Cezary Kosiński 

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":9938,"rate":7.159589454618636,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":194,"rate":7.845360824742268,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":178,"rate":6.707865168539326,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,2
9 938 ocen gry aktorskiej
Cezary Kosiński
Cezary Kosiński urodził się 8 kwietnia 1973 roku w Bielsku Podlaskim. Jest polskim aktorem teatralnym i telewizyjnym.

Dzieciństwo spędził w Brańsku. W młodości marzył o zostaniu architektem. Jednak jego talent aktorski szybko dał o sobie znać. Cezary już w szkole podstawowej czynnie brał udział w konkursach recytatorskich. Uczęszczał do liceum im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. W tym czasie sam uczył się grać na gitarze. W 1996 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, na wydziale aktorstwo. Rok później dołączył do zespołu Teatru Rozmaitości.

W 1997 otrzymał pierwszą rolę. Grzegorz Jarzyna obsadził go w swoim spektaklu "Bzik tropikalny" jako Sidney'a Price'a. Cezary zagrał także w innych przedstawieniach tego reżysera m. in. "Magnetyzm serca" i "Giovanni". Jedną z jego ważniejszych ról w teatrze było w cielenie się w głównego bohatera w spektaklu "Książę Myszkin" inspirowanym "Idiotą" Dostojewskiego.

Po teatrze przyszła kolej na szklany ekran. Zagrał w paru pełnometrażowych filmach takich jak "Dług", "Pieniądze to nie wszystko", "Fuks", "Pan Tadeusz". Znany jest również z seriali. Duży rozgłos przyniosła mu rola nieśmiałego doktora Jacka Mejera w "Na dobre i na złe", gdzie początkowo miał pojawić się tylko w kilku pierwszych odcinkach.

Chodź odnosił sukcesy telewizyjne, nie porzucił całkiem teatru. Sam mówi o sobie: "Staram się zagrać jak najlepiej, niezależnie od tego, czy gram w serialu, czy w teatrze. Nie ukrywam jednak, że bardziej pociąga mnie - i zawsze bardziej mnie pociągała - praca w teatrze".

W 2007 roku razem z Pawłem Burczykiem, prowadził teleturniej "Wielki Poker". Jego ulubione powieści to "Mistrz i Małgorzata" i "Idiota", filmy "Łowca jeleni" oraz "Taksówkarz". Cezary lubi słuchać piosenek z młodości takich zespołów jak Pink Floyd, U2, Depeche Mode i Kazika.

Obecnie jest żonaty i ma dwójkę dzieci - syna i córkę.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 kwietnia 1973

miejsce urodzenia: Bielsk Podlaski, Polska

żona Anna, 2 dzieci: Julia i Konstanty
W 1996 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (Polska).
W 2017 roku wraz z córką wystąpił w kampanii reklamowej sieci telekomunikacyjnej T-Mobile.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych