Daisy Ridley nie wróci jako Rey? LucasFilm podobno blokuje produkcję

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22.+Film+z+Daisy+Ridley+nie+trafi+do+produkcji.+Posz%C5%82o+o+scenariusz-153662
Daisy Ridley nie wróci jako Rey? LucasFilm podobno blokuje produkcję
źródło: Materiały prasowe
W ostatnim czasie sporo miejsca w mediach poświęcono filmowi "Star Wars: New Jedi Order" (to nie jest oficjalny tytuł), którego bohaterką będzie Rey Skywalker za sprawą Sharmeen Obaid-Chinoy. Jak się teraz okazuje, jej kontrowersyjne wypowiedzi, które podzieliły fanów Gwiezdnych Wojen, mogły być reakcją na zakulisowe problemy, których efektem jest podobno wstrzymanie projektu na czas nieokreślony.

LucasFilm kłóci się ze scenarzystą. Steven Knight opuści projekt?"Star Wars: New Jedi Order" został ogłoszony dwa lata temu i bardzo długo wydawało się, że będzie pierwszym widowiskiem kinowym ze świata Gwiezdnych Wojen od czasu zakończenia nowej trylogii w 2019 roku.


Projekt nie ma jednak łatwej drogi. Pierwotnie za fabułę filmu odpowiadali Damon Lindelof i Justin Britt-Gibson. Zrezygnowali jednak z niego na początku ubiegłego roku.

To wtedy do przygotowania fabuły został zatrudniony Steven Knight. Niestety portal World of Reel donosi, że tekst, który przygotował, nie został dobrze przyjęty w LucasFilm. Knight dostał tyle uwag, że łatwiej było zacząć pracę od zera niż przerabiać tekst.

Poziom frustracji Knighta wzrósł do tego stopnia, że obecnie przestał pracować nad scenariuszem widowiska i zajął się dopracowywaniem fabuły filmowej kontynuacji serialu "Peaky Blinders". Zdjęcia do niej planowe są na jesień.


Co się dzieje w LucasFilm?W efekcie wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że "Star Wars: New Jedi Order" nie powstanie w najbliższym czasie.

Tymczasem niedawno fani Gwiezdnych wojen zostali zaskoczeni informacją, że pierwszym filmem pełnometrażowym od 2019 roku będzie "The Mandalorian & Grogu".

Wydaje się, że ta decyzja zaskoczyła też niektórych twórców serialu "The Mandalorian". W sieci pojawiają się bowiem informacje o tym, że zanim zaczęto prace nad filmem, scenarzyści zdążyli już napisać całkiem sporo materiału do planowanego wcześniej czwartego sezonu serialu "The Mandalorian". Zapewne teraz te teksty stanowić będą podstawę fabuły filmu.

Zwiastun serialu "The Mandalorian"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones