PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1308}

Zabójcza broń

Lethal Weapon
7,6 129 561
ocen
7,6 10 1 129561
7,6 23
oceny krytyków
Zabójcza broń
powrót do forum filmu Zabójcza broń

Co Wybieracie ? Ja Zabójcza Broń :)

ocenił(a) film na 8
przyklad12

Jak dla mnie Zabójcza broń zdecydowanie, wszystkie cztery części stoją na takim samym równym poziomie natomiast u Gliniarza z BH występuje niestety tendencja spadkowa.

ocenił(a) film na 10
dolce8

zabójcza broń bez wątpienia i myśle że każdy tak wybierze

ocenił(a) film na 9
QuentinTarantinoFan_2

Pewnie, że Zabójcza broń.

ocenił(a) film na 10
przyklad12

Lethal Weapon oczywiście

ocenił(a) film na 9
przyklad12

Jak myślicie która część najlepsza?

ocenił(a) film na 10
MannyPacquiao

Jasne że Zabójcza broń do tej pory nikomu nie udało się zrobić równie fajnego filmu w którym do niczego nie mam się przyczepić:)a według mnie najlepsza 2 jeśli mam już wybierać ale ogólnie wszystkie są świetne

użytkownik usunięty
przyklad12

Według mnie są równe. Jak ktoś szuka więcej komedii to wybierze Gliniarza Z Beverly Hills a jak ktoś szuka więcej akcjii to Zabójczą Broń. W Gliniarzu też jest dużo akcji a w Zabójczej Broni też można się pośmiać. + za Zabójczą Bronią jest to że wszystkie 4 części mają równy poziom a w Glinairzu cz. 1 i 2 są dobre a 3 taka sobie. Obsada aktorska jest świętna w Gliniarzu Eddie Murphy a w Zabójczej Broni Mel Gibson. Trudno zdecydować bo oba filmy nakręcono w tych samych latach 80' i 90'

użytkownik usunięty

Jak dla mnie to gliniarz jest bardziej komedia. Ze wzgledu na glowna postac. Mimo wszystko ale murphy jest komikiem/komediantem.
Riggs natomiast jest smieszny ale idzie bardziej w strone zimnego zabojcy i psychopaty z problemami.

użytkownik usunięty

Racja Gliniarz to bardziej komedia ze względu na Eddiego Murphyego który jest komikiem, podobnie jest z filmem K-9 z Jimem Belushim, podobny film do Gliniarza i Zabójczej Broni ale bardziej jest to komedia niż film akcji. A z tym Melem Gibsonem że jest śmieszny to chodziło ci o to że po prostu idzie się pośmiać przy Zabójczej Broni trochę mniej niż przy Gliniarzu czy o to że Riggs jest śmieszny przez swoją głupotę jak np. Jaś Fasola?? Ja uważam że jak i z Glinairza i Zabójczej Broni idzie się dobrze pośmiać, bo choć Mel Gibson nie jest komikiem to w Zabójczej Broni dobrze zagrał rolę komediową jak i zabójcy

przyklad12

STANOWCZO ZABÓJCZA BROŃ.

ocenił(a) film na 10
przyklad12

ZABÓJCZA BROŃ :D

ocenił(a) film na 8
przyklad12

GLINIARZ Z BEVERLY HILLS

użytkownik usunięty
przyklad12

Szklana pułapka

ocenił(a) film na 8
przyklad12

oczywiście, że Zabójcza Broń:)

przyklad12

Oby dwa uwielbiam ciezki wybor

ocenił(a) film na 6
przyklad12

Myślę, że jak napisałeś to na forum Zabójczej broni, to większość wybierze Zabójczą broń

ocenił(a) film na 10
przyklad12

Zdecydowanie Zabójcza broń. Jest to jeden z moich ulubionych filmów, do których wracam z wielką chęcią. Ten duet potrafi rozbawić jak i dodać troszkę adrenaliny. Po prostu rewelacja!

ocenił(a) film na 7
przyklad12

zdecydowanie GLINIARZ Z BEVERLY HILLS

ocenił(a) film na 10
przyklad12

Wszystkie dobre:)

ocenił(a) film na 9
przyklad12

Polecam film "SZALENI DETEKTYWI".
Bodaj pierwszy "buddy movie" w dziejach, z życiowymi rolami Alana Arkina i Jamesa Caana to absolutny wzór dla późniejszych "48 godzin", "Gliniarza z Beverly Hills", "Zabójczej broni", "Tango i Casha", "Czerwonej gorączki", "Szklanej pułapki" etc etc.
Były już wcześniej filmy sensacyjne ("Bullitt", "Zbieg z Alcatraz", "Francuski łącznik", "Brudny Harry", "Serpico", "Syndykat zbrodni", "Wybawienie", "Nędzne psy", "Ucieczka gangstera", "Trzy dni Kondora", "Maratończyk", "Kierowca"), ale komedii sensacyjnej to chyba nigdy, a przynajmniej nie o dwójce policjantów, którzy żyją ze sobą jak pies z kotem (wybitni ALAN ARKIN i JAMES CAAN). Zachowano tu balans komedii z dramatem. Freebie i Bean sami w sobie są zabawni, ale sprawa, którą prowadzą już jest serio, powaga zostaje utrzymana do końca. Wspaniałe są ich partnerki życiowe, scenki rodzajowe pokazujące policyjną rutynę, spotkania z przełożonymi (zwłaszcza prokuratorem).
No, kapitalna komedia!
Pełna energii, widowiskowa, ze wspaniałymi pościgami i śtrzelaninami.
Po prostu rewelacja!

https://www.youtube.com/watch?v=tWhm_wBKK-0

ocenił(a) film na 9
przyklad12

Tu nawet nie ma co wybierać, oczywiście że Zabójcza Broń :D . Riggs & Murtaugh to mistrzowski duet, a jeszcze jak od czasu do czasu dołącza do nich Leo Getz to jest w ogóle nie do opisania :P . Uwielbiam ten wariacki duet :) . Ta seria nigdy się nie zestarzeje, zawsze będzie bawić i trzymać powagę wtedy gdy powinna.

ocenił(a) film na 7
Flinston1987

Gliniarz z Beverly Hills.

Flinston1987

JAk dla mnie to Eddie Murphy bije każdy duet na głowę i Zabójcza broń nie ma podejścia do Gliniarza z Beverly Hills.

ocenił(a) film na 10
przyklad12

Aksel i Riggs mają wewnętrzne przekonanie że warto usuwać brud z ulic miasta. Dodane wątki to reżyserskie widzimisie. Radośnie ogłaszam remis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones