"Caste": oni także zagrają w nowym filmie Avy DuVernay

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Blair+Underwood%2C+Finn+Wittrock%2C+Victoria+Pedretti+w+obsadzie+nowego+filmu+Avy+DuVernay+%22Caste%22-149674
"Caste": oni także zagrają w nowym filmie Avy DuVernay
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Blair Underwood ("Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker"), Finn Wittrock ("Głęboka woda"), Victoria Pedretti ("Nawiedzony dom na wzgórzu"), Isha Blaaker ("Zjazd rodzinny u Madei"), Leonardo Nam ("Wilkołak nocą"), Donna Mills ("Nie!") i Emily Yancy ("Ostre przedmioty") to nowi członkowie obsady filmu Avy DuVernay ("XIII poprawka", "Selma"). Wcześniej ogłoszono, że główną bohaterkę projektu o tytule "Caste" zagra nominowana do Oscara Aunjanue Ellis ("King Richard: Zwycięska rodzina").

GettyImages-1080381262.jpg Getty Images © Lalo Yasky


"Caste" – o czym opowie film?Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że będzie ona inspirowana nagrodzoną Pulitzerem książką Isabel Wilkerson "Caste: The Origins of Our Discontents". Autorka opisała prawdziwe historie z życia Amerykanów jako dowód na podział kastowy wewnątrz systemu w Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej do obsady filmu dołączyli: Niecy Nash-Betts ("Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera"), Jon Bernthal ("Miasto jest nasze"), Vera Farmiga ("Pięć dni w szpitalu Memorial"), Nick Offerman ("The Last of Us"), Jasmine Cephas Jones ("Blindspotting") i Connie Nielsen ("Marzycielka – Stając się Karen Blixen").

Część z zatrudnionych aktorów współpracowała już z DuVernay, czyli reżyserką, scenarzystką oraz jedną z producentek filmu. Offerman wystąpił w współtworzonym przez nią serialu "Colin w czerni i bieli". Farmiga i Nash-Betts otrzymały nominacje do Emmy za role w "Jak nas widzą", w którym zagrał także Underwood.

Zdjęcia do "Caste" już się rozpoczęły. Ekipa filmowa pracuje w mieście Savannah (stan Georgia). Produkcja przeniesie się także poza USA. Kolejnymi lokacjami będzie Berlin i Delhi. 

Ava DuVerney – skąd znamy reżyserkę?DuVernay rozpoczynała prace za kamerą od niezależnych projektów "I Will Follow" (2011) i "W szczerym polu" (2012). Drugi film przyniósł jej nagrodę na festiwalu Sundance. Przełomem w jej karierze okazała się "Selma" (2014), który została nominowana do Oscara w kategorii najlepszy film, otrzymując złotą statuetkę za najlepszą piosenkę. Reżyserka zrealizowała także dokument "XIII poprawka" (2016), disnejowską "Pułapkę czasu" (2018) oraz produkcje na małe ekrany, "Jak nas widzą" i "Doskonałe ujęcie". Ostatnio stanęła za kamerą odcinków seriali "DMZ" i "Colin w czerni i bieli".

Zwiastun programu "Doskonałe ujęcie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones