Światowy box office: Jason Statham na fali, "Barbie" z miliardem

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%9Awiatowy+box+office%3A+Jason+Statham+na+fali%2C+%22Barbie%22+z+miliardem-151684
Światowy box office: Jason Statham na fali, "Barbie" z miliardem
Widowisko "Meg 2: Głębia" zadebiutowało w miniony weekend na szczycie światowego box office'u. Film z Jasonem Stathamem zarobił poza granicami USA 112 milionów dolarów. To rezultat lepszy o ponad 16 milionów od otwarcia oryginału z 2018 roku.

Rekiny ruszyły na żerZgodnie z przewidywaniami blisko połowa zarobku "Meg 2" pochodzi z Chin. Film Bena Wheatleya bardzo dobrze poradził sobie również w Meksyku (7,6 mln), i Wielkiej Brytanii (5,1 mln).       

Na drugim miejscu znalazła się triumfatorka dwóch poprzednich weekendów, "Barbie". Komedia Grety Gerwig zgarnęła 74 miliony dolarów, zaś jej łączne zagraniczne przychody wynoszą w tej chwili 572 miliony. Gdy dodamy do tego wpływy z amerykańskich kin, okaże się, że "Barbie" ma już na koncie 1,031 mld dolarów! To pierwszy w historii film wyreżyserowany w pojedynkę przez kobietę, któremu udało się zarobić miliard. Poza USA największymi rynkami "Barbie" są Wielka Brytania i Irlandia (87,9 mln), Meksyk (48.9 mln) oraz Australia (41,1 mln).    


"Oppenheimer" z pół miliardem dolarówNajniższa pozycja na podium przypadła premierze z Chin - filmowi sensacyjnemu "No More Bets" z utargiem w wysokości 55 milionów dolarów. Reżyserem obrazu jest Ning Hao mający na koncie takie hity jak "My People, My Homeland", "Crazy Alien" oraz "Extreme Encounters".  

Tuż za podium znalazł się "Oppenheimer" (52 miliony $). Od premiery oparty na faktach dramat Christophera Nolana uzbierał łącznie 324 miliony dolarów. Wraz z wpływami ze Stanów Zjednoczonych film o ojcu bomby atomowej ma już 552,9 mln. W ten sposób "Oppenheimer" stał się najbardziej kasowym filmem o II wojnie światowej, a także czwartym najbardziej dochodowym filmem biograficznym (lepszym box office'em mogą pochwalić się tylko "Bohemian Rhapsody", "Pasja" oraz "Snajper").           

Pierwszą piątkę zamyka jeszcze produkcja z Państwa Środka - widowisko fantasy "Creation of the Gods 1: Kingdom of Storms". Wynik z weekendu to 38,3 mln dolarów.  W sumie na koncie filmu znajdują się 234 miliony dolarów.       

Zwiastun filmu "Meg 2: Głębia"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones