Film

Wyspa doktora Moreau

The Island of Dr. Moreau
1996
1 godz. 36 min.
5,8 13 825
ocen
5,8 10 1 13825
3 368
chce zobaczyć
Rozbitek, Edward Douglas, trafia na wyspę, którą zamieszkują przerażające hybrydy ludzi i zwierząt będące wynikiem eksperymentów genetycznych doktora Moreau. Więcej Mniej
Wyspa doktora Moreau zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył nagrodę Złota Malina oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Samolot, którym podróżuje Edward Douglas (David Thewlis) ulega katastrofie. Rozbitka ratuje Montgomery (Val Kilmer), który przewozi dzikie zwierzęta. Douglas przyłącza się do niego i ląduje na tajemniczej wyspie, której gospodarzem jest były noblista, genetyk, doktor Moreau (Marlon Brando).

boxoffice
$49 627 779 na świecie
$27 663 982 w USA
$21 963 797 poza USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
H.G. Wells (powieść)
studio
New Line Cinema
tytuł oryg.
The Island of Dr. Moreau
inne tytuły
Val Kilmer miał początkowo wcielić się w postać Edwarda Douglasa. Jednak zmienił on zdanie tuż przed rozpoczęciem kręcenia filmu.
Barbara Steele miała wcielić się w niewielką rolę ex-żony doktora Moreau. John Frankenheimer usunął jednak tę postać ze scenariusza.
Rolę Montgomery'ego miał zagrać Rob Morrow.
Co otrzymamy, jeśli dodamy do siebie Marlona Brando, niezłą powieść sci-fi i świetnego reżysera? Niektórzy na pewno powiedzą, że świetny film i zapadającą w pamięć produkcję. Otóż muszę tych nielicznych srogo rozczarować. Film przeze mnie recenzowany nie dosięga do pięt innym produkcjom z tego samego gatunku, mówię tu choćby o obrazie "Mucha" czy... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych