Będzie nowa ekranizacja "Kronik wampirów" Anne Rice?

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+nowa+ekranizacja+%22Kronik+wampir%C3%B3w%22+Anne+Rice-137742
Będzie nowa ekranizacja "Kronik wampirów" Anne Rice?
Stacja AMC ogłosiła, że przejęła prawa do ekranizacji książek Anne Rice składających się na popularne cykle "Kroniki wampirów" i "Dzieje czarownic z rodu Mayfair", które w sumie sprzedały się na świecie w ponad 150 milionach egzemplarzy.

W ramach serii wydano takie powieści jak m.in. "Wywiad z wampirem", "Wampir Lestat", "Królowa potępionych", czy "Godzina czarownic". AMC zamierza wykorzystać jej jako fundament produkcji dla swoich kanałów telewizyjnych i serwisów streamingowych. Ekranizacje mają powstać we współpracy z Anne Rice i jej synem Christopherem, którzy będą pełnić funkcję producentów wykonawczych.

Nad potencjalnymi projektami ma czuwać scenarzysta Rolin Jones ("Perry Mason", "Zakazane imperium"), który niedawno podpisał umowę z AMC Studios.

Zawsze marzyłam o tym, by zobaczyć światy moich dwóch największych serii zjednoczone pod jednym dachem. Dzięki temu filmowcy będą mogli zgłębić wewnętrznie połączone uniwersa moich wampirów i czarownic, czytamy w oficjalnym oświadczeniu Rice. To marzenie właśnie się urzeczywistniło, a jego efektem jest jeden z najważniejszych i najbardziej ekscytujących kontraktów w mojej karierze.

Książki pisarki były już oczywiście ekranizowane, najsłynniejsze z tych adaptacji to "Wywiad z wampirem" (1994) oraz "Królowa potępionych" (2002).