"Vaiana": Catherine Laga‘aia zagra tytułową rolę u boku Dwayne'a Johnsona

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Vaiana%22%3A+Catherine+Laga%E2%80%98aia+zagra+tytu%C5%82ow%C4%85+rol%C4%99+u+boku+Dwayne%27a+Johnsona-156052
"Vaiana": Catherine Laga‘aia zagra tytułową rolę u boku Dwayne'a Johnsona
17-letnia Catherine Laga‘aia ("Wszystkie kwiaty Alice Hart") zagra tytułową rolę w aktorskiej wersji disneyowskiej animacji "Vaiana: Skarb oceanu". Wytwórnia zaplanowała premierę filmu na 10 lipca 2026 roku. Zdjęcia powinny rozpocząć się jesienią.


"Vaiana" w wersji live action: kto w obsadzieW obsadzie filmu znaleźli się również John Tui (wódz Tui), Frankie Adams (Sina) oraz Rena Owen (babcia Tala). W zarozumiałego bożka Mauiego wcieli się Dwayne Johnson, który wcześniej użyczył bohaterowi głosu w animacji. Za kamerą stanie Thomas Kail, znany najlepiej z reżyserii broadwayowskiego megahitu "Hamilton".


"Vaiana": o filmieFabuła "Vaiany" prezentuje się następująco: trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego... Nastoletnia Vaiana chce dokończyć dzieła swych przodków, dlatego wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.  

Animowany oryginał trafił do kin w 2016 roku, zarabiając na całym świecie 665 milionów dolarów. 29 listopada na ekranach zadebiutuje sequel "Vaiany", którego zwiastun możecie obejrzeć poniżej.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones