PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401428}
plakat filmu Zwykła procedura operacyjna

Zwykła procedura operacyjna

Standard Operating Procedure
7,0 98
ocen
7,0 10 1 98
Zwykła procedura operacyjna

Czy fotografia może zmienić świat? Kilka zdjęć wykonanych przez amerykańskich strażników w więzieniu Abu Ghraib zmieniło nie tylko oblicze wojny w Iraku - ale i sposób, w jaki Amerykanie postrzegają własną pozycję w świecie. Mimo, że od wydarzeń w irackim więzieniu upłynęły już ponad cztery lata, wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie: czyCzy fotografia może zmienić świat? Kilka zdjęć wykonanych przez amerykańskich strażników w więzieniu Abu Ghraib zmieniło nie tylko oblicze wojny w Iraku - ale i sposób, w jaki Amerykanie postrzegają własną pozycję w świecie. Mimo, że od wydarzeń w irackim więzieniu upłynęły już ponad cztery lata, wciąż nie ma odpowiedzi na pytanie: czy fotografie ukazujące tortury i upokorzenia więźniów przedstawiają jedynie wybryki wykolejonych jednostek? A może są elementem standardowej procedury operacyjnej akceptowanej przez najwyższe dowództwo US Army? Errol Morris szczegółowo analizuje poszczególne zdjęcia, badając konteksty i starając się dotrzeć do wszystkich ukrytych w nich znaczeń. Co tak naprawdę przedstawiają? Co działo się poza kadrem? Dwa lata poszukiwań i drobiazgowych analiz zaowocowały zgromadzeniem ogromnej ilości materiału. Dzięki temu, "Standard Operating Procedure" jest nie tylko filmem o konkretnym wydarzeniu, ale - przede wszystkim - o końcu amerykańskiej epoki niewinności.

Zwykła procedura operacyjna
Zwiastun nr 1 2:00
nr 1 2009-11-16T12:02:56 https://fwcdn.pl/webv/00/56/20056/thumbnail.20056.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/28/401428/standard_operating_procedure_1080p.vp9.720p.webm
Zwykła procedura operacyjna zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

studio
Participant Media / Sony Pictures Classics (koprodukcja)
tytuł oryg.
Standard Operating Procedure
inne tytuły
S.O.P.: Standard Operating Procedure (tytuł roboczy) USA
Untitled Errol Morris/Abu Ghraib Project (tytuł roboczy) USA
więcej

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF, Polsat Box, Disney+, Skyshowtime, FlixClassic, Play Kraków, Red Carpet i VOD Warszawa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.