Nowy serial sensacyjny TVN podwyższył minimalnie liczbę widzów piątkowego pasma wieczornego, ale stacji nie udało się pokonać nim propozycji konkurencyjnych telewizji.
Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków serialu
"Odwróceni" wyniosła 3,41 mln widzów, zaś TVN w czasie ich emisji osiągnęła udziały w rynku na poziomie 22,05 proc. ? wynika z danych AGB Nielsen Media Research przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.
Nieco lepsze wyniki odnotował serial w komercyjnej grupie docelowej, gdzie był oglądany przez niemal co czwartego widza mającego włączony telewizor w czasie nadawania serii.
Oglądalność
"Odwróconych" była minimalnie lepsza od oglądalności piątkowego pasma 20.00 ? 21.00 w stacji TVN w analogicznym okresie zeszłego roku. Przyciągało ono wtedy 3,38 mln osób przy udziałach wynoszących 21,54 proc. Jednak już w grupie widzów w wieku 16-49 lat zeszłoroczne wyniki tego pasma były minimalnie lepsze od tegorocznych ? w 2006 roku udziały stacji w tej grupie wyniosły bowiem 25,63 proc., a teraz - 24,76 proc.
W czasie emisji
"Odwróconych" TVN jest dopiero trzecią stacją w rynku, ale trzeba podkreślić, że przewaga zajmującego pozycję lidera Polsatu i drugiej Jedynki nie jest duża. Od tych trzech stacji, wyraźnie odstaje natomiast Dwójka, która w piątkowe wieczory notuje jedynie 12,8 proc. udziału w rynku telewizyjnym.
Nowy serial sensacyjny TVN oglądają głównie kobiety, widzowie w wieku powyżej 45 lat, mieszkańcy największych miast i wsi oraz osoby z wykształceniem podstawowym i średnim.
"Odwróceni" to serial sensacyjny z silnie rozbudowanym wątkiem obyczajowym. Akcja filmu rozgrywa się w Warszawie. Głównymi bohaterami serialu są Paweł Sikora (w tej roli
Artur Żmijewski), doświadczony policjant z Centralnego Biura Śledczego oraz Blacha (
Robert Więckiewicz), gangster z najmocniejszej grupy przestępczej w Polsce. Policjant próbuje przeciągnąć gangstera na stronę prawa, zaś gangster chce skorumpować policjanta. Serial emitowany jest w TVN w każdy piątek o godz. 20.00.