PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10468}
7,1 12 911
ocen
7,1 10 1 12911
7,2 10
ocen krytyków
Zagadka nieśmiertelności
powrót do forum filmu Zagadka nieśmiertelności

Nie spodoba się wszystkim! Fani horroru współczesnego oraz poszukiwacze ogromnego napięcia, dreszczu, strachu, braku snu w nocy (z przerażenia po obejżeniu filmu) z pewnością się rozczarują. Jak napisałem w tytule, film ma niepowtarzalny klimat, często pokazywany przez kanał TCM. A tam lecą tylko filmy uznane za klasykę, stare, może znacznie różniące się od dzisiejszych produkcji. Dlatego na pytanie czy warto obejżeć ten film napiszę: i tak i nie. Jeśli kochasz stare kino i przekładasz ten sentyment ponad te wszystkie cechy wymagane od rasowego horroru, tak. Jeśli zaś zależy ci tylko i wyłącznie na tym, by się mocno bać, ten film jest stratą czasu. Ja należę do pierwszej grupy i daję dla tego filmu mocną 7.

ocenił(a) film na 6
poland7

Ja właśnie rozpoczynam przegląd filmografii reżysera T. Scotta i jest to pierwsza pozycja, którą udało mi się zdobyć wg. chronologicznej kolejności dorobku reżysera. Znam już kilka jego filmów i muszę przyznać, że ten naprawdę mnie zaskoczył. Scott potem już nie nakręcił podobnego obrazu, ale oddał temu filmowi niepowtarzalny klimat z charakterystycznym zachowaniem się przez owe wampiry. Brak wampirzych kłów, typowego gryzienia w szyję, czosnku oraz srebrnych kul to coś co wyróżnia ten film. Dzisiaj daję mu 6/10 ale gdybym oglądał go 10-20 lat temu z pewnością ocena byłaby wyższa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones