PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5201}

Wyścig

Driven
6,2 18 379
ocen
6,2 10 1 18379
4,8 5
ocen krytyków
Wyścig
powrót do forum filmu Wyścig

Szybcy i wściekli się nie umywają - chociaż też są dobrzy
zna ktoś więcej filmów o podobnej tematyce??????????

ocenił(a) film na 7
kicaj77

Grand Prix w reżyserii Johna Frankenheimera to z pewnością najlepszy film o wyścigach jaki widziałem. Świetny realizm jak na czasy wykonania (1966 rok), ciekawa fabuła, emocjonujące wyścigi oraz wydarzenia na padoku i poza torem.

Oprócz tego warte uwagi są:
Senna - dokument o legendzie Formuły 1, zawierający oczywiście archiwalne fragmenty wyścigów
Days of Thunder - fajny obraz wyścigów stock carów lat 80-90
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby - komedia, ale w świecie wyścigów stock car bliższych współczesnej specyfikacji niż film wyżej
Michel Vaillant - trochę bajkowa/dziecinna produkcja traktująca o wyścigu LeMans
Thunderbolt - wyścigi robią tu tylko za tło, w roli głównej Jackie Chan
Le Mans - klasyk ze Stevem McQueenem

Jeśli liczą się też o wyścigach motocykli:
Torque
Supercross
Biker Boyz

Jeśli coś pominąłem to na pewno znajdziesz w moim profilu.

ocenił(a) film na 9
Puma23_

dzięki na pewno coś obejrzę

ocenił(a) film na 7
kicaj77

Z wymienionych wyżej..
Senna
Days of Thunder
Thunderbolt
Le Mans ;)

ocenił(a) film na 9
Puma23_

ostatnio widziałem jazda na krawędzi
GENIALNE

Puma23_

Tak. "Grand Prix" ze wzgledu na historyczne juz ujecia, zasluguje na miano krolowej. Mimo ze fabula slaba, a auta z serii F3, to film, jako dokument ma moc. W tytulach ktore wymieniles brakuje , moim zdaniem jednego z ciekawszych obrazow jakie kiedykolwiek powstaly na torach. Filmu zrealizowanego na potrzeby kina IMAX, z piekna nostalgicza narracja Super Mario Andriettiego, czyli "Super Speedway" . Polecam!

Puma23_

Tu zajawka z filmu http://www.youtube.com/watch?v=GnjTmru5e2I Polecam ogladac na duuuzym ekranie w najlepszej jak tylko sie da jakosci, z dzwiekiem ustawionym na "zniszcz sasiada mode on" :)

kicaj77

Ja polecam może nieco inny, może mniej brutalny, a bardziej rodzinny film, który jest mało znany i mało doceniany: "Sztuka ścigania się w deszczu" (The Art of Racing in the Rain) z 2019 roku. Moim zdaniem pięknie pokazuje pasję do ścigania, a przy tym ma też ciekawą fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones