PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=202}

Zabić Sekala

Je třeba zabít Sekala
7,3 15 542
oceny
7,3 10 1 15542
6,6 5
ocen krytyków
Zabić Sekala
powrót do forum filmu Zabić Sekala

Świetny finał

ocenił(a) film na 10

Film Genialny ,nie można porównać go do obecnie kręconych polskich filmów,A finał najlepszy jaki mógł być ,bo gdyby Jura przeżył to by mi to zepsuło cały seans ,a to ,że umarł on przez to ,że ludzie ,którzy sami chcieli ,żeby Jura zabił Sekala,pozwolili mu umrzeć ,było najlepszym zakończeniem .Bardzo dobre kino ,trzymające w napięciu ,z bardzo dobrymi wątkami ;)Polecam .Szkoda ,że takich filmów już nie robią

ocenił(a) film na 8
lelek19921

Zgadzam się,
ale spojler jak cholera bez żadnego ostrzeżenia !

ocenił(a) film na 8
kinomanka_1

Pani kinomanko,tak na przyszłość,"spojler" a "spoiler",to dwa rózne słowa oznaczajace dwie rózne rzeczy-sprawy.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Co ty nie powiesz? Naprawdę? Nie szkoda ci czasu i energii na wypominanie zwykłej literówki?

ocenił(a) film na 8
kinomanka_1

To sa właśnie ludzie-zwróciłem uwage(z dobrego serca),że to dwa odmienne słowa(a nie literówka),zrobiłem to ze wzgledu na to ,aby ktos nie trwał w błędnym przeświadczeni,a tutaj od razu atak na mnie,ze wypominam.Gdy mnie ktos poprawi to ciesze sie z tego bo nie chce w przyszłości popełniac błedów.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Berith7777

Dziekuję ci bardzo, ale ja naprawdę wiem, czym się różni spojler od spoilera, i nie sądzę żeby na FORUM FILMOWYM, ktoś odczytał źle znaczenie tego słowa, nawete jeśli zostało napisane z błędem literowym. Nie rób z ludzi głupków.

kinomanka_1

http://www.filmweb.pl/film/Zabi%C4%87+Sekala-1998-202/discussion/Grunt+ponad+wsz ystko!%C2%A0Spojler!%C2%A0,1990204 :)

kinomanka_1

Ludzie, czytam wasze wypowiedzi i chce mi się śmiać. Owszem ktoś napisał zamiast ,,spoiler'' to ,,spojler'', ale to nie jest powód by robić z tego tak wielką awanturę.

ocenił(a) film na 8
lelek19921

Prosiłbym bardzo w imieniu ludzi kochajacych filmy,kinematografie,aby na przyszłość zaznaczał pan,że treść pana wypowiedzi bedzie zawierać spoiler.

ocenił(a) film na 7
lelek19921

Trzeba być skończonym IDIOTOM , żeby pisać taki post!!! Nigdy nie piszę komentarzy w internecie, ale w tym wypadku po prostu nie mogłem się oprzeć!!! Mam nadzieje, że wpis zostanie usunięty!!!!

ocenił(a) film na 9
v_tex

Temat jednak jest dalej i nie widzę powodu do obrażania.

v_tex

Po pierwsze jeżeli chcesz kogoś obrazić to pisz to poprawnie czyli "idiotą" po drugie jest zasłonięty post i jest podpisany, że temat może zawierać treści zdradzające fabułę. Po 3 sam tytuł "Świetny finał" może mówić o czym autor chciał napisać...

ocenił(a) film na 7
kochamkinoo

oznaczenie tematu, że może zawierać treści zdradzające fabułę, ukazało się dopiero po mojej interwencji, a wytykanie błędów to już mogłaś/eś sobie darować.

lelek19921

Nie lubię hepi endów. Zakończenie powinno dać do myślenia, zaskoczyć, rozwiązać temat lub go wyczerpać.
Film wspaniały, rzeczywiście inne zakończenie, takie utopijne mogłoby zepsuć filmidło.

ocenił(a) film na 7
lelek19921

"umarł on przez to ,że ludzie ,którzy sami chcieli ,żeby Jura zabił Sekala,pozwolili mu umrzeć ,było najlepszym zakończeniem"

Czy nie zauważyłeś że tu nie chodzi o "ludzi" tylko o katolików. Motyw pogardy katolików nad protestantami pojawiał się od samego początku.

Może to jest głębsze, a katolicy są tylko przykładem, że chodzi o to, że traktowanie swojej religii jako nadrzędnej oraz potępianie i piętnowanie innych jest czymś złym.

dziekan81

Kierowałbym się ku temu, że katolicy i protestańci są tylko przykładem, ze względu na brak zbliżenia na przykład na dogmaty. Według mnie chodzi głownie o postawę ludzi danego wyznania wobec innych.

ocenił(a) film na 7
jalop

Większość prześladuje mniejszość. Takie zjawiska można na różnych szerokościach geograficznych zaobserwować. Pewnie gdyby miasteczko było protestanckie to katolik byłby prześladowany.

To że religie od wieków są podłożem konfliktów to nic nowego. Zastanawia mnie jednak jedno. Każda religia mówi o miłowaniu bliźniego. Natomiast miłowanie polega na miłowaniu tylko tych którzy przynależą do twojej grupy społecznej. Tutaj też należy zauważyć że Sekal był katolikiem i co niedzielę chodził na mszę.

Czy zasłużył sobie na śmierć, za to że terrorem przejmował ziemie sąsiadów? W mojej ocenie większym skur..synem był karzeł który zdradził nawet Sekala, który go umiłował jak synka swego.

ocenił(a) film na 9
dziekan81

Ja mam wrażenie, że sk***nów w tym filmie nie ma. Są tylko sk***syńskie czyny, które w mniejszej czy większej ilości zdarzają się każdemu. Każdy z nas czasem może zostać sk****synem. Sekala-sk***syna stworzyła zakłamana, sk***syńska, ksenofobiczna społeczność. Sami sobie takiego wrzoda wyhodowali. Tak jakby zło do nich wróciło, i to skondensowane.

lelek19921

Jura został ciężko ranny i jasne jest, że bez pomocy umrze. Zostawili go przy drodze ze wsi na stację kolejową, przy której stał charakterystyczny krzyż - mijał go na początku filmu. Wiemy, że ksiądz pojechał w odwiedziny do brata. Jest szansa, że będzie wracał i go znajdzie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones