"Czarne lustro" powraca. Netflix szykuje 6. sezon

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarne+lustro%22+powraca.+Netflix+szykuje+6.+sezon-146480
"Czarne lustro" powraca. Netflix szykuje 6. sezon
Jak informuje dziennik "Variety", trwają prace nad szóstym sezonem kultowego brytyjskiego serialu science fiction "Czarne lustro".  Jego twórcy, Charlie Brooker i Annabel Jones, kompletują aktualnie obsadę nowych odcinków. Tak jak trzy poprzednie sezony będzie je można zobaczyć wyłącznie na Netfliksie.     

Co wiemy o nowym sezonie "Czarnego lustra"?Szczegóły kolejnego "Czarnego lustra" są oczywiście trzymane w tajemnicy. Jak udało się jednak ustalić "Variety", szósty sezon będzie liczył więcej odcinków od swojego 3-częściowego poprzednika z 2019 roku.  Brooker i Jones postanowili także zwiększyć długość epizodów - każda odsłona nowej serii ma być pełnometrażowym filmem. Twórcom zależy, aby wszystkie cechował rozmach godny produkcji kinowych.       


Przypomnijmy, że jeszcze do niedawna przyszłość "Czarnego lustra" stała pod znakiem zapytania. Prawa do serialu posiadała bowiem firma Endemol Shine Group, z którą Brooker i Jones rozstali się w styczniu 2020 roku, aby podpisać z Netfliksem 5-letni kontrakt na wyłączność warty 100 milionów dolarów. Ów biznesowy ruch nie spodobał się szefostwu Endemol, które nie chciało dłużej realizować "Czarnego lustra" we współpracy ze streamingową platformą. Kiedy jednak przedsiębiorstwo zostało kupione przez Banijay Group, Netfliksowi udało się osiągnąć porozumienie z nowymi właścicielami.

Fenomen "Czarnego lustra"Realizowane od 2011 roku "Czarne lustro" to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną, wyrazistą i trzymającą w napięciu historię, poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon - mroczne zwierciadło odbijające codzienność XXI wieku.

W gwiazdorskiej obsadzie serialu znaleźli się m.in. Bryce Dallas Howard, Miley Cyrus, Jesse Plemons, Daniel Kaluuya, Domhnall Gleeson, Jon Hamm, Hayley Atwell, Sarah Snook i Letitia Wright.

Pierwsze dwa sezony "Czarnego lustra" powstały dla brytyjskiej telewizji  Channel 4. Następnie serial przeniósł się na Netfliksa, dzięki któremu w szybkim tempie stał się międzynarodowym fenomenem. Odcinki "San Junipero" i "USS Callister" otrzymały nagrody Emmy dla najlepszego filmu telewizyjnego.        

Rozmawiamy z twórcami serialu "Czarne lustro"