"Elvis" zaśpiewa w Cannes

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Elvis%22+za%C5%9Bpiewa+w+Cannes-145840
"Elvis" zaśpiewa w Cannes
Pokazy specjalne na tegorocznym festiwalu w Cannes zapowiadają się coraz lepiej. Na Lazurowym Wybrzeżu obejrzymy nie tylko widowisko "Top Gun: Maverick", ale też "Elvisa" Baza Luhrmanna. Będzie to trzeci film tego reżysera w Cannes - wcześniej pokazywał tam "Moulin Rouge!" oraz "Wielkiego Gatsby'ego".  

"Elvis" - kolejny wielki musical Luhrmanna?Elvis Presley urodził się w Tupelo w 1935 roku. Już jako dziecko śpiewał w chórze kościelnym. W 1954 roku nagrał utwór "That's All Right Mama", który został przebojem lokalnej radiostacji. Rok później na jednym z jego koncertów pojawił się Tom Parker i z miejsca podpisał z nim kontrakt. Film Luhrmanna skupi się na trwającej ponad dwie dekady skomplikowanej relacji gwiazdora i jego impresaria. 

W dziele twórcy "Romea i Julii" w Presleya wcielił się znany m.in. z "Pamiętników Carrie" oraz "Pewnego razu... w Hollywood" Austin Butler. Rola Parkera przypadła dwukrotnemu laureatowi Oscara, Tomowi Hanksowi. W obsadzie znaleźli się także  m.in. Olivia DeJonge, Dacre Montgomery, Luke Bracey, Kodi Smit-McPhee oraz Kelvin Harrison Jr.

Cannes ma długą tradycję, jeśli chodzi o premiery hollywoodzkich blockbusterów. Na Lazurowym Wybrzeżu debiutowały m.in. takie superprodukcje jak "E.T.", "Godzilla", "Shrek", "X-Men: Ostatni Bastion", "Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów", "Odlot" czy "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki".

Zwiastun filmu "Elvis"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones