PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11968}

Zbrodnie i wykroczenia

Crimes and Misdemeanors
7,4 8 388
ocen
7,4 10 1 8388
7,7 13
ocen krytyków
Zbrodnie i wykroczenia
powrót do forum filmu Zbrodnie i wykroczenia

Całośc stanowią dwa odzielne wątki, które pod koniec fundują zadziwiającego kopa: historia kameralnego reżysera dokumentów, który nie potrafi zrozumiec kobiet, oraz wątek człowieka, który wybiera najgorszą z możliwości...

Finał mówi dużo i dobrze. Zaskakujące.

7/10.



"To ty ze mną przestałaś spac, 20 kwietnia minie rok. Zapamiętałem tę datę, bo to urodziny Hitlera"

"Pamiętaj, że to zwycięscy piszą historię. Gdyby to faszyści wygrali II Wojnę Światową, ludzie inaczej by o niej mówili"

ocenił(a) film na 6
_Garret_Reza_

Dokłodnie: "pod koniec funduje zadziwiajacego kopa".
Film cenie najbardziej za to co Allen miał do powiedzenia (i tak jak zawsze - nie za to ze sie z tym zgadzam, ale ciekawy zbior mysli i spostrzezen). Sama forma mnie nie użekła.
Gdzies w środku zdazylo mi sie nawet przysnac. Fakt, ze ogladalem pozna noca i bylem zmordowany, ale dobry film dziala na mnie w takich przypadkach jak sole trzezwiace.

Dziwi mnie, ze najczesciej cytowane jest zdanie: "Historie pisza zwyciescy" Jest to oczywiscie sama madrosc, ale nie ma przeciez nic banalniejszego dla kogos w najmniejszym nawet stopniu interesujacego sie historia.

Najbardziej w filmie podobal mi sie pesymistyczny koniec. Rewelacja, szczególnie - "wyszedłem przez okno" tego filozofa.

Mimo wszystko - 7/10.

ocenił(a) film na 8
addam23

"nie ma przeciez nic banalniejszego dla kogos w najmniejszym nawet stopniu interesujacego sie historia"

Fakt, ale zestawienie tego z faszyzmem już jest oryginalne.;-)

ocenił(a) film na 6
_Garret_Reza_

Dlaczego? Dziwne jakby to miało dotyczyć wszystkiego, poza faszyzmem (a raczej nazizmem, bo o niego chodzi)
W sumie może i racja. W najbardziej popularnych programach/książkach na nic podobnego pewnie uwagi nie zwracją.

Zastanawia mnie tez czy celowe bylo wspomniane wczesniej np o 6 mln zgładzonych Żydach. Kto nie ogranicza sie do mainstreamowych publikacji, ten wie, ze ta liczba jest bardzo mocno poddawana w watpliwosc (czy czasem ktos nie siedzial w wiezieniu za twierdzenia, ze liczba ofiar byla duzo mniejsza? Chyba byl to nawet historyk, bodaj z angli). Watpie jednak, zeby Allen jednak zrobil to swiadomie.

ocenił(a) film na 8
addam23

Kiedyś powiedział, że go ta liczba nie przeraża (bardziej boi się, że każdy rekord kiedyś zostaje pobity ;-), więc...

ocenił(a) film na 6
_Garret_Reza_

Hitler to rekordu chyba nie dzierży. Konkurencje ze Stalinem i Mao raczej przegrywa. A jesli o procentowe eliminowanie nacji, to eksterminacja ormian przez turkow prezentuje sie bodaj okazalej.
Jednak wszystko jeszcze przed nami.

ocenił(a) film na 8
addam23

Optymista.:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones