PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743197}

Złe mamuśki

Bad Moms
6,5 79 633
oceny
6,5 10 1 79633
5,7 9
ocen krytyków
Złe mamuśki
powrót do forum filmu Złe mamuśki

Film kompletny.
Obsada - mistrzostwo.
Humor - miazga!!!!
Fabuła - bez polotu ale to tylko komedia.
Soundtrack - zaje****y,

PS Scena w supermarkecie - komediowe arcydzieło.

Takie filmy chcę oglądać!!!

ocenił(a) film na 6
electrode

Lubię to

ocenił(a) film na 9
electrode

Scena w supermarkecie była mistrzostwem. Nieźle się uśmiałam.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
girldevil

O tak! :D

girldevil

У меня дома 300 пистолетов Калашникова

ocenił(a) film na 10
girldevil

"Ja nawet nie mam dzieci. Przychodzę dla towarzystwa" :)

ocenił(a) film na 2
electrode

Przez ten komentarz poszedłem na ten film,wytlumaczcie mi zbiorowo czy byliśmy na tym samym bo dla mnie jedna gwiazdka i poziom zażenowania żartami sięgnął apogeum. Co tam było śmiesznego? I czemu ten film ma wyższą ocenę niż "Nice guys" który też nie jest najwyższych lotów ale na Boga.... jest on stokroć lepszy,jest po prostu udany.

TENFILMTODNO

każdy ma inne poczucie humoru. każdego śmieszy co innego. nie ma sensu się na tym rozlewać. nam się spodobał - Tobie nie.
aczkolwiek scena w supermarkecie i przed lustrem z różową bluzą - arcydzieło wg mnie. nie wiem jak trzeba być drętwym by się nie zaśmiać :)
od dawnych czasów (chociażby American Pie) wiadomo, że "amerykańskie komedie" to czysta kupa sucharów. :)

ocenił(a) film na 7
electrode

mnie się podobał, wypiłem piwko, pośmiałem się w towarzystwie, nawet wywiązała się krótka dyskusja na temat wychowania, zakończona smutnymi wnioskami...

ocenił(a) film na 9
TENFILMTODNO

Ja też byłem na tym filmie. Może właśnie o to chodzi, żeby zluzować trochę i nauczyć się dystansu do życia. Może też warto użyć trochę empatii, bo mimo wszystko życie matek tak właśnie wygląda, a przynajmniej matek, które ja znam. Które mają dosyć, które się nie wysypiają, bo dzieci to i tamto. Bo wykrwawiają się, żeby być idealne, ba, bo tego się od nich oczekuje. A to, że ktoś zwizualizował ich najdziksze fantazje, to super, może będą świadome, że naprawdę nie będą same. Ten film mimo komediowej przykrywki jest przede wszystkim bardzo życiowy i zdradza, czego współcześnie potrzebujemy, i jak często wstyd jest się do tych potrzeb przyznać, a co dopiero je zrealizować. Już nie mówiąc o tym, że ludzie tak prywatnie rozmawiają, jak one. No tak, ale na ekranie nie wypada pokazywać, czegoś co może być realne albo może tego, co pokazuje, że kobiety mają prawo decydować o swoim życiu i nie muszą być chodzącą kwoką. Pod tymi wszystkimi żartami kryje się smutny obraz matki, która zapierdala na 24 na dobe, i nie otrzymuje za to krztyny wdzięczności, bo przecież od tego jest. Pi***dolić to. Współczesne rodzicielstwo naprawdę jest chore i wymagania, które nam się stawia, cóż, bardzo ciężko im sprostać. Ja osobiście ten film traktuję jak matczyne oczyszczenie, chwała wszystkim matkom, naprawdę.
(Scena z supermarketu nie jest realna, ale mnie też chce się rzygać, jak patrzę na uśmiechnięte mordy z reklam i mnie szlag trafia tak wielki, że nie wiem. A co do sceny z łazienki, u nas nie ma kultury obrzezania, więc ciężej się wczuć w temat ;), tyle że wszystko jest dla ludzi.)

ocenił(a) film na 8
sapierzynski

Bardzo trafny komentarz :D Pozdrawiam :)

sapierzynski

"Współczesne rodzicielstwo naprawdę jest chore"
??? chory to jest Twój komentarz.
jakie macierzynstwo było 100 lat temu? Kobiety pracowały i miały po dziesięcioro dzieci, które tez musiały z nia zasuwac w polu, albo w fabryce od switu do nocy. Często głodowali, nie mieli pieniedzy na opieke medyczna, a smiertelnośc dzieci przekraczała wszelkie normy.
Dzisiaj mamy chodzą na joge dla relaksu, gdy dziecko zakaszle to biegna do lekarza, opiekunki do dziecka nikogo nie dziwia, a jak ich nie stac na opiekunke to dadza dziecku tablet i dzieciak tez siedzi cicho.
Jesli ktoś sie decyduje na posiadanie dziecka lub dzieci to oczywistym jest ze nastepne 15-20 lat bedzie sie musiał wokół nich kręcić, wychowywać, prać, pomagac odrabiać lekcje, etc
Jesli kobiet nie jest na to gotowa to może nie powinna sie decydowac na dziecko, bo bedac matka rodzina jest na pierwszym miejscu, a nie własne wygody i imprezy, ale niektórzy chyba tego nie rozumieją i nie dorośli do tej roli.
p.s Spytaj swojej mamy czy ona sie wysypiała jak ty byłes niemowlakiem i czy miała lekko jak cie musiała kąpac gdy byłeś uwalny we własnej kupie, bo nie potrafiłes robić do nocnika???
p.s 2 kobiety maja prawo do odpoczynku, relaksu, imprez etc, ale majac dzieci powinny wiedziec co jest na pierwszym miejscu

ocenił(a) film na 9
onet318

I mówi to do mnie Gandalf.

Jest chore, a to, że nie umiesz patrzeć szerzej, to to jest niestety Twoje ograniczenie.
Co Ty wiesz o macierzyństwie 100 lat temu? Żyłeś wtedy? Masz jakieś potwierdzenie na postawioną tezę? Rozmawiamy o życiu tu i teraz. Nie wiem, czemu nie rozpaczasz nad życiem dzieci w Afryce obecnie.

Co to znaczy jeśli kobieta nie jest na to gotowa? Właśnie o tym jest ten film. Że te dzieci są półsierotami, a mąż trzecim dzieckiem. I tak to jest chore. I Twoje podejście też, bo kobieta nie przestaje być człowiekiem mając dzieci. I też ma prawo być szczęśliwa. Jak rozumiem takie tematy nie mogą być prezentowane w sposób zabawny, a powinny być tylko pokazywane na Discovery w filmach dokumentalnych.

Nie muszę pytać, bo wiem, że nie. Ale też nie miała takiej presji społecznej na sobie, jaka jest teraz. O tym jest ten film, o przesycie informacji, o psychotycznym i neurotycznym wychowywaniu i zapominaniu o człowieczeństwie w tym wszystkim. No ale żeby zauważyć w drugim człowieku człowieka, to też sztuka.

Na przyszłość prosiłbym o bardziej poprawny językowo komentarz. Język też może być wyrazem szacunku.

ocenił(a) film na 9
onet318

Widać gandalfa nie obchodzi pisownia, dziwne wszak to mędrzec ale patrząc po tym co Ty piszesz to masz tylko i wyłącznie 1 perspektywę swoją, a na mędrca w avatarze nie zasługujesz.
Już masz wyjaśnione co robisz nie tak i mam nadzieję że masz z 15 lat max żeby sobie uświadomić ile tych perspektyw jest naprawdę. Patrz szerzej a więcej i szybciej się nauczysz, racje innych są po prostu inne i warto z nich czerpać wnioski.
Ja tylko chciałem dodać do tego co powyżej, że teraz nie każdy rodzic ma na zawołanie opiekunkę czy może wcisnąć dziecku tablet (poza tym widzę świetna metoda wychowawcza - daj dziecku tablet, boję się że to pokolenie tableciarzy będzie jeszcze głupsze od pokolenia "gimbazy"), a już bardzo mało rodziców ma czas czy środki na jogę dla relaksu i właśnie o tym jest ten film także skoro nie pojmujesz to chyba powinieneś obejrzeć jeszcze raz bo pod komedią jest przekaz.
Sceny na końcu bodajże po napisach genialne, miłe zaskoczenie i tak już bardzo dobrego filmu.

sapierzynski

"smutny obraz matki, która zapierdala na 24 na dobe" hmm i pracuje 3 dni w tygodniu i stac ja na taka chate i bryki
faktycznie

ocenił(a) film na 9
molek___

Gratuluję wyobraźni i umiejętności oglądania filmu ze zrozumieniem, a także znajomości poziomu życia w Ameryce.

(Sprostuję od ręki, bo możesz nie pamiętać, ale pracuje oficjalnie trzy dni w tygodniu, a w biurze jest codziennie. Oprócz tego nie jest samotną matką od początku, więc może po prostu małżeństwo w Stanach stać na takie życie? I nie wiem czy zwróciłeś/zwróciłaś uwagę, ale wracała i była w trybie perfekcyjnej matki, która od razu gotowała i zajmowała się domem, a potem jeszcze odrabiała lekcje za dzieci.)

sapierzynski

dziękuję za gratulacje, ale twoje wyobrażenie "smutnego obrazu" chyba mija się trochę z rzeczywistością, wielu ludziom brakuje do tego, ale najwidoczniej żyjesz w innej rzeczywistości skoro podejmujesz taką polemikę i to przy tak po/ważnym dziele filmowym :-D

ocenił(a) film na 3
sapierzynski

No tak, o wiele bardziej godna podziwu jest matka robiąca chałę i wiochę w markecie, organizująca imprezy dla innych matek z hektolitrami alkoholu i lesbijskim tłem, chlejąca co rusz w barze ze swoimi koleżankami (przy czym jedna z nich swoją wulgarnością i zboczonymi fantazjami budziła szczerą odrazę), rzucająca pracę w sytuacji kiedy jest jedynym żywicielem rodziny, bo poczuła się wyzwolona, przeklinająca na publicznych występach. Hello, mówimy tu o zbuntowanej 15 - latce, czy o dojrzałej i odpowiedzialnej kobiecie? Matkom należy się relaks i odpoczynek, należy się towarzystwo i przyjaciółki, ale litości, nie w takim gówniarskim i niedojrzałym stylu jak to zostało wylansowane w tym filmie...
Powiem szczerze, gdybym miał zagłosować w tych wyborach byłbym zmuszony niestety poprzeć jej kontrkandydatkę...

ocenił(a) film na 1
TENFILMTODNO

Wyszedłem z seansu po 30 min. Siedzę w barze i czekam na znajomych którzy zostali.
Daje 1 gwiazdkę na zachętę.

Heniek_windykator

Mówi ten, który ocenił "Grimsby" na 6 :) daje mi to do zrozumienia w jakiego typu komediach gustujesz.

Heniek_windykator

ja dałem 3 ale to dlatego, ze z zasady nie daje 1, generalnie film jest płaski jak podeszwa w mokasynie. Sztampa na miare pokolenia facebooka, ktore na siłę doszukuje sie wartości tam gdzie ich nie ma. Nie polecam, szkoda czasu i oczu.

ocenił(a) film na 5
onet318

Bo to jest film dla kobit! Po co tam lazłeś?
Komentarz koleżanki "skarpeta22" poniżej najlepiej tego dowodzi.

Ja tak krytycznie nie oceniam może dlatego, ze nie musiałem płacić za obejrzenie lub dlatego, że nie nastawiałem się na arcydzieło.

Przyznaje jednak, że film bardzo niskich lotów i dodatkowo prostacki i chamskie teksty.

ZSGifMan

Lazłeś gdzie? chyba nie posądzasz mnie o to że poszedłbym na taką miernote do kina? Dałem ocenę adekwatna do poziomu, tyle w temacie

ocenił(a) film na 5
onet318

Strach się czasami odezwać, że w sieci, bo mordy piłują, że żeś pirat, złodziej i huk wie kto jeszcze. Więc się nauczyłem po kilku napaściach i teraz zakładam (jak kogoś nie znam), że jednak grzecznie kinko było grane.
Ze znajomymi to sobie mogę śmiało pisać co i gdzie, ale weź traf na świętoszka, to po tobie gościu! Sponiewierają, oplują i każą iść czort wie gdzie.

ocenił(a) film na 10
electrode

Przed godziną wyszłam z seansu, same kobietki były, śmiechu było pełno, ale i łez zwłaszcza pod koniec :)
:) zgadzam się z pozytywnymi opiniami 10/10 :D

ocenił(a) film na 8
electrode

Tez tak uwazam. Super komedia do tego pouczajaca co moim zdaniem nie zdarza sie tak czesto. Pelen relaks na filmie :-) Fajne teksty proste, ale zabawne pasowaly tutaj :-)

ocenił(a) film na 8
monika220

Do tego przeslanie fajne pokazane jest pewne.przerysowanie, ale w komedik to pasuje i tu tez, bo mozna sie posmiac, zrelaksowac i chyba nawet dzieki temu przeslanie jeszcze bardziej do mnie trafilo lekko mowia o sprawach waznych i fajnie :-)

ocenił(a) film na 10
electrode

Tak właśnie powinny wyglądać komedie... ebz żenujących tekstów czy sucharów aktorów z wymuszoną śmieszną scenką... Tutaj wyszło naturalnie, bardzo fajnie zabrane. Mistrzostwo to obsada i zgodzę się! A co do Mili wow, w końcu chyba można powiedzieć że trafiła na rolę swojego życia:) Zagrała idealnie, NIE RAZ miałem ciary, a co najważniejsze nie potrafiłbym sobie wyobrazić innej aktorki na jej miejsce:)
Po prostu cud miód i orzeszki! 10/10 i grama mniej!

ocenił(a) film na 7
kowal1528

Film zabawny, może nie rewelacyjny, ale nie żałuję czasu potrzebnego na obejrzenie go. Trochę dziwi mnie tak ostra krytyka zachowań głównej bohaterki. Zaszła w ciążę w wieku 20lat czyli wcześnie jak na obecne standardy i jeśli dobrze kojarzę to nie było to celowe działanie. W czasach względnego pokoju i dobrobytu ludzie mogą sobie pozwolić by dłużej pozostać nieodpowiedzialnym. Dziewczyna stała się nagle matką i zatonęła w tej roli nie pozostawiając nic tylko dla siebie, co uważam za błąd. Jeśli zapomina się o sobie to w końcu wychodzą takie kwiatki jak w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones