Abigail Breslin gwiazdą dramatu sądowego. W pozostałych rolach Luke Wilson, Andy Garcia i Donald Sutherland

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Abigail+Breslin+gwiazd%C4%85+dramatu+s%C4%85dowego.+W+pozosta%C5%82ych+rolach+Luke+Wilson%2C+Andy+Garcia+i+Donald+Sutherland-146636
Abigail Breslin gwiazdą dramatu sądowego. W pozostałych rolach Luke Wilson, Andy Garcia i Donald Sutherland
źródło: Getty Images
autor: Jon Kopaloff
Abigail Breslin, Luke Wilson, Andy Garcia i Donald Sutherland zagrają w dramacie sądowym "Miranda’s Victim". Film wyreżyseruje Michelle Danner. Zdjęcia ruszą wkrótce w New Jersey. 

"Miranda's Victim" – co wiadomo na temat projektu?


Scenariusz autorstwa J. Craiga Stilesa i George'a Kolbera jest oparty na prawdziwej historii Trish Weir (w tej roli Breslin), która w 1963 roku została porwana i brutalnie zgwałcona przez Ernesto Mirandę. Dziewczyna poprzysięgła zrobić wszystko, by wsadzić swojego oprawcę za kratki. Jej życie zostało zniszczone przez amerykański system prawny, udało się jej jednak doprowadzić do zmiany myślenia wśród obywateli. 

Luke Wilson zagra Lawrence'a Turoffa, prokuratora, który przekonuje bohaterkę do złożenia zeznań i pomaga jej doprowadzić agresora przed oblicze sądu. Andy Garcia wcieli się w Alvina Moore'a, obrońcy z urzędu, który przyjmuje sprawę Mirandy. Donaldowi Sutherlandowi przypadła rola sędziego Wrena, który skazał Mirandę za gwałt na Trish Weir. 

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam porywający scenariusz George'a Kolbera i dowiedziałam się o tym, czego doświadczyła Trish, byłam poruszona – powiedziała reżyserka Michelle Danner. "Miranda's Victim" stawia nas na styku sprawy brutalnego gwałtu i narodowego ruchu na rzecz swobód obywatelskich.

Najważniejsze role Abigail Breslin


Abigail Breslin to amerykańska aktorka. Zadebiutowała jeszcze jako mała dziewczynka w "Znakach" M. Nighta Shyamalana. Rozgłos przyniosła jej rola Olive Hoover w "Małej Miss". W jej CV znajdziemy takie tytuły jak "Zombieland" i "Zombieland: Kulki w łeb", "Sierpień w hrabstwie Osage", "Gra Endera", "Final Girl" czy "Królowe krzyku". Zobaczcie zwiastun thrillera "Stillwater", w którym zagrała u boku Matta Damona:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones