"The Talamasca": nowy serial inspirowany prozą Anne Rice w drodze. Co o nim wiemy?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Talamasca%22%3A+nowy+serial+inspirowany+proz%C4%85+Anne+Rice+w+drodze.+Co+o+nim+wiemy-156048
"The Talamasca": nowy serial inspirowany prozą Anne Rice w drodze. Co o nim wiemy?
AMC rozszerza uniwersum Nieśmiertelnych Anne Rice. Kolejną serialową adaptacją prozy zmarłej w 2021 roku pisarki – po "Dziejach czarownic z rodu Mayfair" i "Wywiadzie z wampirem" – będzie serial "The Talamasca".

"The Talamasca": nowy serial inspirowany prozą Anne Rice w drodze


Premiera sześcioodcinkowego serialu zatytułowanego "The Talamasca" zaplanowana jest na 2025 rok. Prace na planie mają ruszyć jesienią tego roku. Zdjęcia powstaną w Manchesterze. Obowiązki showrunnerów będą pełnić Mark Lafferty i John Lee Hancock. Tytułowa Talamaska to tajne stowarzyszenie, którego członkowie zajmują się namierzaniem i neutralizowaniem czarownic, wampirów, wilkołaków i innych stworzeń. Jego członków poznaliśmy już w "Anne Rice's Mayfair Witches" i "Wywiadzie z wampirem".

Wszystko zaczęło się, gdy zadzwonił do mnie Mark Johnson i zapytał, czy słyszałem kiedyś o Talamasce. Byłem zaintrygowany ideą organizacji w moim odczuciu bardzo podobnej do CIA czy MI6. To organizacja posiadająca własne tajemnice, której istnienie jest konieczne, ale nie zawsze działa w przejrzysty sposób, posiada własne tajemnice – skomentował John Hancock

Najbardziej znane powieści Anne Rice


"Wywiad z wampirem", będący debiutancką powieścią Anne Rice, został wydany w 1976 roku. Książka szybko zyskała status międzynarodowego bestsellera i zapoczątkowała cykl powieści znany jako Kroniki wampirów. Jej bohaterami byli Louis de Pointe du Lac i Lestat de Lioncourt, a także szereg innych krwiopijców pochodzących z różnych epok historycznych, m.in. stworzona przez nich Claudia, Armand czy licząca sobie ponad 6000 lat Akasha – matka wszystkich wampirów, w filmowej adaptacji  "Królowej potępionych" grana przez Aaliyah. Anne Rice była także autorką innych powieści gotyckich, m.in. trzytomowych "Dziejów czarownic z rodu Mayfair". Pod pseudonimem publikowała również książki erotyczne. Najbardziej znaną z nich jest "Przebudzenie śpiącej królewny".

Zobacz zwiastun serialowego "Wywiadu z wampirem"


Serialowy "Wywiad z wampirem" trafił na ekrany w 2022 roku. W rolach głównych wystąpili Sam Reid (jako Lestat de Linocourt), Bailey Bass (jako Claudia) i Jacob Anderson (jako Louis de Pointe du Lac). Akualnie emitowany jest drugi sezon. Zobaczcie jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones