"Peaky Blinders": Cillian Murphy wróci w filmie - tak twierdzi Steven Knight

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steven+knight%3A+Cillian+Murphy+wr%C3%B3ci+w+filmie+%22Peaky+Blinders%22-154706
"Peaky Blinders": Cillian Murphy wróci w filmie - tak twierdzi Steven Knight
źródło: Materiały prasowe
Wygląda na to, że Oscar nie powstrzyma Cilliana Murphy'ego przed powrotem do serialu "Peaky Blinders". Twórca hitu, Steven Knight, zapewnia, że gangster Tommy Shelby pojawi się w przygotowywanej właśnie filmowej kontynuacji serialu.
   

Cillian Murphy wystąpi ponownie jako Tommy Shelby?

Steven Knight udzielił wywiadu portalowi "Birmingham World", w którym ujawnił, na jakim etapie przygotowań znajduje się produkcja nadchodzącej filmowej wersji "Peaky Blinders". Rozwiał też wątpliwości dotyczące powrotu Cilliana Murphy'ego.

Zdecydowanie wraca, powiedział Knight o Murphym. Zaczynamy zdjęcia we wrześniu w Digbeth.

Od czasu swojego występu w "Oppenheimerze" - który ostatecznie przyniósł mu Oscara - Murphy wyrażał zainteresowanie powrotem do roli Tommy'ego Shelby'ego, ale nie udzielał żadnych wiążących odpowiedzi. Jego udział wciąż nie został oficjalnie potwierdzony, ale twórca "Peaky Blinders" wydaje się całkiem wiarygodnym źródłem.

"Peaky Blinders": o serialuBohaterem "Peaky Blinders" jest Thomas Shelby (Cillian Murphy), który wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzi jedną z najsilniejszych grup przestępczych w Birmingham. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich, haraczach i handlu na czarnym rynku. Ambicje Tommy'ego wykraczają jednak poza rządzenie podziemnym światkiem miasta. Pragnie on wzmocnić swoją pozycję poprzez prowadzenie legalnych interesów.
        
W obsadzie "Peaky Blinders" znaleźli się również m.in. Tom Hardy, Anya Taylor-Joy, Aidan Gillen, Adrien Brody, Sam Claflin i Sam Neill.

Serial zadebiutował na antenie BBC Two w 2013 roku i z miejsca stał się wielkim hitem. Łącznie powstało sześć sezonów. Finał został wyemitowany dwa lata temu.

"Peaky Blinders" zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones