September

1 godz. 22 min.
6,7 2 998
ocen
6,7 10 2998
2 109
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"type":"film","id":11788,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/September-1987-11788/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wrzesień
  • Copy ocenił(a) ten film na: 4

Do mnie ten film zupełnie nie trafił. Co więcej, czułem się oszukany. To, co powinno być największym atutem tego filmu, czyli warstwa psychologiczna w moim odczuciu całkowicie zawiodła. Allen jest świetnym obserwatorem, ale tutaj zabrakło tej nutki dystansu i pewnej lekkości. Wszystko było bardzo ciężkie, gęste i czasem zbyt dosłowne i niestety ta konstrukcja się zawaliła. Brakowało tej iskry między bohaterami. Miałem wrażenie, że poszczególne sceny mają się nijak do całości.
    Allen w "wersji dramatycznej" - niestety na nie!

• marrekf ocenił(a) ten film na: 4

Copy Mam podobne odczucie. Jestem miłośnikiem W.Allena, ale tym razem nie mogłem uwierzyć że to jego film, raczej miałem skojarzenia z jakąś telenowelą - 4/10.

• marrekf Moim zdaniem najlepsza scena to kłótnia Lean z matką, reszta była dosyć hmm mdła? To jednak za mocne określenie. Jednak podobał mi się motyw "odcięcia od świata" i rozmów w domu rozświetlonym tylko przez świece. Film dobry, dużo dyskusji i denerwująca kwestia biografii.

• marrekf Miałam dokładnie takie samo skojarzenie:). Słabo, i jak na Allena, i jak na dramat psychologiczny.

• sylvia_de_kat A ja lubię.

• zweistein No i dobrze:).

• sylvia_de_kat A nie wiem.
    To zalezy.