"Elvis": oto nowy zwiastun muzycznego widowiska Baza Luhrmanna

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Elvis%22%3A+oto+nowy+zwiastun+muzycznego+widowiska+Baza+Luhrmanna-146577
"Elvis": oto nowy zwiastun muzycznego widowiska Baza Luhrmanna
W sieci zadebiutował nowy zwiastun filmu "Elvis". W najbliższą środę muzyczne widowisko Baza Luhrmanna zostanie zaprezentowane podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes. Na ekrany polskich kin trafi już 24 czerwca. Krótkie wideo prezentujemy poniżej: 


"Elvis" – biografia króla rock'n'rolla wg Baza Luhrmanna


Elvis Presley urodził się w Tupelo w 1935 roku. Już jako dziecko śpiewał w chórze kościelnym. W 1954 roku nagrał utwór "That's All Right Mama", który został przebojem lokalnej radiostacji. Rok później na jednym z jego koncertów pojawił się Tom Parker i z miejsca podpisał z nim kontrakt. Film Luhrmanna skupi się na trwającej ponad dwie dekady skomplikowanej relacji gwiazdora i jego impresaria. 

W dziele twórcy "Romea i Julii" w Presleya wcielił się znany m.in. z "Pamiętników Carrie" oraz "Pewnego razu... w Hollywood" Austin Butler. Rola Parkera przypadła dwukrotnemu laureatowi Oscara, Tomowi Hanksowi. W obsadzie znaleźli się także m.in. Olivia DeJonge, Dacre Montgomery, Luke Bracey, Kodi Smit-McPhee oraz Kelvin Harrison Jr.

Kim jest Baz Luhrmann?


Baz Luhrmann to urodzony w Australii reżyser. Jego debiut, "Roztańczony buntownik" (1992), zdobył Nagrodę Młodych dla najlepszego filmu zagranicznego na festiwalu w Cannes. W jego CV znajdziemy takie hity jak "Romeo i Julia", "Moulin Rouge!" czy "Wielki Gatsby". Wśród swoich inspiracji Luhrmann wymienia m.in. włoską operę i filmy Bollywood.

Zobacz także odcinek programu 7 wspaniałych poświęcony biografiom muzyków. Zaprasza Łukasz MuszyńskiPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones