PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11819}
6,7 3 173
oceny
6,7 10 1 3173
Wyrok na Franciszka Kłosa
powrót do forum filmu Wyrok na Franciszka Kłosa

Film filmem, ale jedna scena nie przystoi takiemu wyjadaczowi jak Wajda. Oglądałem ten film kilka tygodni temu i była tam scena wymiany ognia między Polakami i Niemcami. Nasi ostrzelali Niemców z zaskoczenia, po czym zaczęli się wycofywać, ciągnąc po ziemi rannego. Wyglądało to tak - padło kilku Niemców, na placu (z objętych kamerą przynajmniej) został JEDEN oficer z pistolecikiem (pewnie walther) i Franciszek Kłos (był w oknie pobliskiego domu) - z drugiej strony - kilkunastu Polaków. I co - nasi zaczęli się cofać pod ostrzałem Niemców(???). Co ważne, na filmie widać że Niemca i Polaków dzieli może 10-15 metrów (nikt nikogo nie trafił)!!! I co - nasi poszli w ... i zdołali uratować jeńca. Niemcy wyrośli sp

ocenił(a) film na 5
Przypalowiec

Zgadzam się. Mi się jeszcze bardzo nie podobała scena finałowa na kręcona tak szybko, że nawet nie zauważyłem co się stało. Żenada. Po co dynamizm w scenie tak ciekawej...

ocenił(a) film na 7
Przypalowiec

Przypałowiec co do sceny o której mówisz to nasi ostrzelali Niemców z zaskoczenia, po czym zaczęli się wycofywać ciągnąc po ziemi rannego ponieważ mieli za zadanie odbić jeńców a nie zabić Niemców, jedyne nad czym mógł by się zastanawiać to fakt dlaczego dzielni niemieccy żołnierze zostawili swojego dowódce, jednak nie trzeba się zastanawiać bo ta scena miała zapewne pokazać ostateczną twarz Franciszka Kłosa który miał ostatnią szansę wyboru i uratowania się przed śmiercią z rąk armii podziemnej. Generalnie nie przykładał bym wiele uwagi do scen które nie są istotą tego filmu ale w tym przypadku ciężko było by stworzyć inną scenę w której Franciszek Kłos tak pięknie mógł by się zasłużyć w oczach niemieckiego kapitana

ocenił(a) film na 10
Przypalowiec

Nick stosowny do przekazywanych treści.

ocenił(a) film na 4
taxipompey

A może coś na temat omawianej sceny, której przedstawiłem konstruktywną krytykę nie potępiając w czambuł samego filmu, czy tylko na tyle Cię stać? Bo chyba nie czepiasz się pseudonimu artystycznego ponieważ nie masz nic do powiedzenia? Lemmy wouldn't approve :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones