Czy to mają być te wspaniałe szaty z czystego jedwabiu które przywdziewały gejsze??? W tym filmie wyglądają jak pstrokate szlafroki !!!
Te pstrokate szlafroki to sa wlasnie kimona. W filmie wykrzystano oryginalne i wiekszosc jesli nie wszystkue mialy po kilkadziesiat lat
Nie, w filmie nie wykorzystano oryginalnych kimon. Sami je sobie zaprojektowali( niby miało pasować do postaci -_-), sami je koślawo zszyli.
Jakoś pan reżyser nie rozumiał, że wzór na kimono nie są projektuje się tak, by dopasować je do osobowości człowieka, ale do pory roku.
Potem wychodzi jakiś debil w źle uszytym kimonie z kwiatkami sakury(które są nawrzucane gdziekolwiek, jak w komonie, a nie jak w hikizuri - kimonie maiko), w środku jesieni i ludzie sobie myślą"Ale ci Japończycy są dziwaczni, żeby takie bamberskie wdzianka nosić."
mi sie bardzo stroje podobały. nie interesuję sie kulturą gejsz, czy Japoni, więc nic mnie w nich nie drażniło.