PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35715}

Zawodowcy

The Professionals
7,4 2 314
ocen
7,4 10 1 2314
7,0 4
oceny krytyków
Zawodowcy
powrót do forum filmu Zawodowcy

TRZEBA zobaczyć!

ocenił(a) film na 10

Bo CLAUDIA CARDINALE nigdy nie wyglądała lepiej.
Bo LEE MARVIN, BURT LANCASTER, ROBERT RYAN i WOODY STRODE
to zawodowcy jak się patrzy.

Bo Richard Brooks to zawodowiec.

Jeden z najbardziej drapieżnych westernów w historii kina.

Po prostu bezbłędny.

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

He he zgadzam się naprawdę wyjątkowy western, aktorzy zagrali rewelacyjnie, Lancaster stworzył świetną kreację, do tego śliczna Claudia Cardinale - miodzio :)

domo18

Zgadzam się z Autorem w 100% - Cardinale w tym filmie ponętna jak diabli :) I ta jej kwestia: "zrobiłabym wszystko, puszczałabym się" :) Eh, jakim cudem Lancaster oparł się jej wdziękom i wyciągnął niewłaściwy pistolet? ;)

Sam film, to coś jak wojna trojańska w westernowej scenerii. Wszystko poszło o kobietę. Bardzo dobrze się ogląda, zwłaszcza z taką gwiazdorską obsadą i ciętymi kwestiami ("Mogłaby obsłużyć cały regiment. Ale tańczyć nie potrafi").

ocenił(a) film na 7
La_Pier

Mam nadzieje, ze wiesz, ze nie o niej padlo stwierdzenie : "Moglaby obsluzyc caly regiment, ale tanczyc nie potrafi"?

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Całkiem udany western, choć po takiej obsadzie i reżyserze oczekiwałem trochę lepszego widowiska. Pierwsze skrzypce gra Burt Lancaster, Cardinale piękna jak zazwyczaj (boli mnie zawsze jak słucham jej angielskiego) - ale lepiej wyglądała chociażby w "Osiem i pół", gdzie wraz z jej pojawieniem ekran dosłownie wypełniał się słońcem. Udanie wypadają też Jack Palance, Robert Ryan i Lee Marvin. Stare wygi (a grają ich przecież gwiazdy westernów) na początku działają według planu i zapowiada się "styl rambo", ale scenariusz zaskakuje widza i zawodowców. Wolę zdecydowanie jak Brooks robi dramaty niż westerny...

> Jeden z najbardziej drapieżnych westernów w historii kina.
Wymieniłbym kilkanaście bardziej drapieżnych, cokolwiek miałeś na myśli...

Davout

zwłaszcza te Sama Peckinpaha

ocenił(a) film na 7
Davout

Trudno się nie zgodzić. Samo zaangażowanie Claudii Cardinale nie uczyni z westernu kolejnego Once Upon Time on a West. Dobry western, ale trudno porównywać go z arcydziełami poziomu Sergio Leone. Zbyt wesoły, pozytywny i oczywisty.

AutorAutor

Świetny film. Nie jest tak cukierkowy jak westerny z lat 50 i 60, ale i nie tak mocny jak Peckinpah czy Leone. Dokładnie coś pomiędzy:) No i świetna obsada aktorska, Lancaster w tym filmie to mistrzostwo świata. I ta piękna Claudia....

kuba910

Dobry western. Warto zobaczyć. Jest kilka świetnych kwestii :0

ocenił(a) film na 9
Baja_3

Fenomenalny dialog Cardinale z Lancasterem:

"- Idź do diabła!
- Tak, proszę pani, to w moją stronę."

ocenił(a) film na 9
Baja_3

I jeszcze gdy bohaterowie przygotowują się do odbicia Claudii Cardinale. Synchronizują zegarki.
- U mnie 4:17 - Lee Marvin.
- 4:20 - Burt Lancaster.
- 4:24 - Woody Strode.
- Ustawmy na 4:30 - Marvin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones