PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1308}

Zabójcza broń

Lethal Weapon
7,6 129 674
oceny
7,6 10 1 129674
7,6 24
oceny krytyków
Zabójcza broń
powrót do forum filmu Zabójcza broń

Ten film nie ma nic wspólnego z komedią. To już prędzej dramat. Przyjemnie się ogląda, ale nie ma tu nic śmiesznego.

ocenił(a) film na 8
Aldo_Raine

Jakby to określić... To jest inteligentny humor a nie jakieś robienie z siebie idioty, żeby inni się śmiali. Jeśli dla ciebie to nie jest komedia to radze jasia fasole pooglądać.

ocenił(a) film na 9
lukbur

To nie jest komedia? Ja miałem niezłą polewę z kilku scen.

ocenił(a) film na 10
lukbur

dokładnie

ocenił(a) film na 7
Aldo_Raine

W każdej części z cyklu jest fajny humor, m.in. za to uwielbiam całą serię.

użytkownik usunięty
MrBadExample

zgadzam sie :)

ocenił(a) film na 8
Aldo_Raine

wiadomo że komedia sensacyjna

ocenił(a) film na 10
maklejn

Komedia sensacyjna to np. "Godziny Szczytu". "Zabójcza Broń" to typowy film sensacyjny z pewnymi elementami humoru. Tak jak "Szklana Pułapka" . Jak to są komedie sensacyjne to ja jestem Einstein.

ocenił(a) film na 9
damek1690

Ależ to jest komedia. W sumie to jest wymieszanie kilku gatunków bo jest wiele scen poważniejszych ale ogólnie to lekkie kino z dużą dozą humoru.

ocenił(a) film na 7
MisterMuscle

według mnie ta część nie jest typową komedia, nie było mi raczej do śmiechu, natomiast kolejne części szczególnie 3 i 4 to faktycznie czysta rozrywka, w sumie zaczyna robić się śmiesznie jak pojawia się Leo, dałam stosunkowo niską ocenę bo trochę się wynudziłam, w porównaniu do powstałej rok później Szklanej Pułapki akcja rozwija się powoli, trochę za wolno jak dla mnie, nie da się jednak ukryć, ze całość jest fantastyczna i faktycznie jest to jeden z najlepszych duetów w historii kina

ocenił(a) film na 10
damek1690

to jesteś Einstein

Aldo_Raine

Również w moim mniemaniu to nie jest komedia. Kilka zabawnych scen, czy sentencji, nie tworzy jeszcze wg mnie komedii. Jeżeli by tak było, to np. wszystkie filmy o Bondzie należałoby zaliczyć do komedii. Nasuwa mi się od razu na myśl "Funny people", który jest poprostu dobrym dramatem. Uważam, że zaliczanie takich filmów do kategorii komedii, wprowadza potencjalnego widza w błąd. Należałoby też podkreślić, że w wielu dramatach zauważalne są humorystyczne sceny, które, będąc wyszukane, podkreślają dramaturgię danego obrazu...

ocenił(a) film na 9
piuropush

WIESZ CO MÓWI JEDNA LAWINA DO DRUGIEJ ? SPADAMY STĄD

bazgrof

Szerokości.

ocenił(a) film na 7
Aldo_Raine

Jeżeli dla ciebie komedią jest film, w którym Rowan Atkinson dłubie w nosie to powodzenia:)

użytkownik usunięty
firentis95

wiadomo, że widzowie przez cały film nie trzęsą się ze śmiechu... są i poważne sceny, sensacyjne... no i dlatego jest to komedia sensacyjna.... ja lubie takie komedie, a nie np jak wspomniałeś Jaś Fasola czy inne takie głupawe koemdie z Jimem Carrey'em czy Eddiem Murphym...

ocenił(a) film na 7
Aldo_Raine

też uważam, że ten film nie jest komedią, za komedię w podobnych klimatach uznałbym Godziny Szczytu, Gliniarza z Beverly Hills czy 48. Godzin, ale Zabójcza Broń to film sensacyjny, dużo więcej jest tu dramatu niż samej komedii; bardziej śmieszyła mnie np. Szklana Pułapka, a nie widnieje w gatunkach komedia
również jak widzę w gatunkach na imdb jest wpisane tylko Akcja, Kryminał, Thriller

ocenił(a) film na 9
Aldo_Raine

Też nie macie się o co kłócić. Wszystkie części Zabójczej broni to filmy sensacyjne ze sporą dawką humoru i tyle.

ocenił(a) film na 10
kropp

"Lethal Weapon" to dramat sensacyjny z elementami komedii.

kropp

kropp określił to krótko i węzłowato, a zarazem najcelniej. Ci, którym się seria nie podoba to pewnie ludziki coś kole 20 roku życia. Gdy się oglądało pierwsze części jeszcze na kasecie, w innych realiach, dla tych "Zabójcza broń" pozostanie klasyką komedii sensacyjnej, która dystansuje "Godziny szczytu", "Gliniarza..." i "48 godzin". Przynajmniej w moim odczuciu, aczkolwiek i w/w filmy też są niezłe, bo były z czasów gdy Eddie robił naprawdę niezłe komedyjki, a nie późniejsze odcinanie kuponów w rodzaju idiotycznych, nieśmiesznych, a irytujących debilizmów w rodzaju "Gruby i grubszy".

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn

Ten film sprawił że żałuje że nie żyje w tamtych czasach .

ocenił(a) film na 7
Aldo_Raine

Zależy od osobowości tego kto ogląda. Ja się wcale nie śmiałam ale osoba mi towarzysząca podczas oglądania filmu tak.
Każdy postrzega na swój sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones