Oficjalnie bez "Gwiezdnych wojen" w 2025 roku! Disney aktualizuje kalendarz premier

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Mandalorian+%26+Grogu%22%2C+%22Toy+Story+5%22%2C+%22TRON%3A+Ares%22+-+Disney+og%C5%82asza+daty+premier-154925
Oficjalnie bez "Gwiezdnych wojen" w 2025 roku! Disney aktualizuje kalendarz premier
Na tydzień przed prezentacją swoich planów dystrybucyjnych na konferencji CinemaCon Disney zaktualizował kalendarz premier na najbliższe lata. Niestety fani Gwiezdnych wojen muszą uzbroić się w cierpliwość. Powrót uniwersum do kin nie odbędzie się w 2025 roku.

Kinowe "Gwiezdne wojny" dopiero w 2026 roku. Czy odczarują miesiąc "przeklęty" przez "Hana Solo"Disney oficjalnie ogłosił, że "The Mandalorian & Grogu" trafi do amerykańskich kin 22 maja 2026 roku. Nie jest to zaskoczenie. O tej dacie mówiło się już wcześniej.

Będzie to weekend ze świętem Memorial Day. Kiedyś termin ten był często wykorzystywany przez filmy z uniwersum Star Wars. Ostatnim był jednak "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", który sprzedał się tak słabo, że Lucasfilm zrezygnowało w ogóle z kontynuowania spin-offów z cyklu "Gwiezdne wojny - historie".

"The Mandalorian & Grogu" będzie pierwszym kinowym widowiskiem ze świata Gwiezdnych wojen od czasu "Skywalkera. Odrodzenie" z 2019 roku. Film stanowić będzie kontynuację serialu "The Mandalorian".


Kiedy do kin trafią "Toy Story 5", "TRON: Ares" i inne superprodukcje Disneya?Disney potwierdził też daty premier kilku innych produkcji.

6 grudnia 2024 roku do amerykańskich kin trafi "Nightbitch", czarna komedia z Amy Adams

11 kwietnia 2025 roku premierę będzie miał thriller szpiegowski "Amateur", którego gwiazdą jest Rami Malek. Film miał pierwotnie trafić do kin w listopadzie 2024 roku.

"TRON: Ares" zadebiutuje w Ameryce 10 października 2025 roku. Gwiazdą produkcji jest Jared Leto.

Z kolei 19 czerwca 2026 roku do kin wejdzie animacja Pixara "Toy Story 5".

Aktorska "Moana" opóźni się o rok. Premiera została przesunięta na 10 lipca 2026 roku. Powodem jest premiera animowanej "Vaiany 2" w listopadzie tego roku. Ten film miał pierwotnie być serialem na Disney+, ale Bob Iger był projektem tak zachwycony, że zmieniono go w film kinowy.

Zwiastun filmu "Han Solo"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones