Scenarzysta "Andora" szykuje kinowe widowisko "Star Wars"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22+od+%22Indiany+Jonesa+5%22+zyskuj%C4%85+scenarzyst%C4%99.+Pracowa%C5%82+przy+%22Star+Wars%3A+Andor%22-154926
Scenarzysta "Andora" szykuje kinowe widowisko "Star Wars"
Disney nie czeka z ogłoszeniem rewelacji programowych na prezentacji w ramach konferencji CinemaCon, która odbędzie się w przyszłym tygodniu. Szczególnie dużo nowości ma dla fanów Star Wars. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że "The Mandalorian & Grogu" trafi do kin w maju 2026 roku, a już Lucasfilm ogłasza szczegóły kolejnego widowiska kinowego!

Nadchodzi "Star Wars: Dawn of the Jedi"Nie, nie chodzi wcale o film z Daisy Ridley o Rey. Wszystko wskazuje na to, że szybciej do produkcji trafi widowisko kryjące się pod roboczym tytułem "Star Wars: Dawn of the Jedi".

To film, który dla Lucasfilm ma zrobić reżyser "Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczenia" James Mangold. Jest on również pomysłodawcą fabuły. A teraz dowiedzieliśmy się, kto pomoże mu w przygotowaniu scenariusza. Angaż otrzymał Beau Willimon.

GettyImages-1424146597.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez


Fani Gwiezdnych wojen znają to nazwisko doskonale. Willimon pracował bowiem przy serialu "Gwiezdne wojny: Andor". Za scenariusz odcinka "Teraz albo wcale" był nominowany do nagrody Emmy.

Willimon jest oczywiście najlepiej znany z serialu Netfliksa "House of Cards". Ma też na swoim koncie nominację do Oscara za "Idy marcowe".

Szczegóły "Star Wars: Dawn of the Jedi" są trzymana w tajemnicy. Wiadomo jednak, że akcja widowiska rozgrywać się będzie 25 tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi z dotychczasowych filmów i seriali Star Wars. W jednym z wywiadów Mangold wspominał, że inspiracją dla niego są wielkie biblijne hollywoodzkie widowiska w stylu "Dziesięcioro przykazań".

Nie wiemy też, kiedy "Star Wars: Dawn of the Jedi" trafi do kin. James Mangold pracuje aktualnie nad filmem o Bobie Dylanie z Timothée Chalametem "A Complete Unknown". Niektórzy spodziewają się, że po zakończeniu prac nad nim skupi się właśnie na widowisku dla Lucasfilm.

Zwiastun serialu "Gwiezdne wojny: Andor"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones