Donald Sutherland w nowym serialu twórcy "Yellowstone". To historia pierwszego czarnego szeryfa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Donald+Sutherland+w+nowym+serialu+tw%C3%B3rcy+%22Yellowstone%22.+To+historia+pierwszego+czarnego+szeryfa-150532
Donald Sutherland w nowym serialu twórcy "Yellowstone". To historia pierwszego czarnego szeryfa
źródło: Getty Images
autor: Phillip Faraone
Donald Sutherland dołączył do obsady serialu "Lawmen: Bass Reeves". Jest to nowy projekt Taylora Sheridana ("Yellowstone", "Tulsa King"), który powstaje dla platformy Paramount+.

Co wiemy o serialu "Lawmen: Bass Reeves"?


Antologia "Lawmen: Bass Reeves" to nowy serial platformy Paramount+. Według informacji serwisu w każdym sezonie poznamy historię osób stojących na straży prawa, które wpłynęły na bieg historii. Prace na planie już się rozpoczęły. Zdjęcia powstają w Teksasie. 

GettyImages-1446427394.jpg Getty Images © Robin L Marshall
David Oyelowo zagra tytułową rolę w serialu "Lawmen: Bass Reeves"

Tytułowy Bass Reeves uznawany jest za pierwszego czarnoskórego agenta United States Marshals Service. Działał na terytorium Arkansas i Oklahomy. W swojej karierze doprowadził do ujęcia ponad trzech tysięcy niebezpiecznych przestępców, sam nigdy nie będąc rannym. Rola ta przypadła Davidowi Oyelowo, który będzie także jednym z producentów serialu. 

Donald Sutherland zagra sędziego Isaaca Parkera. W pozostałych rolach m.in. Lauren E. Banks, Forrest Goodluck, Barry Pepper, Demi Singleton i Dennis Quaid. Obowiązki showrunnera przypadły Chadowi Feehanowi ("Ray Donovan").

Ostatnie role Donalda Sutherlanda


Donalda Sutherlanda mogliśmy ostatnio zobaczyć m.in. w dostępnym na Netfliksie horrorze "Telefon pana Harrigana", widowisku sci-fi "Moonfall" oraz serialach "Od nowa" i "Swimming with Sharks". Aktualnie jego filmografię zamyka oparty na prawdziwej historii dramat sądowy "Miranda's Victim". W przygotowaniu są animacja "Ozi - Voice of the Forest", w której aktor użycza głosu postaci białego krokodyla, oraz rozgrywający się w postapokaliptycznej Ameryce horror "Heart Land"

"Tulsa KIng", serial Taylora Sheridana, w Serial Killers


Zachęcamy do obejrzenia odcinka programu Serial Killers, w którym Łukasz Muszyński i Bartosz Czartoryski rozmawiają o "Tulsa King", serialu, który aktualnie zamyka filmografię Taylora Sheridana.Zwolniony po 25 latach z więzienia członek nowojorskiej mafii Dwight "Generał" Manfredi zostaje zesłany przez szefa do Oklahomy, aby rozszerzyć działalność. Podejrzewając, że mafia działa przeciwko niemu, bohater powoli buduje własną ekipę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones