PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837070}

Zielony Rycerz. Green Knight

The Green Knight
6,6 20 691
ocen
6,6 10 1 20691
7,6 41
ocen krytyków
Zielony Rycerz. Green Knight
powrót do forum filmu Zielony Rycerz. Green Knight

Lowery stworzył solidny film o wielu płaszczyznach. Znajdziemy tu odniesienia do arturiańskich legend i Biblii. Pojawia się też mocne i wymowne przesłanie proekologiczne. "Zielony rycerz" nie jest dziełem dla każdego, więc jeśli szukacie rozrywki i spektakularnych walk rycerskich to tego tu nie znajdziecie. Za to dostaniecie podróż w głąb natury ludzkiej i rozrachunek z dotychczasowym postrzeganiem rycerskości.
P. S. Pamiętajcie, że dostajecie tyle ile dajecie, a strumień potrafi być zdradliwy. ;)

ocenił(a) film na 7
xManilax

Zdecydowanie muszę obejrzeć jeszcze raz, a przede wszystkim przeczytać legendy arturiańskie bo nie do końca wszystko przyswoiłem. Na plus udźwiękowienie i krajobrazy ale tylko te zza dnia ( nocne sceny strasznie mnie irytowały z powodu małej przejrzystości obrazu ). Zdecydowanie warto obejrzeć. Scena po napisach? Ajj..

ocenił(a) film na 7
xManilax

Co jest w scenie po napisach? Niestety wyszliśmy w trakcie napisów:/

ocenił(a) film na 8
Namezor

Też wyszedłem w trakcie napisów, ale z tego co czytałem, w scenie po napisach, córka Gawaina i Essel (była w ciąży, stąd jej pytania o to, czy Gawain uczyni ją jego damą) bawi się koroną Artura.

ocenił(a) film na 8
Kaiduss

Tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones