też poczytam jego interpretacje innych użytkowników portalu :)

Wszystkim goraco polecam !

Moja ocena: 8/10

ocenił(a) film na 7
Nosferatu_6

Trzeba przyznać, że film jest bardzo oryginalny i naprawdę ciężko znaleźć podobny film (może inaczej - ja nie znam ;)) i już przez sam ten fakt film zasługuje na uwagę. Do tego dochodzi porządne wykonanie, dobry klimat i już jest pozycja, którą zainteresować się warto.

Mi osobiście przeszkadzała w tym filmie ta - moim zdaniem niepotrzebna - klamra jaką stanowiły sceny w szpitalu psychiatrycznym. Zakończenie mnie rozczarowało, przez co trochę gorzej wspominam film. Fabuła zaś była na tyle symboliczna, niejednoznaczna, że żadna jej interpretacja nie przyszła mi do głowy. Ta zaprezentowana w serwisie Horror Online mnie przekonuje, ale nie współgra z zakończeniem. Do mnie po prostu film nie trafia.

Dla miłośników kina grozy, którzy preferują/akceptują spokojny klimat, powolną narrację i subtelne metody straszenia przejawiające się gdzieś pomiędzy dialogami i wzajemnymi relacjami między bohaterami. W sumie warto.

----------------------------------------------------------------------
Link do wspomnianej recenzji http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1653

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones