PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11848}
7,5 521
ocen
7,5 10 1 521
7,7 3
oceny krytyków
Yankee Doodle Dandy
powrót do forum filmu Yankee Doodle Dandy

Niech mi nikt nie wmawia, że pierwszym poważnym musicalem był "Kabaret"...

Sqrchybyk

Każdy kto twierdzi, że pierwszym poważnym musicalem był "Kabaret" jest w błędzie. W zasadzie to właśnie Yankee był prekursorem musicali, chociaż już wcześniej pojawiały się filmy z tego gatunku. Przed "Kabaretem" był jeszcze musical wszechczasów "Deszczowa piosenka". Tak więc masz 100% racji

ocenił(a) film na 10
ct23

Nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi. Pisząc "poważny musical" miałem na myśli... poważny musical, poważny film z tego gatunku. Usłyszałem kiedyś opinię jakoby wszystkie musicale przed "Kabaretem" były li tylko wesołymi historyjkami na poprawę w rodzaju "Na przepustce", "Podnieść kotwicę", "Amerykanina w Paryżu", "Wszyscy na scenę" czy właśnie "Deszczowej piosenki". To bzdura czego dowodem jest ten film (i parę innych zresztą też, np. mój ukochany "Skrzypek na dachu"). Zaś pierwszym musicalem w ogóle była zdaje się "Melodia Broadway'u" (w "Deszczowej piosence" jest scena nawiązująca do tego filmu). Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones