PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11900}

Zabić drozda

To Kill a Mockingbird
7,9 32 970
ocen
7,9 10 1 32970
7,9 20
ocen krytyków
Zabić drozda
powrót do forum filmu Zabić drozda

Od czego zależy czy film jest w top 100 czy też nie?

ocenił(a) film na 10
Jedi_Knight

Film musi otrzymać co najmniej 10000 głosów (tak mi się wydaje). Jeżeli ma dość wysoką ocenę, to jest w Top 100.

Ichthys

Ilość głosów rzeczywiście jest ważna, ale chodzi o wzór (podany zresztą pod listą):

średnia ważona = (g / (g+m)) *s + (m / (g+m)) * S

gdzie:
s - średnia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych głosów na film
m - minimalna liczba głosów wymagana do uwzględnienia w TOP (min. 1000)
S - średnia ocen dla wszystkich filmów

Jedi_Knight

Musi mieć minimum 1000 głosów, ale szkoda bo w TOP znalazłby sie ten film i dwaj (conajmniej) aktorzy - odtwórca roli Olivera Wooda w ,,Harrym Potterze" - ocena 9,64 - to chyba rekord i odtwórca roli Spike w ,,Notting hill"

ocenił(a) film na 9
grzysiek

Lawrence z arbii po 688 glosach ma srednia 9,48 i czekam az to arcydzielo wskoczy od razu do pierwszej 10!!!!

ocenił(a) film na 8
ajka127

Najpierw ludzie muszą obejrzeć Lawrence z Arabii.
A że film trwa prawie 4 godziny to mało osób się na to decyduje.
Ja się chyba dzisiaj odważę, bo wierzę, że będzie warto.

ocenił(a) film na 9
ajka127

na dany moment wg moich obliczeń ze średnią 9,27 byłby na 29 miejscu (gdyby mial 1000 glosow a nie 659 powiedzmy ze by sie nie zmienila)

ocenił(a) film na 9
GOLONEK

Chodzilo o "Zabic ..." a jeśli chodzi o Lawrence'a to bylby na 9 miejscu (przy tym samym zalozeniu ze aktualna srednia 9,44 nie zmieni sie przez sto kilka glosow ktorych brakuje)

użytkownik usunięty
GOLONEK

Byłby na 9 przez max. 1 dzień, bo zaczęłyby na niego głosować dzieci, które dawałyby po 1, w związku z czym gwarantuję Ci, że szybko by spadł z pierwszej setki. ;)

GOLONEK

na jakim 29?????? bylby na pierwszym ze srednia 9,27 bo aktualny top1 (godafather) mq 8,27 srednia. wiec bylby pierwszy.

użytkownik usunięty
eloziomek

Eloziomek, w rankingu bierze się pod uwagę średnią ważoną, a nie średnią arytmetyczną. Zresztą ktoś już podał wzór wyżej w tym temacie (ten sam wzór masz na dole strony pod Top100).

Dlatego ten film nawet z wysoką średnią arytmetyczną ma małe szanse (właściwie to prawie żadne), żeby prześciągnąć "Ojca...", na którego głosowało już prawie 30 tysięcy osób.

Ciekawostka: dwa filmy, film A średnia 8.2, film B średnia 8.1, Film A 1900 glosów, film B 3900 głosów. Film B miejsce 300 w rankingu, film A 750. Taką kiedyś sytuację widziałem. Film A nawet przy większej (minimalnie) średniej był aż 400 głosów niżej niż film B, ponieważ film B miał o wiele więcej głosów.

użytkownik usunięty

W komentarzu wyżej miało być naturalnie: "był 400 MIEJSC niżej niż film B..."

Przez przypadek napisałem "glosów".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones