Film

Zgaga

Heartburn
1986
1 godz. 45 min.
6,6 5 834
oceny
6,6 10 1 5834
3 353
chce zobaczyć
7,0 7
ocen krytyków
Rachel i Mark usiłują poradzić sobie z narastającym kryzysem małżeńskim. Więcej Mniej
Zgaga zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Autobiograficzna historia związku Nory Ephron i Carla Bernsteina, dziennikarza Washington Post znanego z odkrycia afery Watergate ("Wszyscy ludzie prezydenta"). Rachel (Meryl Streep) i Mark (Jack Nicholson), dziennikarze z zawodu, poznają się na ślubie znajomych i zakochują w sobie. Krótko potem sami się pobierają. Kupują dom, mają córkęAutobiograficzna historia związku Nory Ephron i Carla Bernsteina, dziennikarza Washington Post znanego z odkrycia afery Watergate ("Wszyscy ludzie prezydenta"). Rachel (Meryl Streep) i Mark (Jack Nicholson), dziennikarze z zawodu, poznają się na ślubie znajomych i zakochują w sobie. Krótko potem sami się pobierają. Kupują dom, mają córkę i kiedy Rachel po raz drugi jest w ciąży, odkrywa, że jej mąż ma romans.

boxoffice
$25 314 189 w USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
Nora Ephron (powieść)
studio
Paramount Pictures
tytuł oryg.
Heartburn
inne tytuły
Dustin Hoffman odrzucił rolę Marka Formana, rozważano również Kevina Kline'a, z którym Meryl Streep wystąpiła w "Wyborze Zofii". Początkowo angaż do głównej roli otrzymał Mandy Patinkin, jednak po dwóch dniach zdjęciowych uznano, że nie ma żadnej chemii między nim a Streep, w wyniku czego został on zastąpiony przez Jacka Nicholsona.
Film kręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz w Alexandrii (Wirginia, USA).
Film został oparty na faktach z małżeństwa Nory Ephron z Carlem Bernsteinem, urodzinach ich dwojga dzieci oraz późniejszym rozwodzie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych