"Dawno temu w Warszawie": Jakub Żulczyk napisał kontynuację "Ślepnąc od świateł". Kiedy premiera?

Facebook / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Dawno+temu+w+Warszawie%22%3A+Jakub+%C5%BBulczyk+napisa%C5%82+kontynuacj%C4%99+%22%C5%9Alepn%C4%85c+od+%C5%9Bwiate%C5%82%22.+Kiedy+premiera-151964
"Dawno temu w Warszawie": Jakub Żulczyk napisał kontynuację "Ślepnąc od świateł". Kiedy premiera?
Jakub Żulczyk ogłosił w mediach społecznościowych, że 16 października ukaże się jego nowa powieść zatytułowana "Dawno temu w Warszawie". Ma to być bezpośrednia kontynuacja kultowego "Ślepnąc od świateł", które w 2018 roku doczekało się doskonale przyjętej ekranizacji w postaci serialu HBO w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego.      

"Ślepnąc od świateł" powracaPisałem ją przez ostatnie dwa lata. Nic Wam nie mówiłem, bo lubię robić niespodzianki – przyznaje pisarz. – Jest bardzo długa, bardzo mroczna, epicka i jestem z niej bardzo zadowolony. A nawet trochę dumny.  Wierzę, że jest to kontynuacja "Ślepnąc", na jaką czekaliście.   


"Ślepnąc od świateł": ekranizacjaGłównym bohaterem serialowego "Ślepnąc od świateł" jest stołeczny diler narkotykowy Kuba. Mężczyzna lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, drogie ubrania, dobry samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientami są politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Mężczyzna obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja, który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka. Jedyną bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina.     

Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę. Wylot za tydzień, do Argentyny. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario, gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami?   


Główną rolę w "Ślepnąc od świateł" zagrał Kamil Nożyński. Na ekranie partnerują mu m.in. Jan Frycz, Robert Więckiewicz, Janusz Chabior, Marta Malinowska, Cezary Pazura, Marzena Pokrzywińska, Eryk Lubos i Agnieszka ŻulewskaŻulczyk napisał scenariusz ekranizacji do spółki z Krzysztofem Skoniecznym. Producentką serialu była Izabela Łopuch.

W 2019 roku "Ślepnąc od świateł" zdobyło Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii "Najlepszy serial".     

Poniżej możecie obejrzeć naszą rozmowę z Krzysztofem Skoniecznym i Izabelą Łopuch.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones