Wzgórze nadziei

Cold Mountain

2003 2 godz. 28 min.
7,5 54 331
ocen
7,5 10 54331
23 534
chce zobaczyć
6,3 6
ocen krytyków
{"rate":6.3333335,"count":6}
{"type":"film","id":33597,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Cold+Mountain-2003-33597/tv","text":"W TV"}]}

Akcja filmu rozgrywa się w czasach amerykańskiej wojny secesyjnej. W obawie o bezpieczeństwo ukochanej Ady (Nicole Kidman), ranny żołnierz wojsk Konfederatów Inman (Jude Law) wraca do domu przez ogarnięte wojną Południe. Na swojej drodze natrafia na na mnóstwo problemów, spotyka niewolników i łowców nagród, żołnierzy i wiedźmy, nieoczekiwanych przyjaciół oraz niebezpiecznych wrogów. Sytuacja w jakiej znalazła się Ada nie jest łatwiejsza. W tym trudnym czasie przejęła odpowiedzialność za farmę po zmarłym ojcu. Próbuje odbudować gospodarstwo i przywrócić je do poprzedniej świetności. Pomaga jej w tym nieustraszona wędrowniczka Ruby (Renée Zellweger). Film został oparty na podstawie powieści Charlesa Fraziera o tym samym tytule i opowiada o tęsknocie za domem po latach tułaczki, o tęsknocie za pokojem w ogarniętym wojną kraju oraz o miłości i zjednoczeniu w samym środku chaosu.

tigrau
opis użytkownika

Wojna secesyjna. Ranny w czasie bitwy Inman (Jude Law) postanawia wrócić do domu, gdzie czeka na niego ukochana Ada (Nicole Kidman). Jednak po drodze będzie musiał stawić czoło zdemoralizowanym żołnierzom, łowcom nagród oraz zbiegłym niewolnikom. Tymczasem Ada po śmierci ojca walczy o przetrwanie - farma ma zostać bowiem zlicytowana. W ogarniętym wojną kraju samotnej młodej kobiecie zewsząd grozi niebezpieczeństwo. Na szczęście z pomocą przychodzi jej ciężko doświadczona przez los Ruby (Renée Zellweger)...

Wojtas
opis użytkownika

XIX-wieczna opowieść o niegasnącej miłości, namiętności i nadziei w tle wojny secesyjnej. Gorące uczucie trafia zamożną i piękną Adę Monroe i robotnika Inmana. Wojna rozłącza ich na kilka lat, podczas których uczucie wciąż nie umiera, jest silniejsze niż długa rozłąka i niepewność. Inman jako dezerter wyrusza w drogę powrotną na Zimną Górę, wciąż ścigany przez oficerów wojska. Tymczasem Ada wraz z odważną i bezpośrednią Ruby stara się utrzymać domostwo. W końcu zakochani ponownie się spotykają, lecz niebawem zostaną rozdzieleni na zawsze...

noirperle
opis użytkownika

Trwa Wojna Secesyjna. Piękna Ada Monroe (Nicole Kidman) przybywa wraz z chorym ojcem do uroczego zakątka - Zimnej Góry. Na miejscu Ada spotyka Inmana (Jude Law), w którym zakochuje się z wzajemnością. Nie jest im jednak dane być razem - wybucha wojna i Inman musi wyruszyć na front. Ada obiecuje ukochanemu, że będzie na niego czekać, lecz jej obietnica zostaje wystawiona na próbę. Po śmierci ojca kobieta pozostaje bez środków do życia. Tymczasem Inman dezerteruje z wojska i rozpoczyna wędrówkę do ukochanej. Czy Ada poradzi sobie na farmie oraz z tęsknotą za ukochanym? Czy Inmanowi uda się pokonać długą i trudną drogę do domu?

Skylaria
opis użytkownika

Wojna secesyjna dobiega końca. Inman, raniony w bitwie żołnierz wojsk Konfederacji, zmierza do domu. Wierzył w słuszność sprawy Południa, ale z czasem, bądąc świadkiem kolejnych koszmarów wojny, przeszedł głęboką przemianę. Jest przekonany, że najważniejszą wartością jest miłosć do kobiety, do której za wszelką cenę stara się powrócić.
W drodze w rodzinne strony czyha na niego wiele niebezpieczeństw: zdemoralizowani maruderzy, uwolnieni niewolnicy, łowcy nagród. Ścigany jak dzikie zwierzę musi walczyć o przetrwanie. O przetrwanie walczy także Ada - żyjąca wcześniej we własnym, pozbawionym trosk materialnych świecie, teraz musi nauczyć się sztuki przetrwania w okrutnych czasach wojny i zamętu, który po niej nastąpił.
Usiłuje uchronić farmę ojca przed grabieżami i licytacją. Pomaga jej w tym Ruby, w życiu której przed spotkaniem z Adą emocje i uczucia nie odgrywały wielkiej roli. Pod jej wpływem zaczyna okrywać w sobie wrażliwość i wyobrażnię. Kobiety uczą się od siebie nawzajem i otwierają się na nowe doświadczenia.

Kathleen
opis użytkownika

Ada Monroe (Nicole Kidman) mieszka z ojcem (Donald Sutherland) w Północnej Karolinie. Kocha z wzajemnością cieślę Inmana (Jude Law). Kiedy w 1861 r. wybucha wojna secesyjna, mężczyzna zaciąga się do armii Konfederatów. Pod jego nieobecność, umiera ojciec Ady. Nie radzi sobie ona z prowadzeniem gospodarstwa, więc farma popada w ruinę. O względy przymierającej głodem dziewczyny stara się okrutny Teague (Ray Winstone), który trudni się poszukiwaniem dezerterów. Adę wspierają sąsiadka, Sally Swanger (Kathy Baker) oraz traperka - Ruby Thewes (Renée Zellweger), która pomaga jej w gospodarstwie. Tymczasem, ranny Inman trafia do szpitala. Niedługo potem, otrzymuje list od ukochanej, w którym błaga go ona o jak najszybszy powrót w rodzinne strony. Nie bacząc na konsekwencje, żołnierz decyduje się zbiec z armii. Pod groźbą kary śmierci, wyrusza w długą i pełną niebezpieczeństw drogę do domu...

NYPD
opis użytkownika

Ranny konfederat, Inman, wraca pieszo w rodzinne strony, gdzie oczekuje go narzeczona. Kraj pogrążony jest w chaosie
i ogniu. Mężczyzna ma przed sobą 300 mil pełnej niebezpieczeństw drogi. Wędrując wciąż ociera się o śmierć. Spotyka zbiegłych niewolników, zdemoralizowanych żołnierzy, łowców nagród, a nawet wiedźmy. Tymczasem jego ukochana Ada, po śmierci ojca rozpaczliwie stara się uchronić farmę przed licytacją .Wprawdzie z ulgą pozbyłaby się znienawidzonego miejsca ale tu będzie szukał ją narzeczony.
Film jest adaptacją debiutanckiej powieści Charlesa Fraziera.

Kingusia_92
opis użytkownika

XIX wiek. Ada Monroe (Nicole Kidman) mieszka ze swoim ojcem wKarolinie Północnej. W pięknej dziewczynie zakochuje się z wzajemnością młody cieśla W.P. Inmann (Jude Law). Gdy wybucha wojna secesyjna, mężczyzna zaciąga się do wojsk Konfederacji. Ukochana obiecuje na niego zaczekać. Pod jego nieobecność umiera ojciec Ady. Samotna dziewczyna nie radzi sobie z prowadzeniem gospodarstwa, więc farma stopniowo popada w ruinę. Tymczasowo o względy Ady stara się okrutny Teague (Ray Winstone), który zajmuje się tropieniem dezerterów. W trudnych chwilach wspiera ją sąsiadka Sally Swanger (Kathy Baker), a w gospodarstwie pomocą służy jej energiczna Ruby Thewes (Renee Zellweger). Tymczasem Inman zostaje ciężko ranny i trafia do szpitala. Otrzymuje list od Ady, która błaga, by wrócił w rodzinne strony. Świadomy konsekwencji swojej decyzji, ucieka z wojska i rusza w pełną niebezpieczeństw drogę.

Kingusia_92
opis użytkownika

Na początku Wojny Secesyjnej mężczyźni z Cold Maoutain w Północnej Karolinie opuścili swe rodzinne strony, by przyłączyć się do armii Konfederatów. Ada (Kidman) czeka na swego ukochanego Inmana (Law). Lecz wojna ciągle trwa, a jej listy pozostają bez odpowiedzi. Ada stara się przetrwać i uchronić swą farmę przed grabieżami i licytacją. Pomaga jej w tym twarda, doświadczona przez życie Ruby (Zellweger). Gdy wojna zbliża się do końca siła ludzkiego ducha zostaje wystawiona na ciężką próbę...

opis dystrybutora dvd

"Wzgórze nadziei" to melodramat autorstwa Anthony`ego Minghelliego. Film opowiada historię dwojga ludzi, których połączyło uczucie. Inman (Jude Law) zakochuje się z wzajemnością w nowopoznanej Adzie (Nicole Kidman). Jednak ich miłość zostaje poddana próbie czasu. Inman zaciąga się do armii, by wspomóc walczących kolegów.Osamotniona Ada walczy o każdy dzień swojego życia. Z pomocą przychodzi wiejska dziewka- Ruby (Renée Zellweger), która jako ciężko doświadczano przez życie kobieta, podtrzymuje ją na duchu.

radgora
opis użytkownika