PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98656}

Zaginiony batalion

The Lost Battalion
7,2 6 428
ocen
7,2 10 1 6428
Zaginiony batalion
powrót do forum filmu Zaginiony batalion

jest scena w której polski Żyd z grymasem wypowiada się że robił "oficerki dla
kawalerzystów". przeciętnie-tępy ameryklański widz uzna to za martyrologię narodu
żydowskiego w polsce, nie wiedząc że w tamtym czasie jedynymi kawalerzystami w
polsce byli prusacy, ruskie i austriacy. film mizerny, pod względem realizacji, efektów,
dialogi głupkowate, czasem wieje patosem
3/10

ocenił(a) film na 7
mati8482

Po pierwsze nie robił tylko był w Polsce pucybutem. Po drugie w tej wypowiedzi jakbyś ja rozumiał to byś wiedział że nie chodziło o to kim był tylko o to że w Ameryce po dostaniu obywatelstwa mógł być kim chce.

widać pewnie oglądałeś film tylko dla wybuchów nie wsłuchując się w dialogi...

użytkownik usunięty
mati8482

Typowe płacze rozhisteryzowanego prawdziwego Polaka- katolika.

Może twoja urażona duma przestanie krwawić, kiedy powtórzę, to co napisał przedmówca, czyli, że zupełnie nie zrozumiałeś sceny i, że żadnego 'oczerniania' Polaków tam nie. Jest tylko (może naiwne) wyobrażenie o 'amerykańskim śnie'.

ocenił(a) film na 8

Polacy katolicy pokazali co potrafią na Placu Konstytucji

giovanni50

Na placu konstytucji co potrafią pokazała garstka kiboli i typy ubrane całkowicie na czarno w kominiarkach. Więc nie gadaj głupstw!
Jakbyś tam był to mógłbyś coś powiedzieć. Ale Cię tam nie było bo wypisujesz banialuki!!

ocenił(a) film na 8
WojPeruna

Młodzież Wszechpolska to Polacy Katolicy wspomagani przez kiboli

giovanni50

Dowiedziałeś się o tym z TVN czy Gazety Wyborczej ze takie "mądrości" prawisz ?

ocenił(a) film na 8
WojPeruna

Nie z Polsatu i Polski the times

giovanni50

Wow. Polsat. Hmmm... Tak. No w sumie tak samo "obiektywne"
Ja polecam coś innego. Wyłączyć TV i włączyć myślenie. :)

giovanni50

chryste ale kretyn, weź ty się jeszcze raz przeczytaj matole XD

ocenił(a) film na 7
mati8482

Taaaa... sceny w której jeniec mówi niemieckiemu oficerowi że walczy między innymi z Polakami i Żydami którzy nigdy się nie poddadzą już nie pamiętasz... sceny rozmowy dwóch oficerów alianckich o dowodzeniu, między innymi, Polakami i Żydami i że nigdy nie przyjdzie im dowodzić lepszymi żołnierzami też nie pamiętasz.... proszę Cię, nie pisz bzdur o oczernianiu Polaków, nie kompromituj się, nie siej zamętu. Patrz, słuchaj i myśl.

ocenił(a) film na 8
piot_pot

Kurcze podniosło mnie to na duchu
Wreszcie nikt nie jechał po Polakach
A z tamtym co mówił o tym że jest Żydem i robił oficerki dla kawalerzystów to ja to inaczej zrozumiałem
Facet był szewcem i robił buty dla wojska

ocenił(a) film na 2
giovanni50

Tak,pokazali co potrafili na Placu Konstytucji,ale nie członkowie Marszu Niepodległości,tylko lewactwo i anarchiści z niemieckiej ANTIFY.Policja zatrzymała 97 tych lewackich bandytów,a w siedzibie kolorowej niepodległej znalazła tasaki,noże i kije bejsbolowe,"pewnie znalazły się tam przypadkiem".
A ci zamaskowani,którzy tak napadali na policję i na grupę rekonstruującą żołnierzy z wojen napoleońskich,po po dokładnym przejrzeniu nagrań wykryto,że byli to nie kibole tylko bandyci z ANTIFY i innych lewackich "antyfaszystowskich" sekt.

ocenił(a) film na 8
Kokoner571

Niemcy szaleli o 12
Kibole około 15

giovanni50

''A z tamtym co mówił o tym że jest Żydem i robił oficerki dla kawalerzystów to ja to inaczej zrozumiałem
Facet był szewcem i robił buty dla wojska''

Nawet gdyby chciał to nie mógł robić dla polskiej kawalerii. Były wtedy jeszcze zabory. ;)

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

patrz nie zauważyłem:)

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

W tym problem że przeciętny Amerykanin pewnie o zaborach nie słyszał. No i żyd mówi że te buty czyścił w....Polsce (!) a w tym czasie naszego kraju nie było :/ Zwykły Amerykanin odbierze to właśnie jako fakt że Polacy nienawidzą żydów. Z retszą najwięcej "przejęzyczeń" i związanych z tym skarg naszego MSZ idzie do....USA! Kiedyś widziałem statystyki z jakiegoś roku, i w Niemczech mało kiedy się zdarzają "polskie obozy śmierci" a w USA to nawet ich prezydent publicznie tak mówi ....

mati8482

Bzdury. W innym miejscu najpierw porucznik, potem major wymienia, że ta grupa Włochów, Irlandczyków, Polaków i Żydów z NY się nie podda łatwo, bo to twarde skurczybyki. Były między nimi spięcia, bo to był tygiel narodowościowy, ale suma sumarum, wszyscy w tym batalionie nosili ten sam mundur i byli braćmi ryzykującymi życie dla kolegów jak np sanitariusze. Zauważ, że ten co dokuczał polskiemu żydowi, prosił go o przebaczenie umierając.

ocenił(a) film na 8
mati8482

Chłopie czy ty dobrze zrozumiałeś tą wypowiedź? Co to za biografia, którą postanowiłeś wysnuć z tego monologu Polaka? Piszesz o rzeczach, których w filmie nikt nie powiedział. Krytykujesz film i sceny na podstawie własnego wyimaginowanego świata?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones