Laura jest lekarką, która chce zapomnieć o śmierci męża i synka. Aby uciec od tego wspomnienia wyjeżdża wraz z siostrą do Birmy. Egzotyczny klimat, niesamowicie bujna i piękna przyroda, duszne i gorące powietrze oraz śpiące posągi Buddów nie są wstanie wymazać z pamięci tragedii jaka się rozegrała w jej domu - masa krwi, wyłamane... czytaj dalej
„Ucieczką z Rangunu” zainteresowałem się za sprawą muzyki Hansa Zimmera, i od dawna na niego „polowałem”, aż wreszcie pojawił się w TV. Może nie jestem zawiedziony, bo ogólnie film nie jest wg mnie żadną rewelacją, ma pewne znaczące wady, ale mimo wszystko posiada fajny klimat, ogląda się go całkiem przyjemnie, m.in....
więcej