Zobaczymy więcej "Elvisa"? Baz Luhrmann o wersji rozszerzonej

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+filmu+%22Elvis%22+Baz+Luhrmann+zapowiada+koncertow%C4%85%2C+rozszerzon%C4%85+wersj%C4%99+widowiska+z+Austinem+Butlerem-148642
Zobaczymy więcej "Elvisa"? Baz Luhrmann o wersji rozszerzonej
"Elvis", filmowa biografia Elvisa Presleya w reżyserii Baza Luhrmanna przeszła przez światowe kina, zbierając oddaną widownię. Wierni fani Króla Rock'n'rolla, a także samego widowiska domagali się zobaczenia rozszerzonej wersji i tak długiego filmu. Sam Luhrmann przyznał, że taka wersja "Elvisa" istnieje, lecz nie jest wypełniona fabułą ani niezawartymi w wersji kinowej wydarzeniami z życia gwiazdora.

Austin Butler w filmie "Elvis"

Rozszerzona wersja "Elvisa" – czego nie zobaczyliśmy w kinie?W niedawnym wywiadzie reżyser "Wielkiego Gatsby’ego" przyznał, że omawiana wersja rozszerzona to tak naprawdę złożone ze sobą kolejne sceny, bez większej ingerencji montażu. Jest mnóstwo materiału, który w sumie zajmuje cztery godziny – przyznał reżyser. Teraz publicznie zapowiadam że nie dzisiaj, nie jutro, ale w pewnym momencie zabiorę się za jego obróbkę. Austin dał z siebie wszystko na koncertach, zaśpiewał wszystkie numery. Austin po prostu to zrobił i oglądanie go podczas tych występów było wspaniałym, wręcz pozacielesnym doświadczeniem. Pewnego dnia zmontuję te koncerty.

Luhrmann podkreślał, że w procesie produkcji przyłożono dużą uwagę od rekreacji występów Elvisa. Odpowiadająca za zdjęcia Mandy Walker specjalnie zamówiła odtworzone obiektywy z lat 60. i 70., aby wszystko wyglądało identycznie. Zapowiedzi wersji rozszerzonej brzmią jak prawdziwa gratka dla fanów tej koncertowej części filmu. Zgodnie ze słowami reżysera będzie trzeba na nią bardzo cierpliwie poczekać.

O filmie "Elvis"Film Luhrmanna to rozpięta na ponad dwie dekady historia relacji Elvisa Presleya z jego menadżerem, pułkownikiem Tomem Parkerem. Panowie poznali się w połowie lat 50., tuż po wydaniu pierwszego hitu przyszłego gwiazdora, "That's All Right Mama". Ich relacja zmieniała się i komplikowała wraz z kolejnymi wzlotami i upadkami jednej z największych legend muzyki popularnej XX wieku.

W dziele twórcy "Romea i Julii" w Presleya wcielił się znany m.in. z "Pamiętników Carrie" oraz "Pewnego razu... w Hollywood" Austin Butler. Rola Parkera przypadła dwukrotnemu laureatowi Oscara, Tomowi Hanksowi. W obsadzie znaleźli się także m.in. Olivia DeJonge, Dacre Montgomery, Luke Bracey, Kodi Smit-McPhee oraz Kelvin Harrison Jr.

Zwiastun filmu "Elvis"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones