PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717012}

Złota dama

Woman in Gold
7,2 27 261
ocen
7,2 10 1 27261
5,7 7
ocen krytyków
Złota dama
powrót do forum filmu Złota dama

6/10

ocenił(a) film na 6

Katie Holmes powinna rozejrzeć się za nowym agentem. Żadna z niej Meryl Streep, ale rola żony głównego bohatera, która dwa razy tuli się do niego w łóżku, później robi mu wyrzuty, że ryzykuje wszystko dla prowadzonej sprawy, w następnej scenie zachęca go, żeby poświęcił się prowadzonej sprawie, a w kolejnej dobiera mu ładną koszulę i krawat, to nawet w jej przypadku lekkie upodlenie zawodowe.

Wielkanocny bonus (może jakaś bajerancki zestaw czekoladowych jajek) powinien za to trafić do agenta Ryana Reynoldsa. Nie jest to wprawdzie rola urywająca cokolwiek, nie zbliża się nawet do poziomu pokazanego w świetnym "Pogrzebanym", ale ma w sobie dość mięsa, żeby pozwolić się trochę zabawić aktorsko i kilka razy wystawić pazury. Nie przeszkadza, że za partnerkę ma wyśmienitą Katie Holmes, nadającą odpowiednią dynamikę ich ekranowej relacji oraz niewątpliwie ustawiającą wyżej poprzeczkę w temacie wymaganego poziomu gry aktorskiej. No dobra, to tylko słaby żart, wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać, chodziło rzecz jasna o Helen Mirren.

Cała reszta to oczywiście dokładnie taka sztampa, jak sugeruje zwiastun, ale historia jest dość interesująca i krótka, żeby utrzymać nasza uwagę, dobry pomysł z retrospekcjami z okresu hitlerowskiej okupacji nadaje całości odpowiedniego dramatyzmu, przez chwilę nawet budując przyzwoitą dawkę napięcia, tu i ówdzie trafia się jakiś zabawniejszy motyw, albo lekko wzruszająca scena. Ogólnie jednak historyczno-obyczajowy przeciętniak, jakich Weinstein produkuje/dystrybuuje od cholery w ciągu roku, licząc, że chociaż niektóre z nich wywołają trochę szumu w Oscarowym okresie.

http://kinofilizm.blogspot.co.uk/

Więcej recenzji i innych materiałów o kinie:
https://www.facebook.com/pages/Kinofilia/548513951865584

ocenił(a) film na 8
T-Durden

dziwne ze nie wspomniales roli Maslany, moim zdaniem genialnie zagrana postac drugorzedowa, niezwykle wyrazista

ocenił(a) film na 6
T-Durden

Zapomniałeś dodać, że wybierając koszulę i krawat na jego występ w SN, cierpiała istne "katusze" z powodu porodowych skurczów. Chillout jakich mało :)

Klapserka

Pierwsze, co pomyślałam, gdy zobaczyłam ją w firmie: "Ale strasznie wygląda". To nie ta sama Katie.

ocenił(a) film na 7
natalia_sklariw

Przykład tego co sekta może zrobić z człowiekiem...

lena_777

Sekta sektą, ale gdzie się podziały umiejętności aktorskie Katie Holmes?

Klapserka

Gwoli ścisłości: ona nie miała skurczów porodowych. Odeszły jej wody płodowe. Od tego momentu do odczuwania skurczów może minąć kilka godzin. Zdarza się, że trzeba podać odpowiednie środki, żeby takie skurcze wywołać. Oczywiście mężczyzna nie musi o tym wiedzieć i na słowa "odeszły mi wody" zaczyna panikować. Kobieta natomiast ma czas na spokojne przygotowanie się do wyjazdu do kliniki położniczej.

ocenił(a) film na 6
Klapserka

Ciekawy cały komentarz ale Twój "chillout... wymiata :-) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
T-Durden

A mi Katie pasuje do takiej roli... taka "po prostu żona". Niewiele wnosi do tego filmu, ale jest miłym, optymistycznym tłem.
Co do porodowych skurczów, miało wyjść śmiesznie i wyszło :D . W komediach często można zaobserwować większą panikę u mężczyzn, niż u kobiet podczas porodów. Każda kobieta jest inna, może dla tej akurat postaci kobiecej te pierwsze momenty porodu były tylko lekkim dyskomfortem :) .

ocenił(a) film na 8
Inezune

"taka po prostu tępa żona"

ocenił(a) film na 6
T-Durden

"a w kolejnej dobiera mu ładną koszulę i krawat, to nawet w jej przypadku lekkie upodlenie zawodowe."-dobre :D

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Katie za dobrą aktorkę bym nie uznał, więc rola jak najbardziej na jej poziomie.

szczurman

Wybitną aktorką może i nie jest ale ma za sobą wiele ról drugo- a nawet pierwszoplanowych. Kojarzę ją głównie z niskobudżetowych horrorów, dramatów i thrillerów, czasami komedii. Tutaj jej 'trzecioplanowy' popis nic nie wnosi do filmu. Równie dobrze mogłaby to być każda inna aktorka zamiast Kate, która nie rzuca się w oczy, dlatego się zastanawiam czy jest u niej aż tak źle że tonący brzytwy się chwyta?

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Upodlenie? Chyba zaszczyt, że mogła zagrać u boku Helen Mirren. Po za tym ktoś tą rolę musiał zagrać. Wielcy aktorzy potrafią z godnością zagrać małe role, nic upadlającego w tym nie ma. Zresztą mówimy przecież o gwiazdce "Jezioro marzeń", która nie ma na koncie oszałamiających kreacji w powalających filmach... czy ma?

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Całkowicie się zgadzam co do Holmes.
Film jest dobry, ale ona ? Zagrała beznadziejnie, nie wiem, czy taki był scenariusz, że miała być dostawką do męża, czy to jej interpretacja tej roli. Okropieństwo, te usteczka ściągnięte a'la kaczorek (bez podtekstów politycznych !!) . Brrrr .....

artiosso

To nie jest kwestia roli. Katie w każdym filmie jest sobą tj: uśmiechnięta albo z grymasem cierpiętnicy.

ocenił(a) film na 7
Nuno33

Jeśli o aktorze piszemy, że jest w filmie sobą, to każdy dobry, dramatyczny aktor powinien uznać to jeden z cięższych zarzutów. Jeśli zatem Twoja uwaga ma być krytyczna dla Holmes, to pełna zgoda.

artiosso

Niedawno widziałam ją w Dawca pamięci i nawet tam będąc tylko chwilę, Katie tylko krzywić twarz potrafi (albo to jakiś tik?). W każdym razie coś takiego w kinie jest niewybaczalne. Filmy ogląda po to, aby mieć z tego jakąś satysfakcje.
Powinna wystąpić w jakieś sadomasochistycznej roli np: biczując się, wtedy wypadła by wiarygodnie.

ocenił(a) film na 7
Nuno33

Czyli np. w "Pianistce" ;-)

ocenił(a) film na 7
T-Durden

Upodlenie? To co w takim razie ma powiesz o roli Moritza Bleibtreu, którego wypatrzyłem dopiero w obsadzie, a grał Klimta przez 10 sekund? I jakoś nie robi z tego problemu? A Charles Dance? Też się tu nagrał, że hej! To już więcej do powiedzenia miał Jonathan Pryce i znacznie wyraźniejszą rolę, choć też śladową. Dlaczego wszyscy się nie obrazili i nie kazali obsadzić miast siebie amatorów z castingu? Ciekawe, nie? ;)

T-Durden

Długie retrospekcje to największa zaleta tego filmu. Filmy o bataliach sądowniczych mają raczej utarty schemat. Tutaj natomiast wspomnienia to nie typowe urywki z przeszłości, ale zajmująca historia, która wprowadza trochę świeżości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones